Как казахте на семейството си, че ще имате дете?

  • 13 038
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Майка ми е в чужбина и първо казах на нея по телефона, бях на 19 и общо взето тя много се зарадва и разсея колебанията ми относно бебето ( дали да го оставяме или не)тя казала на баща ми, на свеки каза мъжО.Сега също казах първо на мама по Скайпа , а на свеки й пратих малкия със снимките от УЗ , тя по принцип си е малко студен човек и реагира с една усмивка и честито ,Общо взето радостните от новините за бебета са си майка ми и сестра ми

# 46
  • София
  • Мнения: 3 249
При нас си беше очаквано след 5 години заедно, от които 4 съвместен самостоятелен живот. Съобщихме им го лично. Свеки много се зарадва.

Нашите обаче бяха потресени.  Shocked Толкова потресени, че не реагираха по никакъв начин, като им съобщихме. По-късно вечерта майка ми звъня да ме пита кога ми е терминът. По-късно ми изчете лекция, че съм била млада и ми било рано. Whistling После вече влезе в релси.

# 47
  • Мнения: 14
Здравейте,темата наистина е много хубава,та и аз да споделя.Със мъжа ми живеехме от година заедно,но нямахме планове за бебе.И аз бях студентка тогава и на 21години.Още преди да си направя теста бях казала на майка ми,че ми закъснява,а и тя се досещаше и подсмихваше.когато си направих теста с мъжа ми се поошашкахме,като видяхме двете чертички и решихме да не казваме на никого докато не решим какво да правим.И двамата много се обичахме,както и сега се обичаме де. След няколко дни той ми казва,че много иска бебчето ни.И аз го исках,а една вечер,докато бяхме при неговите родители,заедно с брат му и неговата приятелка,както си вечеряме свекър ми в един момент започва да разказва как сънувал той сън,в който едно момченце върви към него и му вика "дядо,дядо".Разказва той този си сън и ни гледа доволен, усмихнат, а аз стоя и си се червя......Тогава бях още в първи месец,а мъжът ми твърди,че не е споделял с тях,както се бяхме разбрали.Още не зная какво беше това чудо,но сега имаме 3-годишно момченце,което се казва точно като свекър ми-Борис.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 064
Мила тема Simple Smile
Ние бяхме вече  почти 7г женени, преди това 6 гаджета. Така че, очакваще се. Нещо не се получаваха нещата, но не сме ходили по доктори, никой не ни питаше, достатъчно тактични бяха.

Та, когато разбрахме, изчакахме краят на седмицата, когато ходим и при моите и при неговите родители и им казахме направо. Всички много се радваха! Само баща ми, който недочува все, каза "Кой ще има бебе" Joy

А племенницата на мъжа ми, тогава 14 годишна, рече - "Ха, не мога да си ви представя с бебе - вие сте такива купонджии!" Ние и обяснихме, че то едното не пречи на другото. Сега умира за братовчед си и си го нарича "моето братче", милата, защото е едно дете Simple Smile Днес става на 16 душичката!

# 49
  • Мнения: 528
еми на наще им казахме на иванов ден.Малко преди да доийде брат ми ги помолихме да седнат и майками ме загледа странно а баща ми от коледа ме питаш да лисъм бременна .Да бях но като не съм си направил атест как да им кажа.Та те седнаха и есе гушнахме с мъжа ми и и казахме че ще имат внуче.Баща ми се разплака а майка си глътна граматиката.Само зададе въпроса "Ама как стана това"
-Еми мамо като птичките и пчеличките така стана.
Започнахме да умуваме как да кажеме на братми и снахам иза да не ги нараниме.В края на 3 месец в софия ленд между две катерушки им казахме.Е не се качиха на втората щото онемяха и бяха много щастливи.ИНаче свеки ми вика "май скоро ще раждаш" и аз а тлупости .И тя "ааааааааааааа не бременна си като те гледам.Не си л иси правила тест"На другия ден мъжа ми ми взе тест и казах че сутринта ще го направя но през ноща не издържах и го направих в 3 часа .! час мислих как да му го кажа и го събудих с целувка и му казах на уше "Честито ще ставаш баща след девет месеца приблизително  "Стана като ожилен и не спахме до 7.30 когато бабата понеже тогава бях при свекърва ми живеех 4 години и тя ни вижда щасливи и ние ий изръсваме "Добро утро .Кажи на баба здравей"Жената абрави защо е станала толкова рано и съответно очи ли миеше или се обличаше.На свеки казахме на 4 януари и тогава теста направих.Стана зълва ми и тя ни гледа тримата щастливи и сънена пита 'Какво се хилите като ритани зелки не сте ли виждали разрошена физиономия"Измиси що годе очите и й казахме "Мечтата ти да си леля ще стан поне след 9 месеца":илата забрави че ще ходи на училище.
Та така съобщих за първото след врем еза второто ще видиме

# 50
  • Мнения: 1 931
При нас първият път може да се каже беше очаквано. Година и половина живеехме заедно, от половин година пък бяхме женени. На всички казахме по телефона.
Вторият път беше по-неочаквано. Бяхме се събрали с нашите за коледните празници, а и направихме пристъпулка на Йони. Съобщихме направо, че Йони ще става батко. Малко се по притесниха как ще се справим, но с тяхна помощ в началото се справихме.

# 51
  • Мнения: 146
Всички истории са супер, на някои доста си се посмях  newsm62. Май се получи наистини забавна темичка newsm10, а на мен ми хрумна така спонтанно, просто преди една година аз го съобщих на родителите си и си казах: "Я да видя и хората как са го направили". Дано всички се забавлявате като мен.

# 52
  • Мнения: 2 100
Ооо, за нас беше голям шок. С приятеля ми (вече съпруг) живяхме заедно от година и половина. В един момент на съмнение си взех тест, направих го и голям рев му дръпнах, че и таткото поплака. Не исках да повярвам, трябваше да отида на гинеколог. В деня когато записах час, си взех болничен и предварително запазих билети да се прибираме към родния ми град и да казваме новината (бях 100% сугирна, че тестовете не бъркат). Заминахме за Русе с мъжа ми, объркани. Чудихме се по време на вечерята ли да кажем на майка ми или направо на следващия ден. И аз след вечеря без да питам мъжа се обърнах към майка ми и изтърсих:
"Става ли ти се баба?", а тя: "Какво за баба ти?"... Crazy И аз пак: "Става ли ти се баба?"....мълчание като през същото време очите Shocked, започват да се зачервяват и да се пълнят със сълзи...1 час не успя да каже цяла дума, само стоеше така Shocked и мяташе с ръце, след което каза: "Ти нормална ли си? Не се ли пазихте? Ох, как ще кажа на баба ти и дядо ти????" Тропна по масата и каза: "Аааа, трябва да се ожените!!!" Ох-ка, ах-ка, много се ошашави жената. После пък 2-3 часа не беше на себе си и се радваше, повтаряше, че ще ставала баба-оле мале и такива ми ти работи Laughing А мъжа ми изпитваше голям страх как ще реагират на новината...ужаса беше изписан на лицето му Joy На баба ми и дядо ми тя каза-реакцията е била също толкова шашава  Crazy
А на свекито не се сещам как и каза мъжа ми newsm78

# 53
  • Мнения: 200
Тъй като майка ми е в чужбина и и казах по телефона, не се учуди или развълнува много, може би го очакваше. За сметка на това пък баща ми (на който му заявихме лично с мъжо) се развълнува доста, чак се просълзи, почна да ни прегръща и целува, абе радост голяма Simple Smile

# 54
  • Мнения: 164
ако знете колко много съм си мечтала за този момент да кажа на мъжът ми че съм бремена но не стана така както си го мислехме дълго време не можах да забременея но не можах и тогава направихме инвитро стана от първия път не мога да опиша с думи момента кога се показаха 2 лентички и двамата се разплакахме не можехме да повярваме.

# 55
  • Мнения: 4 406
първият път - с коледните картички, които пратих на роднините. съвсем кратичко, подписах ги от мен, мъжът ми и бебето  Laughing
тази година, без да се церемоня, още щом се потвърди бременността, пратих бъдещия батко с кутия бонбони за раздуха новината  Laughing

# 56
  • Мнения: 2 908
Казахме им просто и ясно-като разбрах,не се стърпях и казах на баба ми(тя ми е като майка).Тя се зарадва много,след което казахме на неговите родители,които бяха много щастливи,но не и изненадани.След това казах на майка ми,тя също не беше изненадана,чак щастлива не беше,явно смяташе това за нормално(от страна на мъжа си имаха вече един  внук и на мен ми се натякваше,че ми е време за дете),а на баща ми баба ми му казала(понеже аз с него много комуникация не държа).

# 57
  • Мнения: 6 461
Когато бях бременна с големия ,бяхме събрани с моите родители и родителите на съпруга ми.
И така...казахме им ,че ще стават баби и дядовци Mr. Green
А с малкия им съобщихме,че Тошко ще става батко... Laughing

# 58
  • София
  • Мнения: 3 612
При нас първия път,беше много смешно.Ние живеехме  при свекърва ми,но не бяхме женени.Прибира се жената(точно се бях върнала от лекар)и мъж ми и вика от вратата,още не се беше събула горката"Ще ставаш баба",а тя"Да бе,да" hahaha идва при мен и аз го потвърдих и тя като се шашна горката забрави на къде е тръгнала,смя се,плака и само повтаряше,че ще става баба.Още същата вечер бяхме на гости у нашите,но като ни видяха със свекърва ми и с цвете,майка ми се шашна и вика"Ама това за какво?" и свекървата от вратата и връчва цветето и вика,"На ти,че ще ставаш баба и че идваме да ти искаме щерката".Майка ми ревна,каза "идиотчета такива"(това беше  от радост) и избяга в другата стая,а баща ми вика "Е,хубаво,де сипвайте ракията"и така...направихме и годеж,заедно с новината.

# 59
  • Мнения: 96
Izviniavaite za latinitsata, no na tozi PC niama drugo.

Pri men stana smeshno, zashtoto tolkova se shashnah (beshe neochakvana bremennost), che prepochetoh da ne govoria. Majat mi beshe na volleyball sutrinta. Az napravih test - polojitelen. Adski se iznanadah, zashtoto praveh testa, za da dokaja na priatelkite si, che niama nachin da sam bremenna. Ottam - barzo kam aptekata - i oshte edin test. I toi polojitelen. Napisah si na korema s moliv za ochi "BABY" i otidoh pri maja mi. A toi kato mi vidia nadpisa - poludia ot kef. Beshe goliama radost Joy

Na mama i tati pak taka kazah - che nali nadpisa oshte si sedeshe Wink Te mnogo se zaradvaha i iznenadaha. Svekitata syshto sa v ekstaz ot novinata - mai otdavna chakaha da stanat baba i diado. Te sa sarbi, kato majat mi, ta toi im zvanna. Vdigna maika mu, a toi i kaza, che edin ot dvamata im e baba Joy Goliama radost nastana.

Vaobshte vsichki chakame malkata s netarpenie!

Bravo za temata Hug

Общи условия

Активация на акаунт