не иска да си изпие всичкото АМ

  • 2 094
  • 47
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Бебката ми прави номера, от 2 дни сме на 120мл. АМ но тя като й останат 40мл. в шишето и почва едно чудо аз пъхам в устата тя бута и така продължаваме най-много до час, ползвам шишета на АВЕНТ с биберон "0+". а 2 пъти се пробвах остатъка от АМ да и го давам с лъжичка и става номера. Чудя се дали пък дупката на биберона и е малка, но знам че Авентските биби са "0+" и после "3+" , а ние сме на месец. Понякога като и пъхна бибата и тя прави едни стойки все едно ще повръща.
Ако я оставя на това което тя сама иска да изпиие ще бъде по-малко от това което и се полага по норма, а това не искам.
Как да действам ?

# 1
  • Мнения: 15 379
Авент имат и биби 1+, можеш да опиташ с тях.

# 2
  • Мнения: 3 376
Защо държиш дъщеря ти да се храни "по норма"? Ясно е,че 80 мл са и достатъчни,нали все пак си ги изяжда.Не виждам смисъл да я насилваш.

Вслушвай се в детето си,а не в разни схеми и таблици за хранене  Peace

# 3
  • Мнения: 22 477
Аз никога не съм се съобразявала с нормите за възрастта, които са написани на таблицата на кутията. Първо, защото дъщеря ми се роди недоносена и после смятам, че всяко бебе само си определя количеството мляко.
Щом не иска да изпие млякото, значи и е много. Бебето няма да умре от глад, не се притеснявай.

# 4
  • Мнения: 6 029
Ми просто не й ги давай? Какъв е проблема?

# 5
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 021
Остави тия норми. Беба знае най-добре. Наблюдавай я как наддава и тогава , ако нещо те усъмни я "мъчи".

# 6
  • Мнения: 4 111
Няма норми, тъпченето насила е грешен метод, според мен.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 590
Не я насилвай, щом не иска. Явно това количество и е достатъчно. Peace

# 8
  • Мнения: 403
Води се по детето.

# 9
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
благодаря ви мамчета, така и ще направя ако неиска неиска няма да я мъча, колкото и душа сака Simple Smile
вечери сутрин си ги изяжда 120мл. през другото време по-малко Simple Smile

# 10
  • Мнения: 9 973
Няма норми, тъпченето насила е грешен метод, според мен.
така е Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 17 592
Остави на мира детето. Тя си знае колко трябва да яде много по-добре от теб. Нищо добро няма да постигнеш, ако й претоварваш насила стомахчето, нито за себе си, нито за нея. Бебетата не ядат еднакво количество по всяко време, нито пък всеки ден.

# 12
  • Мнения: 1 197
и ние сме така просто не и се яде няма да я тъпча защото толкова трябвало

# 13
  • София
  • Мнения: 1 262
аз имам същия проблем  Rolling Eyes
отначало си мислех да я карам  Twisted Evil да си дояжда, но после размислих - тя си знае по-добре кога по колко трябва да яде и сега съм я оставила сама да си определя правилата  Peace
важното е да наддава добре  Peace

# 14
  • Мнения: 1 062
Ако наддава добре не я мъчи. И при нас е така- не винаги изяжда това което съм приготвила. А и ако се водиш по кутията за количество - моето бебе никога не е изяждало указаното за възрастта и количество. Винаги е с минимум 30 мл. по малко.

# 15
  • Мнения: 2 131
Ако смяташ, че проблемът е в биберона - смени го. Но ако и това не промени нещата, определено недей да мъчиш бебката. Все пак тя изяжда някакво количество, което вероятно й стига.  Laughing

# 16
  • Мнения: 22
Моята бебка също не изяжда цялото количество, което е написано на кутиите. Ние също ползваме продуктите на AVENT и още на 20-ия ден й смених биберона с 1+. Но тогава сменихме и АМ.От Фризолак минахме на Аптамил 1. Забелязах, че тя се мъчи и не може да се нахрани като ползваме биба 0+. Сега се храни поне по-спокойно, въпреки, че не винаги си изяжда всичко. Между другото искам да питам майчетата: забелязали ли сте бебчетата ви да се засищат повече с Аптамил от други АМ, или само на мен така ми се струва.

# 17
Здравейте,
Казвам се Ева и имам момиченце на 3,5 мес.
Храня я с Аптамил, но  просто напоследък запецва на 110 - 120мл и не иска капка повече.
Според педиатъра трябва да яде поне по 160мл, защото я храня па 5 пъти.
Каво ще ме посъветвате?

# 18
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Ако мислиш че проблемът е в бибите,ги смени.Ако и тогава не иска всичкото мляко не мисля че има проблем,явно това и стига.Не дей ги гледа тия норми ,всяко детенце си е индивидуално и има различни потребности

# 19
  • София
  • Мнения: 672
И ние имахме такива периоди. Случва се по 2-3 дни да не си изяжда млякото-остава от 40-70мл (общо му правя по 190мл) и то почти на всяко хранене. В началото и аз се притеснявах и го насилвах да яде, но сега го оставям да си хапва по колкото иска. Спокойно си издържа до другото хранене... И ние понякога имаме дни в които сме неразположени и нямаме апетит!
Относно бибероните..Аз също ползвам на AVENT, но все още сме на 1 дупка (пробвах 2 и комбинираните 3+, но той се сърди, дави се и реших да не го мъча)..
Ако мислиш че проблемът е в бибите,ги смени.Ако и тогава не иска всичкото мляко не мисля че има проблем,явно това и стига.Не дей ги гледа тия норми ,всяко детенце си е индивидуално и има различни потребности
Peace

# 20
  • Мнения: 1 800
Явно му е достатъчно на детето. Можеш да екпериментираш с друго шише и биберон. Сина ми не можеше да яде от тези на Авент добре, биберона беше прекалено голям за него. Може да се изморява от неудобния биберон. Само идея Peace

# 21
  • NL
  • Мнения: 520
Моята дъщеря също не яде по норма.Начесто се храни но по малко и въобще режимът през 4 часа при нас не съществува.През деня се храни на по два часа а нощта я изкарваме с едно или две хранения между 22.00 и 06.00ч.В началото записвах кога яде и по колко и като сложа чертата се получава почти същото количество( за денонощие) като по кутията но разхвърляно.Наддава както си трябва.
Ползвам също Авент и дори пуснах тема тук,че като минахме на друг вариант АМ и биберон 1 вече се оказа малка за нея и не можеше да пие.След като накупувах и пробва какви ли не,сколаса най-накрая с двойка,пак на Авент и сега всичко е нормално.
Научила се е бебка да примлясква с език и много ме подвежда с това,че веднъж означава-гладна съм,друг път просто номера ми прави и след като затопля млякото в някои случаи трябва да го хвърля след това,че не и се яде.

# 22
  • Мнения: 1 919
и ние не ядем по норми, не се водя по кутията...яде колкото му се яде...остатъка просто го изхвърлям без много да умувам ..стигнало ли му е не е ли.

# 23
  • Мнения: 287
Само да попитам - като ти напълнят чинията винаги ли я изяждаш Simple Smile
Както по-нагоре са писали, ако бебка наддава в норми- не я тъпчи. Моята педка винаги е повтаряла, че проблем са дебелите бебета, а не слабите. 

# 24
  • Мнения: 508
По-принцип с бибероните на Авент се пие трудно,ние от тях минахме на камера-шишета, биберони всичко- иначе имахме същия проблем.Пък е възможно и просто да не е гладно детето-по-добре да не го насилваш колкото иска толкова.Въпреки че знам колко е мъчно да се хвърлят тези скъпи млека Grinning

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не насилвай бебето. Важното е, че си изпива някъкво количество със желание и до следващото хранене е кротко и доволно.  Ако добре наддава проблем няма. Моето дете беше много злоядо, на годинк изпиваше по 90гр. и то на 2-3 пъти. Не се притеснявай толкова. Аз давах Милумил, защото то е за деца които са злояди. По хранително е. Ако  се притесняваш пък много смени биберона. Може да се получи.

# 26
  • Мнения: 1 679
Остави тия норми. Беба знае най-добре. Наблюдавай я как наддава и тогава , ако нещо те усъмни я "мъчи".

Това е правилото. При нас проблемът беше недостатъчно голямата дупка на биберона и дъщеря ми се уморяваше докато се нахрани. Като разбрах, просто увеличих дупката.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако смяташ, че проблемът е в биберона - смени го. Но ако и това не промени нещата, определено недей да мъчиш бебката. Все пак тя изяжда някакво количество, което вероятно й стига.  Laughing
Съгласна съм и аз. Не е задължително да изяде всичко. Ако детето наддава и е спокойно не виждам смисъл да се притесняваш.

# 28
  • Мнения: 434
Моята бебка ми върти същите номера,почти на 3м. е но яде по 80-100мл.и в много редки случаи по 120мл.и по никакъв начин не може да я накарам да изяде всичко.За сега не се тревожа,защото наддава и е спокойна и доволна,така че ако и вие наддавате не мисля че има за какво да се тревожиш. Peace

# 29
  • Мнения: 73
В началото с бях ошашкала, че дето ми не иска да яде. Тя реве аз тъпча биберона....пълна трагедия. И това защото слушам педиатърката си че детето трябвало да яде еди какво си количество. След няколко дневни мъки оставих беба да си яде колкото и е нужно. И всичко е наред. Качва си стъбилно и се храни добре. Последният път излъгах педиатърката че винаги си изяжда всичко до какпка, ама ми писна от покрусените и физиономии стил  "Ще си умориш детето от глада". Единственото което изяжда до капака е Фризовом и се сърди като свърши  Laughing

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 09:30 от Asmoday

# 30
  • Мнения: 6 039
абсолютно винаги оставяше едни 20-30-40 мл на дъното

# 31
  • NL
  • Мнения: 520
Цитат
И това защото слушам педиатърката си че детето трябвало да яде еди какво си количество.
Asmoday ,че то и педиатрите не са единомислени по въпроса по колко да се дава Tired.Последните две консултации ми казаха все различно,единият-ааа щом наддава нормално не е важно по колко пъти и какво количество яде.Вторият пък  ме съветваше да я храня 5#150гр.Ха иди ги разбери и тях.

# 32
  • Мнения: 4 447
Няма норма, детето най-добре знае какво иска, кога и колко. По това дали е остнало мляко в шишето се разбира, че то е стигнало на детето, разбираш ли?

 Peace

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 12:23 от Vivi

# 33
  • Мнения: 1 195
Не я насилвай, щом не иска. Явно това количество и е достатъчно. Peace
И Станислав понякога пие по 80мл но на следващо или по-следващо хранене си наваксва. По важно е общото  количество което поема за деня до колкото знам  Hug

# 34
  • Мнения: 101
oh i nie sme sas sa6tiq problem .... kalina e na 40 dena a qde na 2 4asa po 60-70-80ml. mnogo razli4no ..... nikoga ne si izqjda cqloto AM. ... uspokoqva me tova 4e ako e gladna 6te pla4e a tq zaspiva spokoina ....

ох и ние сме съссъщия проблем .... калина е  на 40 дена а яде на 2 часа по 60-70-80мл. много различно...... никога не си изяжда цялото АМ  ... успокоява ме това че ако е гладна ще плаче а тя заспива спокойна ....

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 12:22 от Vivi

# 35
  • Мнения: 4 784
А колко пъти на денонощие се храни? Ако си поема като количество за денонощие достатъчно мляко, защо се притесняваш, че на едно от яденето поема по-малко - може би тогава се чувства по-сита.

# 36
  • Мнения: 101
ako gledam kakvo pi6e na kutiqta a to e 120 ..tr tq nikloga ne gi izqjda .Smeni6 sumati mleka i pak sa6toto .?Na vsi4ko otgore povra6ta redovno!

ако гледам какво пише на кутията а то е  120 ..тр тя никлога не ги изяжда. Смених сумати млека и пак същото .? На всичко отгоре повръща редовно!

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 12:20 от Vivi

# 37
  • Мнения: 142
Здравейте,
Имам същият проблем. Обаче аз се цедя и давам кърма и формула...Много ме е яд като трябва да хвърлям, но няма начин.
От опит съм установила, че ако уригна Сашко междинно изяжда повече...Синът ми е на 2м 3с и в момента яде между 120-150 мл., но съм имала случаи, когато изяжда 80мл. на нощтното ядене и на сутринта изведнъж 200 мл.
Всяко ядене е различно.
Благодаря за съвета за биберона, още утре слагам 3+ да видим как е.
Ще пиша да кажа.
Поздрави от мен.

# 38
  • Мнения: 142
ako gledam kakvo pi6e na kutiqta a to e 120 ..tr tq nikloga ne gi izqjda .Smeni6 sumati mleka i pak sa6toto .?Na vsi4ko otgore povra6ta redovno!

ако гледам какво пише на кутията а то е  120 ..тр тя никлога не ги изяжда. Смених сумати млека и пак същото .? На всичко отгоре повръща редовно!

Моля, пишете на кирилица.

Здравей,
Сега чак видях за повръщането. Спокойно, това е временно и най-вероятно ще изчезне като започне захранването с твърда храна.
За да нямаш проблем с повръщането, трябва да се храните по-често с по-малко количества храна, да не се пуши в къщи, защото това дразни и да се държите в изправено положение поне 1/2 час (т.е. държане)
Дано това да помогне
Поздрави

# 39
  • Мнения: 101
Здрасти!
Винаги държа Калина след хранене , но резултат по4ти никакъв!

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 18:20 от Vivi

# 40
  • Мнения: 423
Здравейте,
Казвам се Ева и имам момиченце на 3,5 мес.
Храня я с Аптамил, но  просто напоследък запецва на 110 - 120мл и не иска капка повече.
Според педиатъра трябва да яде поне по 160мл, защото я храня па 5 пъти.
Каво ще ме посъветвате?
ако слушах педиатърката си, трябваше да преследвам бебо с шишето до полудяване. Остави детето да яде колкото иска.

# 41
  • София-овча купел
  • Мнения: 38
 smile3523Здравей аз за пръв път влизам ,но и ние сме така никога не си дояжда яденето ,но не е гладна иси издържа до следващото хранене проблема не е в биберона

# 42
  • Мнения: 1 263
Трябва да се вземе впредвид,че някои бебета проявяват различен апетит към различните  марки адаптирани млека.
Ние в момента имаме подобен проблем Confused
Може би,твоето бебе предпочита да се храни по начесто от указаните на кутията пъти,но в по-малки количества. Peace

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 16:49 от mummy

# 43
  • Мнения: 142
Здрасти!
Винаги държа Калина след хранене , но резултат по4ти никакъв!

Здравей,
Другото, което правя е да дам биберона веднага след хранене (мисля, че има много добър ефект). Понякога, ако се запънеме даже по време на храненето давам биберон и като се успокоиме го вадя и слагам шишето. Гледам и като го храня да е в почти изправено положение...

Сложих биберон 3+ и в момента Сашко и вече по-рядко ни остава храна в шишето
Поздрави от мен

# 44
  • Мнения: 101
днес е по добре ! храним се на 3ч. и си изяжда почти всичко!

# 45
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
да се похваля сменихме бибите на 3+ с регулиране на капката на Авент и сега всичко е ок хапва си по 140 и понякога по 160-180 преди разходка или лягане Simple Smile сега вече съм спокойна

# 46
  • Мнения: 508
ДА всяко дете е различно,моята дъщеря беше аналогичен случай на вашите месеци и аз се вайках и се чудих как да я натъпча,но тя отказваше категорично, сменехме всякакви биберони все същото,после изведнъж започна да пие повече и досега нямам проблеми с храненето й.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Почти всеки път не си изпива млякото докрай, но никога не съм го насилвала. Изчаквам 10-15 мин. и предлагам пак и така, докато си го изпие докрай  Peace

Общи условия

Активация на акаунт