Пушене по време на бременност

  • 95 917
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Mamma
Искам да се извиня относно липсващите теми. Имаше проблем с базата данни и за съжаление изчезнаха доста теми (включително и зовът за помощ от първа страница).  Sad


Много жалко, мамма. Има ли начин да се върнат някои от темите? Поне тази със зова за помощ?

# 16
аз съм твърдо против цигарите - била съм страсна пушачка и аз съм стигала до две кутии на ден ... но ги отказах слава богу много преди да забременея .... истината е че ти трябва воля и здрав разум в твоя случай..
дай боже да нямаш проблеми и всичко с бебо да е наред но както споменават по горе никой не дава гаранция че цигарите не вредят на детето.... сигурно 99 процента от пушещите по време на бременността нямат проблеми, но има и 1% които после страдат..  Аз знам 2 случая тъжни случая за майки пушачки и няма да ги споменавам ...

успех и лека бременност

# 17
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Цитат на: Margarita
[]

И аз продължавам да сънувам, че пуша  Cry ама не мога да запаля. Най-странното е, че след такъв сън се чувствам виновна все едно съм си отровила бебето.....


 Stuck Out Tongue А случвало ли ти се е да проверяваш дали дъхаш на цигара след такъв сън Wink Много истински бе, направо като че току-що съм загасила цигарата, затова и след като ги спряхме с татито   (той миличкия от солидарност, нали се сещаш-двама-когато сме го заченали, двама-през всички перипетии  Kissing Heart ) и изхвърлихме всички пособия за пушене и кутии цигари. Да не би аз, подгонена от пристъп насън да ги намеря и  smokeuu И сега съм застрахована, и да ми се пуши- finger  Grinning  Grinning  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 15 198
В една от предишните теми, които (явно) не могат да бъдат възстановени, споделих своя случай:
Последната цигара в живота си запалих в деня, в който направих теста за бременноста и той се оказа положителен. До там бях, а съм пушила-не искам да си спомням колко години Embarassed  Sad . Всичко е въпрос на нагласа-убедена съм в това. Ако си мотивирана да износиш и родиш здраво дете, 1, 5 или 10 цигари дневно не могат да бъдат по-важни от това.
Като БИВША заклета пушачка мога да кажа, че отказването от цигарите е напълно постижимо ОТ РАЗ, без постепенно намаляване на бройката, или пък "днес ще запаля-два дни ще почивам" и т.н. разни глупости.
Ако ще и да звуча крайно-смятам, че пушенето по време на бременност е ОСЪДИТЕЛНО!!! Не мога да се сетя за нито една причина, която да оправдае бременна пушачка Imp  Close  Imp  Close  Imp !

Пожелавам на бременните пушачки спокойна и безпроблемна бременност и раждане на здрави дечица. Но не забравяйте, че това не е само Божа работа, а ЗАВИСИ И ОТ ВАС!

# 19
  • Мнения: 6 315
Цитат на: redhat

 Stuck Out Tongue А случвало ли ти се е да проверяваш дали дъхаш на цигара след такъв сън Wink Много истински бе, направо като че току-що съм загасила цигарата, затова и след като ги спряхме с татито   (той миличкия от солидарност, нали се сещаш-двама-когато сме го заченали, двама-през всички перипетии  Kissing Heart ) и изхвърлихме всички пособия за пушене и кутии цигари. Да не би аз, подгонена от пристъп насън да ги намеря и  smokeuu И сега съм застрахована, и да ми се пуши- finger  Grinning  Grinning  Grinning


Чак да си проверявам дъха не ми се е случвало Simple SmileSimple SmileSimple Smile.  Ама е гадно...А  и понякога да си кажа честно - мнооого ми се пуши.

Нашият тати ги отказа с мен, ама не удържа  Neutral Face . Нерви и проблеми в работата и сега пак попушва, но не много - по малко и само на балкона, така че му е простено.  Heart Eyes Heart EyesHeart Eyes

# 20
Мила,
Аз също пушех, преди да забременея, после до третия месец организма ми отказваше тютюн, въпреки че не съм повръщала и не ми е ставало лошо! След това у мен се появи желание за цигара, палих един-два пъти, но изпитах такава ОГРОМНА вина, че просто спрях!
Освен това включих съпруга си във битката срещу цигарите и  сега /в края на 5 месец съм/, когато ми се прииска, той успява за ме разубеди!
Мисля, че вредата от цигарите е очевадна, независимо дали си бременна или не, но в случая трябва да не поемаш риск за едно невинно създание! Опитай с воля! Желая ти успех и лека бременност.Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 83
Здравейте,
найстина е много трудно да се откажеш от цигарите, но след като носиш в себе си ЖИВОТ, то просто си заслужава.  Не е честно да се трови заради прищявката и навицита  ни. Аз също съм пушачка и през двете бременности съм палила   love001 , но от време на време и то в компания и много рядко.
Моя съвет е НЕ ПУШЕТЕ по време на бременност! И без това въздухът, който дишаме е мръсен.
Късмет на всички и леко раждане!

# 22
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Margarita
И аз не успях да намеря нито една тема относно пушенето.....Макар че темите бяха две.

Ако си спомняш,бяха заключени, и вероятно такива теми след даден период се изтриват....
Цитат на: Margarita

Абе я се замислете - как ще ви се стори да видите бременна жена с огромен шкембак с цигара в ръката? На мен лично ми се струва отврат!

О,виждам ги такива почти всеки ден-направо са "прекрасна" картинка, и изобщо не се срамуват от това....или поне не им личи...

# 23
  • Мнения: 6 314
Цитат на: Туфи
Ако си спомняш,бяха заключени, и вероятно такива теми след даден период се изтриват....


О, не - по принцип нищо не се трие (освен повтарящи се постинги) ...
В случая става въпрос за технически проблем и за съжаление не мога да възстановя изчезналите теми...  Sad

# 24
  • Мнения: 2 655
Цитат на: Teika
И аз пуша картие даже мисля да мина от червено на синьо ама въпроса е по колко. Само една приятелка си призна че е пушила по 15-20 цигари на ден и на бебето му е нямало нищо. Другите казват, че са пушили по 5-6 и въпреки всичко бебетата имали проблеми с бронхити и астми. Хем е страх за бебето хем не мога да преодолея желанието за цигара. А за капак съм в блнични до 17 май и като няма какво да правя се сещам за цигара и я паля. Ако ме оставят още в къщи незнам...Но ме боли много кръстаи поече от час два не мога да седя трябва да полегна поне за малко а на работа това не става.


Teika,
аз съм страстна НЕпушачка и върла защитничка на тезата: ДА НЕ СЕ пуши. Вече се бях изказала по предните теми, но сега разбирам, че ги няма.
Нищо,ще напиша специално за теб.
 Confused: Когато си пропушила от нужда ли го направи или нявярно по лекарско предписание?
 Confused: А може би родителите ти са стояли и са те молили: запали си една цигара?
 Confused: Може детето на приятелката ти де е здраво днес, а утре, а след години?

Прави са момичетата и добре са го написали. След като си решила да ставаш майка на първо място в живота ти вече има друг. И това не си ти и твоите нужди, а бебето. Може, не може, ще, не ще никой не може със сигурност да ти каже:

Teika
, пуши си по 2 кутии цигари на ден, бебето ти ще е здраво. Ако го направи е луд или по точно самоуверен и некомпетентен.

Има 1000 начини да ги откажеш и 1000 начини да запълниш празнотата от 1 цигара.
Тук сме доста мами в очакване, които също си седим у дома по лекарско предписание. Можеш да си разнообразиш живота като използваш времето да се усъвършенстваш и четеш, за бебето, за кърмене, за това какво те очаква и т. н. Може да четеш и книги. Влез в форума "ГОТВАРСКИ РЕЦЕПТИ" и виж има чудесни предложения за ястия и сладки. Лично на мен като ми доскучее и гледам да приготвя нещо вкусничко от там.
Забрави ги тези цигари. Той целият свят ги отказва, не знаеш ли?

# 25
  • Мнения: 768
СПРИ ДА ПУШИШ ВЕДНАГА
МНОГО Е ВРЕДНО ЗА БЕБЕТО!!
Аз когато разбрах че сьм бременна( чак в края на 3 месец) пушех. Направо се побьрках от ужас че пьрвите месеци когато се е развивало детето сьм пушила.
На следващия ден ги спрях и повече никога не сьм запалвала.
При мен няма такива истории или 1 до половината или 5 на три дни. като пушех беше кутия  на 2 дни а понякога почти една на ден. Като видях бебчето на водеозона направо не можех повече да сложа цигара в устата си. Толкова дьлго изпитвах угризения. Пушенето по време на бременност може да доведе до преждевременно раждане например и детето да няма после нормално зрение и слух след това(типичен проблем за преждевременно родените деца), може да страда от наркотична зависимост кьм цигарите, и какво ли не още.
Така че седни, помисли сериозно, не се поддавай на инстинкта!!
Повярвай ми говори ти един наистина голям пушач. Нищо вече не сьнувам и нямам желание да пуша за нищо на света повече.

ПРИЧИНИ:

1. МОЖЕШ ДА УВРЕДИШ ПЛОДА
2. КАТО ПОЧНЕШ ДА КЬРМИШ Е МНОГО ВРЕДНО ДА ПУШИШ ЗА БЕБЕТО
3. АКО НЕ КЬРМИШ  НОСИШ ОТГОВОРНОСТ  ПРЕД ДЕТЕТО ДА СЕ ГРИЖИШ ЗА НЕГО ДО 18-20 ГОДИНИ МИНИМУМ- ТРЯБВА ДА СИ ВИНАГИ В ДОБРО ЗДРАВЕ.

От момента в който спрях да пуша се чувствах страхотно, изпьлнена с енергия, спря ужасната мигрена която винаги ме е тормозила. Цялата ми бременност мина супер не сьм имала никакви оплаквания. Но навярно вследствие пушенето в началото получих пьрвите контракции много рано в 5 месец.
Но всичко се размина и родих даже малко преносено бебче.

Стискам палци да успееш да ги откажеш- това не е никак лесно, но необходимо за бьдещето ви с детето!!!!

# 26
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Mamma
Цитат на: Туфи
Ако си спомняш,бяха заключени, и вероятно такива теми след даден период се изтриват....


О, не - по принцип нищо не се трие (освен повтарящи се постинги) ...
В случая става въпрос за технически проблем и за съжаление не мога да възстановя изчезналите теми...  Sad

Да, разбрах, извинявам се, нямах за цел да те обвинявам индиректно. Сори,ако е прозвучало така...просто направих предположени, което за радост е невярно.... Grinning

# 27
  • Мнения: 2 655
Teika,
можеш да прочетеш това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1866&postdays=0& … r=asc&start=0.
Надявам се, че ще ти е интересно да разбереш мненията и на мамите от форума. Wink

# 28
  • Мнения: 857
пробвай да оставиш пушнето!това е вредно за детето!дай си воля и ще ги спреш!На много майки им се отвръщава!чао  и успех

# 29
Razbiram te dobre!
I na men priatelki mi kazaha, 4e moge ot smosebe si da spre da mi se pu6i. Da ama, ne! Dobre, 4e stana taka, 4e biah prinudena da se otkaja ot tsigarite ina4e edva li sama 6tiah da uspeia Embarassed ! Sega dosta mesetsi po-kasno o6te ima dni, v koito izpitvam nepreodolimo jelanie  za pone edna tsigarka! Za sega uspiavam da se vazdarja, no dokoga li... Dobre, 4e i na6iat tati se otkaza ot tiah zaedno s men. Taka pone toi ne me izku6ava.
A moiat ba6ta spria da pu6i predi okolo 15-tina godini. I do den dne6en, kogato zagovori za tova si priznava, 4e mu se pu6i ujasno! Iavno triabva da sme gotovi tsial jivot da se borim s izku6enieto Cry

Общи условия

Активация на акаунт