Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 709
  • 642
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 545

Детето ми е родено октомври 2003 година.За прием 2008/2009 г. в коя група трябва да бъде прието-втора или трета.Моля ако има майки , който пускат децата си по-късно на детска градина да споделят свойте мнения.
В сайта за прием почти никъде няма прием за тези деца , а зная , че много от децата в дг носят бележки и почти не ходят на дг.
Това, че много от децата не ходят на градина и носят бележки такава информационна система не може да оправи за съжаление ...

# 556
  • Мнения: 1 266



Клеопатра би ли ми казала при какви условия може едно дете да бъде отписано от детската градина - колко брой отсъствия трябва да има месечно , годишно .


Защото в близката детска градина едно дете три месеца си стои в къщи /не по-здравословни причини/ просто не се храни. На това дете му се пази мястото.

Как може деца гледани от бабите си 18 дни в месеца да имат нужда от детска градина само за 4 дни примерно.

Защо не се сакционира с наредба неприсъствието и отписването , за да може да се даде шанс на тези , на които родителите работят.

# 557
  • София
  • Мнения: 545



Клеопатра би ли ми казала при какви условия може едно дете да бъде отписано от детската градина - колко брой отсъствия трябва да има месечно , годишно .


Защото в близката детска градина едно дете три месеца си стои в къщи /не по-здравословни причини/ просто не се храни. На това дете му се пази мястото.

Как може деца гледани от бабите си 18 дни в месеца да имат нужда от детска градина само за 4 дни примерно.

Защо не се сакционира с наредба неприсъствието и отписването , за да може да се даде шанс на тези , на които родителите работят.

Може да бъде отстранено от ДЗ, ако не си плаща таксата.
Ако си стои вкъщи, но си плаща таксата или има здравословни причини - няма как да бъде отстранено от ДГ .

# 558
  • София
  • Мнения: 545
Бясна съм. Звъня в 57 ЦДГ Люлин - в системата има обявени 26 свободни места за І група, разговарям с директорката и тя ми казва, че е подала информация в общината за 50 свободни места за първа група. Жената изобщо не е наясно какво се е случило с останалите 24 места. Издънките им са грозни още от сега, какво да очакваме после...

Мисля, че всеки директор ще има също достъп до своята детска градина и ще може да оправи броя места

# 559
  • София
  • Мнения: 14 861



Клеопатра би ли ми казала при какви условия може едно дете да бъде отписано от детската градина - колко брой отсъствия трябва да има месечно , годишно .


Защото в близката детска градина едно дете три месеца си стои в къщи /не по-здравословни причини/ просто не се храни. На това дете му се пази мястото.

Как може деца гледани от бабите си 18 дни в месеца да имат нужда от детска градина само за 4 дни примерно.

Защо не се сакционира с наредба неприсъствието и отписването , за да може да се даде шанс на тези , на които родителите работят.

Може да бъде отстранено от ДЗ, ако не си плаща таксата.
Ако си стои вкъщи, но си плаща таксата или има здравословни причини - няма как да бъде отстранено от ДГ .
В нашата градина безкрайни отсъствия се разрешават само по здравословни причини-с бележка. По семейни причини-до един месец годишно с молба от родителя. Иначе изключване.

# 560
  • Мнения: 123
Имам едно питане.От колко до колко се води ясла.От колко до колко г. е 1ва група,2ра и...т.н.т..... Мерси предварително. Дете родено на 20септ.2006 г.в коя група спада или се води в ясла...?

# 561
  • Sofia
  • Мнения: 852
Имам едно питане.От колко до колко се води ясла.От колко до колко г. е 1ва група,2ра и...т.н.т..... Мерси предварително. Дете родено на 20септ.2006 г.в коя група спада или се води в ясла...?
Ясла

# 562
  • София
  • Мнения: 2 708
С едно бързо екселско преброяване излиза че има общо 195 градини в София, само ОДЗтата са 86 на брой, останалите са ЦДГ, ЛДГ, СДГ ... Hug

# 563
  • Мнения: 266
Здравеите!От всичко писано до тук не разбрах дали някои е успял да си подаде молбата за детска градина.Аз какво ли не правих в kg.sofia.bg !на мен формата за попълване не ми е активна.не мога да пиша.МОЛЯ помогнете!

# 564
  • Мнения: 1 817
Здравеите!От всичко писано до тук не разбрах дали някои е успял да си подаде молбата за детска градина.Аз какво ли не правих в kg.sofia.bg !на мен формата за попълване не ми е активна.не мога да пиша.МОЛЯ помогнете!

ОТ 4-ТИ ФЕВРУАРИ

Никой не се е регистрирал още.

Що четете само последния пост в темата.

Аз изчетох цялата за да разбера къде се намира всъшност в тъпия сайт общи условия и т.н.

Може ли най-важното да го сложат на м.... си еди къде си!!!!

# 565
  • Мнения: 953
С едно бързо екселско преброяване излиза че има общо 195 градини в София, само ОДЗтата са 86 на брой, останалите са ЦДГ, ЛДГ, СДГ ... Hug


Куки,  как ги преброи на сайта търсене по тип излизат само 30 ОДЗ та и 44 ЦДГ

# 566
  • Мнения: 266
Благодаря Gigi! -грешката е моя.

# 567
  • Мнения: 7 821



Клеопатра би ли ми казала при какви условия може едно дете да бъде отписано от детската градина - колко брой отсъствия трябва да има месечно , годишно .


Защото в близката детска градина едно дете три месеца си стои в къщи /не по-здравословни причини/ просто не се храни. На това дете му се пази мястото.

Как може деца гледани от бабите си 18 дни в месеца да имат нужда от детска градина само за 4 дни примерно.

Защо не се сакционира с наредба неприсъствието и отписването , за да може да се даде шанс на тези , на които родителите работят.
Всъщност именно заради такива деца групите са по 30. Ако реално всички имаха 80% присъствени дни то групите трябваше да са си с по 25 деца.

# 568
  • София
  • Мнения: 6 263
Момичета, не са виновни само майките, които не четат цялата тема, за объркването. Вижте какво са написали пак журналистите:

"Стартира онлайн записването за детски градини
04 януари 2008 / News.dir.bg
От днес
всички родители в София, чиито деца тази година трябва да тръгнат на детска градина или ясли, могат подробно да се информират за свободните места на специална интернет страница.
Подаване на документи също ще е чрез интернет и стартира от 9.00 часа. На страницата на Столичната община или на адрес KG.SOFIA.BG ще има информация за свободните места във всяка детска градина и ясла, както и за условията и привилегиите. Предимствата са три – за деца на родители с 90% увреждания, за деца, чиито братчета или сестричета вече посещават съответната детска градини, както и за деца на многодетни родители на възраст до 10 години, поясни Камен Йорданов – директор отдел Образование-София през БНТ. Децата, които от ясла преминават в същата детска градина няма да кандидатстват, само трябва да потвърдят, че остават там. За яслите, които са с детска градина ще се кандидатства по интернет, а за самостоятелните на място. Родителите, които искат да гарантират прием на детето си с подаване на молби и по двата начина нямат шанс.
Някои родители мислят, че като дойдат на място ще има някакво предимство за тях, но редът за записване е един и същ за всички детски градини на територията на Столична община, коментира Стефка Стефанова - директор на 77-мо ЦДГ Магнолия. Кандидатстването ще завърши на 31 май и още на 1 юни ще са ясни резултатите от първото класиране. Записването трябва да стане 15 дни след това, категорични са от общината (виж линка долу за кандидатстването).
Според общината новата система ще сложи край на чакането на опашки. Родителите обаче са скептични дали ще успеят да изпреварят другите дори и по интернет. Искат да могат да записват децата си и те да тръгват на градина по всяко време на годината."

# 569

Общи условия

Активация на акаунт