Изтръпване

  • 12 506
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 200
Обадих се на доки, казах му всичко, и той каза че нищо не  може да се направи, така ще е  Wink
Успокоих се малко, благодаря на всички ви  Hug  bouquet

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравей,и моите ръце започнаха да изтръпват от осмия месец и с второто беше така.Случва се  вечер,когато спя на една страна.Изтръпва ми долната ръка,предполагам е от тежестта,защото предния път така ми казаха.Отшумя веднага след раждането.  Peace

# 17
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Синдром на китковия тунел - супер норманлно е макар да е гадно и болезнено...
При мен продължи и 2 месеца след като родих...

# 18
  • Мнения: 2 131
Наистина, за да си най-спокойна, хубаво е да се консултираш с лекар. Докато бях бременна на мен ми се схващаше единият крак - страхотна болка, отминаваше за минута-две. Тогава казаха, че е нормално. А едната ми ръка се схващаше след като родих известно време, но мина.
Лека бременност до края, леко раждане и весели празници  Laughing!

# 19
  • Мнения: 9 973
като родиш ще отмине,но се консултирай все пак с доки Peace

# 20
  • Мнения: 55
Здравейте момичета!
Да се включа и аз в тази тема - започнаха да ми изтръпват и двете ръце още от началото на седмия месец, почти не можех да спя. Тръпнеха и боляха едновременно. Помагаше ми единствено ходенето из целия апартамент с ръце отпуснати на долу. Всяка нощ се събуждах от страшни болки по два - три пъти, и ходех. Родих през август и като ми донесоха бебето се оказа, че не мога да го държа именно поради това тръпнене. Макар че родих със секцио, кърма ми слезе, но аз не можех на сложа бебето на гърда. Докато бяхме в Майчин дом акушерките ми го хранеха с биберон, а като ни изписаха с помоща на таткото започнах да го храня и аз. Споделих с всички лекари в родилния дом за това изтръпване на ръцете, и всички ме успокояваха, че било нормално, и в най - скоро време ще отшуми. Но уви, синът ми вече е на четири месеца и половина, а лявята ми ръка продължава да изтръпва. Консултирах се с невролог, каза ми да се мажа с фелоран и да пия невробекс - никакъв ефект. Продължавам да чакам да мине от самосебе си, а за посещение при други лекари просто нямам възможност, защото няма при кого да оставя малкия, а и с това висене пред кабинетите в нашия град, просто не ми се мисли.

# 21
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
S_milena, няма да ти помогне неврологът, защото това не са нерви, а кръвоносни съдове... споко, ще ти отшуми с времето...

На мен и до сега понякога ми се случва, но все по-рядко, но и аз в началото ревях от болка и не можех да държа бебчето си!

# 22
  • Мнения: 200
Леле мами  ooooh!
Рискът да си майка не е малък, жертвите също, но си струва сигурна съм Simple Smile За малкото ми бебче ще трая каквото трябва. Гадното е че не бях подготвена и незнаех въобще за тези  неща, но няма проблем. Може би е хубаво да направим тема (ако още няма)за това майките да споделят какво ни чака нас първескините.
Какви ли неща ни чакат нататък, след като сега е хубавия период на бременността! Но да сме живи и здрави , това е най-важното !

# 23
  • Мнения: 55
Много благодаря за успокоителните думи, но си мисля и дали ако започна да пия магнерот, който ми остана от бременността ще имам някаква полза. Някои казват, че може да се получава това изтръпване от недостиг на магнезий?!

# 24
  • до канала
  • Мнения: 518
През четвъртия месец от бременността ми изтръпна дясната ръка , изтръпването отшумя когато детето навърши 10м..Много е неприятно,но какво да се прави.Мисълта ми е че още ще се мъчиш.

# 25
  • Мнения: 8 999
Консултирай се с лекар. Но трябва да знаеш, че бременната жена непрекъснато има разни странни страдания, които никога преди това не е срещала. Възможно е просто да ти е притиснат някой нерв, кръвоносен съд. Възможно е и да се получава от студа /ако скиташ повечко по улиците/ или от преумора.

# 26
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Aquariel, аз бях по абсолютно същия начин. Изтръпваха ми крайчетата на пръстите на ръцете и нямах никакви усещания. След раждането отмина всичко.

# 27
  • Мнения: 200
Благодаря на всички за мненията  Hug
На преглед съм на 9-и и ако до тогава не ми е минало (както съм сигурна че ще стане) ще питам пак доктора и той да казва. Ама ако трябва ще търпя, нито боли толкова, нито е нещо супер сериозно да не мога да работя или да се оправям сама. Мен ме беше страх да не е някаква анемия или пък да трябва да пия нещо а да незнам, или пък да е симптом на нещо неприятно, но щом доки казва че така ще е , му вярвам и ще трая Simple Smile
Още веднъж мерси за отзивите   bouquet

# 28
  • Мнения: 3 116
И на мен ми изтръпват ръцете, само през нощта. Предимно дясната. Изключително неприятно усещане.

С първата ми бременност имах същия проблем или по-скоро неприятно усещане Thinking

# 29
  • Мнения: 236
И при мен беше така в последният триместър.Сутрин не си усещах пръстите на ръцете,особено ако се събудех легнала по гръб.След като родих всичко се оправи!!!

Общи условия

Активация на акаунт