На Бъдни Вечер нашата молитва, за здраво ЯНУАРЧЕ към Светата Майка литва!

  • 20 716
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 79
Честита Коледа на всички с пожелание за здрави и хубави бебчета.

Мен ме хванало едно безсъние и само се местя от легло на легло. А и ми излезе една гадост ще откача. От няколко дена ми се зачерви лявото око точно под края на веждата. Излязоха ми малки пъпчици и си мислех че е от студа и ще мине, да ама не. Стана раничка и пъпчиците започнаха да стават повече. Поду ми се клепача и окото ми почти се затвори. Вчера ходих на лекар и се оказа херпес #Cussing out изписаха ми едно мехлемче и капки за очи и уж трябва да мине до 5-7 дни ама започна да ми оттича и към долния клепач. Сега се ровя в Интернет да разбера дали е опасно за бебчето ми. Лекарите ми казаха че не е ама мен ме е страх. Някоя от вас имала ли е нещо подобно?

# 226
  • Варна
  • Мнения: 3 269
Добро утро!

Силви, не ми се е случвало, но така като го описваш не ми се вярва да е опасно, освен разбира се да не го разнесеш с ръка по други места
Крис, може и да е тапата, но ако е - не ми се вярва да си предизвикала падането с напъване в тоалетната, по-скоро й е дошъл реда да пада  Grinning
Салис, много неприятно, още седмица само да мине до след Нова Година, и бебо може да излиза вече  Hug
Ади, пробвай да го размърдаш по различни начини - моето например се активизира ако пия кола, ако легна по гръб и почна да го подбутвам или да почуквам по корема по-продължително.

За преяждането - освен със сладко с друго не съм преяла  Embarassed А колко неща събрахме в хладилника и в складчето ни за сладки неща  ooooh! На Симона не й давам непрекъснато, само по 1-2 малки неща на ден, та всичко остава за нас с мъжа ми  Grinning

# 227
  • Мнения: 284
Здравейте мами,аз отново съм на линия  след едномесечно прекъсване.Накратко да разкажа патилата си: на последни контролен преглед се установи че имам много високо кръвно и албумин които се покачва доста бързо,така че се наложи да изкарам 3 седмици в болница след което на 10.12.07г по спешност ме оперираха  и  вече имам малко момченце Мартин  И двамата сме добре Марти въпреки че се роди едва 1900гр. е много лакомо детенце   и се кърмим се успешно.Това е от мен за сега.

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
         Добро утро на всички !

На мама denitsa23 да е жив и здрав малкият Мартин.И да папка много за да расте и радва мама и тати!

# 229
  • Мнения: 1 215
Здравейте мами,аз отново съм на линия  след едномесечно прекъсване.Накратко да разкажа патилата си: на последни контролен преглед се установи че имам много високо кръвно и албумин които се покачва доста бързо,така че се наложи да изкарам 3 седмици в болница след което на 10.12.07г по спешност ме оперираха  и  вече имам малко момченце Мартин  И двамата сме добре Марти въпреки че се роди едва 1900гр. е много лакомо детенце   и се кърмим се успешно.Това е от мен за сега.
Да ти е жив и здрав малкият Мартин, много да те радва и от здраве да не се оттървете!!!

Иначе аз съм същата като теб, но засега удържам за операцив, да видим докога.

# 230
  • Мнения: 980
Добрър ден  Hug

Аз още държа фронта. Днес и контракции нямам  newsm78 Утре мисля да се разходя до докито да погледнем как сме с разкритието, водите, плацентата, че вече ми омръзна  Crossing Arms Като морж съм  Confused То вече и синдроми не останаха какво да ме хваща  ooooh!, но пък мъжът ми от вчера гнезди  Mr. Green Mr. Green размества, намества, чисти и търка... като го гледам може и прозорците да забърше  Crazy мамин златен ненагледен  Joy

Тед, при теб как е положението?Как се чувстваш?

Дебела, тежка, преяла и много гузна.  Blush Контракции от дъжд на вятър, бебо ритка ли рита, от време на време някоя и друга слузеста нишка се източва от мен та се скъсах от смяна на бяльо и превръзки.. една комшийка, медицинска сестра, ми препоръча да скачам на въже  Shocked ама още не съм врътнала толкова  Naughty

ЧЕСТИТО ДА Е НА МАМА ДЕНИЦА МАЛКОТО БЕБОЧЕ МАРТИН
[/b]   bouquet baby_neutral

# 231
  • София
  • Мнения: 6 215
.. една комшийка, медицинска сестра, ми препоръча да скачам на въже 

 Joy  Joy  Joy Просто си представям гледката ако аз скачам на въже.
Или ако това е някаква медицинска техника - как в предродилна са ги наредили мамите с тумбаците и скачат ли скачат като зайчета  hahaha
Тедсън, а тя защо ти каза да скачаш - за да родиш по-бързо или за да ти изтече тапата...или за да приспиш бебето. Предполагам не живее под вас  Wink
Ох добре, че си ти да ме развеселиш  Hug

Аз продължавам одисеята с мебели, местене и други битовизми - тип разправия с майстори. Толкова е тъпо и изнервящо, единствемото хубаво е , че не ми остава време да мисля за болници и раждане.

Аз ще ходя в Тина Киркова на 28-ми за изследвания.

Честит малък Мартин на мама Деница!!!    bouquet

# 232
  • Мнения: 802
Здравейте мами,
влизам само да ви видя как сте  Hug
Ние сме добре, гледаме се, папкаме и спинкаме .
Много целувки и прегръдки от нас .

# 233
  • Мнения: 980
Тедсън, а тя защо ти каза да скачаш - за да родиш по-бързо или за да ти изтече тапата...или за да приспиш бебето.

Ta бебето да пропадне надолу, да се втъкне в детеродния канал и да вземе да излезе вече  hahaha  е добре, че ми препоръча да скачам на въженце, а не на батут, че ще ме вкара в преразход и вече мъжът ми ще подскочи - и без това човекът вече има съмнения относно моята вменяемост  Mr. Green

# 234
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Честита Коледа!

Честито и на всички родени тези дни бебоци! Здрави и весели да растат!

В коледната нощ екшъна беше на ниво у нас. Имахме майстори да свързват съдомиялната, но трябваше да се прекарва и допълнителна ВиК инсталация в кухнята. Аз готвех между бормашини и тръби, майсторите си тръгнаха чак към 19:30, но важното е, че сега си имам нова отмяна в кухнята  Mr. Green
 

# 235
  • Мнения: 207
tedsan - истински ме развесели - само като си представя бременна в 9 месец, скачаща на въже и  Joy  Joy

Честит Мартин на Деница! Голям да порасне и много да слушка  Hug

# 236
  • Мнения: 1 325
Здравейте тумбачета Grinning
Честито Дени!Да ти е жив и здрав Мартинчо!
И аз все още съм без болезнени контракции Simple Smile явно мога да изкарам още доста така.
Брат ми ми разказва, че негов колега легионер бил женен за джибутянка та жената тръгнала да ражда но нямала достатъчно разкритие и накарала мъжа и да си качи на гърба и , носила го по стълбите и доста бързо след това родила Grinning Така че стар африкански изпитан метод Laughing Носете мьжете си по стълбите! Grinning

# 237
  • Мнения: 127
олеее, какви методи за раждане Laughing Laughing Laughing
засега мисля да я давам по-консервативно Wink

ади78, ако все още не си усетила бебето, отиди на лекар възможно най-скоро. може да не е нищо сериозно, но в този срок от бременността това не е най-нормалното нещо и трябва да те прегледат!

честит мартин на мама деница, да е жив и здрав и да слушка много!

# 238
  • Мнения: 51
Здравейте и от мен!
Аз голямо лежане му удрям, сега си пич кафенцето и само правя списък след списък какво ще се купува утре.
Аз също съм на консултация утре и така ме е страх да кажат, че имам някакво разкритие и да ме пратят да раждам, сякаш ми се ще да изкачам още малко.
Токова ми е добре с краката вирнати пред телевизора, но трябва да ходя да печа пържоли, че в половинката се надига бунт, че е вече Коледа пък той още дояжда сърмичките.
Ама като ме мързи, вчера му пекнаг един салам, ама не беше много добре прието, аз вчера нямах възможност да ядм, толкова бях преяла, и затова не съм правила нищо.
Да ви питам, ако ваничката не е анатомична, това голям проблем ли е?
В смисъл как седи бебето в обикновена ваничка, за него нали няма да е кофти, все пак едно време не са имали анатомични ванички...

# 239
  • Варна
  • Мнения: 3 269
Честит син на Деница!

Еви, всеки сам си решава, аз ще ти кажа моя опит - ние имахме с Мони обикновена ваничка, слагахме я да легне, като отзад подпираш с едната ръка гръбчето и главичката, а с другата си поливаш и сапунисваш, и сам човек може да се справи. След това като почна да сяда, си седеше вътре и се държеше за ръбовете. Сега пак ще вземем такава.

Общи условия

Активация на акаунт