червени бузки, възможно ли е да е от храна

  • 1 787
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
От киселото мляко е според мен! Изчакай с киселото мляко за след годинката. Сина ми от няколко лъжички кисело мляко получи жесток обрив, освен по бузките, и по телцето също.
Аз нямам никакво намерение да му давам кисело мляко, това беше инцидентно, в отговор на неговото викане и примляскване, докато ям. Проблемът е от студа, със сигурност установих. Всеки ден след разходка бузите стават червени, особено, ако забравя да сложа крем.
Ти си знаеш най - добре. Peace

# 16
  • Мнения: 32
Не знам дали темата е за тук. Пускам я тук, защото си мисля , че причината може да е храна. Синът ми от няколко дни има червени, изпръхнали бузи. Като хлапетата от картинките е, като намазан с руж. Преди четири дни започна да пищи като ме видя, че ям кисело мляко и му дадох две лъжички. Възможно ли е да е алергична реакция от млякото? Той е почти на седем месеца, за друга нова храна не се сещам. Прекарваме и доста време навън, може и студа да е причина, но като, че ли забелязвам малки пъпчици в зачервените участъци. Взех един крем на Мустела, който се използва при студено време, но ме е страх да не е алергична реакция и да не усложня положението. Имали ли сте подобен проблем и въобще алергията от кисело мляко как се проявява.
Той е рус, с много светла кожа, чувствителна. Причините сигурно може да са много...
Малката ми дъщеря започна алергията си  точно така(обостряше се от студа)През зимата бузите и ставаха сухи и грапави,имаше и по слабите места такива петна-поставиха и диагноза атопичен дерматит....Дано при вас е друго!

# 17
  • Мнения: 5 940
Надявам се да е от студа, иска ми се да вярвам, че е така. Червенината е локализирана по бузите, няма проблем никъде другаде по тялото, да чукам на дърво. Може би прекалявам с разходките... ние сме по няколко часа навън всеки ден.

# 18
  • Мнения: 32
Надявам се да е от студа, иска ми се да вярвам, че е така. Червенината е локализирана по бузите, няма проблем никъде другаде по тялото, да чукам на дърво. Може би прекалявам с разходките... ние сме по няколко часа навън всеки ден.
Дано е това и да мине по скоро!И ако наистина е от студа винаги мажи преди да излезете  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 128
И моята бебка е така.
У дома мажа с кремчето на Чико за атопична кожа.

# 20
  • Мнения: 72
И ние имаме същия проблем. Започна когато времето захладня и преди излизане го мажех с въпросния крем на Мустела. Цялата му козметика е на Мустела, но този крем за студа явно не му понася.

# 21
  • Мнения: 486
Пишете ни и нас в отбора.Първо мислех че е от храна, но после ходихме на дерматоилог.Явно е от студа много са й сухи бузките и й е нежна кожата.Ползвам кремче на Клоран и съм доволна.Все още се появява това зачервяване , ное по-слабо и минава бързо.Преди беше така по 5-7 дни.

Общи условия

Активация на акаунт