Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 711
  • 642
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 27
Редът за записване в ЦДГ и ОДЗ не е вече само проект, а е официално приет. Тук http://www.sofia.bg/pressecentre/press.asp?open=10&sub_open=26516&nxt=0 може да прочетете отново целият ред, като в него ИЗРИЧНО Е ЗАПИСАНО, ЧЕ ВАЖИ САМО ЗА ЦДГ И ОДЗ.
Моля, спрете да питате едно  също, защото темата става много тромава и досадна.
Относно системата, обърнете внимание на последния абзац на публикацията и по-точно, че на 04/01 ще има подробна информация за самата система.

# 346
  • Мнения: 234
Погледнах сайта. Имам няколко въпроса, надявам се да не се повтарям с някой.
1. Не видях обявени свободните места в градините. Тази информация няма ли да се впише в сайта?
2. Не видях място, където да се регистрираш. Има само вход за регистрирани потребители. В първия работен ден на системата ли ще се покаже това нещо или аз не мога да го открия сега?
3. Има ли ограничение за броя на градините, които си подал като желания?
Благодаря.

# 347
  • София
  • Мнения: 7 157
Погледнах сайта. Имам няколко въпроса, надявам се да не се повтарям с някой.
1. Не видях обявени свободните места в градините. Тази информация няма ли да се впише в сайта?
2. Не видях място, където да се регистрираш. Има само вход за регистрирани потребители. В първия работен ден на системата ли ще се покаже това нещо или аз не мога да го открия сега?
3. Има ли ограничение за броя на градините, които си подал като желания?
Благодаря.
1. Все още не са обявени свободните места
2. Системата ще е отворена за регистрация на 04.02.2008 г. в 9.00 часа
3. Мисля, че не

# 348
  • Мнения: 342
Погледнах сайта. Имам няколко въпроса, надявам се да не се повтарям с някой.
1. Не видях обявени свободните места в градините. Тази информация няма ли да се впише в сайта?
2. Не видях място, където да се регистрираш. Има само вход за регистрирани потребители. В първия работен ден на системата ли ще се покаже това нещо или аз не мога да го открия сега?
3. Има ли ограничение за броя на градините, които си подал като желания?
Благодаря.
И аз им пратих едно запитване с няколко въпросчета и тези твойте също,но за сега нямам отговор.Ще почакаме до утре и пък да видим ще има ли яснота или пак ще започнем с въпросите.Чесно казано и на мен ми писна вече да седя в това неведение и всеки ден да се ровя като луда за да разбера нещо по подробно. Да ви кажа чесно никак не ми се иска и някак си не мога да си представя да не я вземат на ясла.Това значи да напусна работа....абсурд! Трябва тази система да е измислила и това и да могат да приемат всички деца.Вместо да се радва България,че напоследък има толкова дечица потиска родителите...Охххх

# 349
  • София
  • Мнения: 9 141
Днес звънях в яслата, в която сме подали молба. Молбата си важи, но едва ли не ми казаха, че сигурно няма да има прием юни месец, защото нямало деца, дето да са се обадили, че ще се отказват. Не ги ли отписваха, ако навършват 3 годинки първата половина на годината  newsm78 Уж има прием 2 пъти в годината, а оставам с впечатление, че прием има май предимно септември месец  Cry и то не само в тази ясла.

# 350
  • София
  • Мнения: 8 943
Днес звънях в яслата, в която сме подали молба. Молбата си важи, но едва ли не ми казаха, че сигурно няма да има прием юни месец, защото нямало деца, дето да са се обадили, че ще се отказват. Не ги ли отписваха, ако навършват 3 годинки първата половина на годината  newsm78 Уж има прием 2 пъти в годината, а оставам с впечатление, че прием има май предимно септември месец  Cry и то не само в тази ясла.
И при нас е така. Не ги отписват като навършат три години, защото няма къде да отидат до септември месец. Затова спряха в яслите пролетният прием. Което е много неприятно за майки с деца родени преди септември (като мен).

# 351
момичета знаете ли нещо за подаването на молби за ясла в 56 59 и70одз младост

# 352
  • Мнения: 27
Zaxarieva.1986 прочети поне първия постинг то темата преди да питаш. Щом те интересуват ОДЗ-та значи важи реда, който се обсъжда в тази и предишната тема от 1 месец насам.

# 353
  • София
  • Мнения: 6 263
В яслата на Ади (21-а) миналата година приемът официално беше само септември (както писах по-горе молби приемаха от януари до май текущата година, а класирането излезе на 2 юни), като децата, които навършат 3 години, наистина ги отписват и на тяхно място приемат от резервите, за които не е имало места наесен.  Hug

# 354
  • София
  • Мнения: 750
Днес звънях в яслата, в която сме подали молба. Молбата си важи, но едва ли не ми казаха, че сигурно няма да има прием юни месец, защото нямало деца, дето да са се обадили, че ще се отказват. Не ги ли отписваха, ако навършват 3 годинки първата половина на годината  newsm78 Уж има прием 2 пъти в годината, а оставам с впечатление, че прием има май предимно септември месец  Cry и то не само в тази ясла.
хъм
в нашата ясла приема е целогодишен, при наличие на места. Децата , навършили 3 години първото полугодие - ги изписват юни - така било по наредба и Директорката се съобразява с това.

# 355
  • София
  • Мнения: 8 943
Днес звънях в яслата, в която сме подали молба. Молбата си важи, но едва ли не ми казаха, че сигурно няма да има прием юни месец, защото нямало деца, дето да са се обадили, че ще се отказват. Не ги ли отписваха, ако навършват 3 годинки първата половина на годината  newsm78 Уж има прием 2 пъти в годината, а оставам с впечатление, че прием има май предимно септември месец  Cry и то не само в тази ясла.
хъм
в нашата ясла приема е целогодишен, при наличие на места. Децата , навършили 3 години първото полугодие - ги изписват юни - така било по наредба и Директорката се съобразява с това.

Явно си зависи от директорката. Тя решава кого да изпише. Пък и къде да отидат изписаните деца, след като в градините приемът е само септември. Все някой ще е дискриминиран. ooooh!

# 356
  • София
  • Мнения: 1 877
мериандер, номер 32 сме, ако това е номерът ни (с който ни входираха молбата).

наистина от кога е приемът само есенен, от тази година или отпреди?много неудобно беее.
 
и още нещо: кога излизат ваканция явлите, или не излизат, цяло лято ли си работят?

# 357
  • Мнения: 298
В момента в София има много групи в ОДЗ -тата и градините, които стартират от Септември с около 20-30 деца, но в продължение на годината някой от тях отпадат по една или друга причина. Бройките, които директорките обявяват са само приема от новата "учебна" година, а никой не им държи сметка за поддържане броя на децата във вече сформираните групи. Така например в близката ни детска градина от познати знам че са започнали 20 деца, като в момента групата е от около 15. Как ще се запълват тези места, при добра воля на директорката, чрез сайта, как? Те никъде не са обявени, а всъщност въобще не са малко.

# 358
  • Мнения: 9 990
Ще се обявават на сайта постоянно.Би трябвало.И Автоматично да се търсят резервите, останали под чертата с приети деца.Примерно.

# 359
  • Мнения: 9 990

 
и още нещо: кога излизат ваканция явлите, или не излизат, цяло лято ли си работят?



Излизат, излизат, 2 години лятос детето си бачкаше с мен наравно, щото яслени сборни рядко се правят. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт