Ослепявам ли?

  • 64 707
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 914
Препоръчаха ми Очен лазарен център „ВИЖЪН” - София. Препоръки и сравнения между тях и Св.Петка - Варна? Очертава се да имам час за преглед преди тоя във Варна? Мисля, да ги посетя?!?!?!?!
Няма лошо ,ако се паднеш при проф.Гугучкова Wink Peace

# 16
Ох, защо всичко в тоя живот е до късмета? Другите не стават ли?

# 17
  • Мнения: 3 914
Ох, защо всичко в тоя живот е до късмета? Другите не стават ли?
Ох , ще се наложи да попиша малко повечко Wink
За да знам всичко това ,което знам,се наложи да обиколя всички лекари в БГ  и половината свят,заради вродената слепота на дъщеря ми,естествено попрочетох няколко учебника по офталмология, анатомия и физиология на човека,витреоретинална хирургия и ред такива увлекателни книжки,които не на всяка кандидат майка се налага да ги чете,но на мен се наложи, точно защото понякога и лекарите не знаят какво става и от къде е проблема.Оказа се, че има няколко насоки в офталмологията,т.е един разбира много от катаракти,друг от ретини,трети от глаукома,четвърти от роговици, и т.н.
В началото ,и аз като теб, си милех че очният лекар лекува всичко на очите,но не било така,не че са лоши лекари,просто специализацията им е била различна ,от това което ми е трябвало.Не е въпроса в късмета,ти имаш проблем отзад на окото,а един поликлиничен офталмолог може и да не го забележи, така както ще го види един витреоретинален хурург,като проф.Гугучкова или проф.Танев например.
Затова ,не се отчайвай, всички стават,стига да разбират от проблема на пациента си,а един лекар ,никога няма да ти каже -Абе това не ми е специалността,отиди при друг.
Просто офталмологията е ужасно обширна медицина и често офталмолозите пропускат,няма начин,така е Wink

Твоите нишки ,които виждаш,предполагат някакво отлепване,може да бъде на стъкловидното тяло,може и на ретината да е,а може да атрофира и част от папилата,това са все сложни неща,които не могат да се видят само с офталмоскопия,трябва обширно изследване и внимание от страна на лекаря,затова аз ще ти кажа кои са добрите  офталмолози ,а ти избери един от тях и отивай,пък дано и късмета е с теб Hug

Проф.Гугучкова
Доц.Митов
Проф.Танев
Доц.Дъбов
Д-р Пройнова
Доц.Андреев
Акад.Василева

Има още някой ,ама засега тези са достатъчни.Ако си избереш име,просто ми пиши и ще ти дам телефон Hug

Забравила съм да ти оговоря на главния въпрос на темата- Ослепявам ли?- Не , няма да ослепееш , обещавам ти Hug

# 18
Здравей Viki i mama!
Съжалявам, че не зная името ти, за да се обърна лично към теб. Чета това което си ми писала и плача. Съжалявам за това , което е сполетяло теб и твоето дете! Надявам се, да има малко добро на тоя свят и ........... , искренно се надявам! Много здраве ви желая! Благодаря много за думите ти, точно сега имам нужда поне от това! Благодаря!
А за това при кой лекар искам да отида ? И аз не зная кой! За сега ми предлагат час за Очен лазерен център "Вижън" евентуално за 7.01, което е доста преди часът ми записан за "Света Петка", но тъй като всичко това става чрез познати и приятели, аз не знам кои лекари работят там, към кой трябва да се обърна и кой евентуално би ме приел на тая дата. Освен проф. Гучукова, кой друг лекар от изброените от теб ,работи там?
Още един път благодаря, за вниманието, което отделяш на моята тема! Бог да е с вас!

# 19
  • Мнения: 3 914
Чета това което си ми писала и плача. Съжалявам за това , което е сполетяло теб и твоето дете!
Недей да плачеш,няма защо PeaceВсе някой е трябвало да го сполети и просто се е паднало на мен WinkАз приемам съдбата си с гордост и не искам да предизвикам тази реакция у теб,напротив искам да ти вдъхна кураж и вяра,а и още не съм ти казала края на историята ми Wink
Въпреки всичко,въпреки лошите прогнози,на много места по света просто ни отказаха помощ,всеки казваше-няма шанс,това дете ще си остане сляпо.Е да ама не..........Тя вече не е сляпа,тя вижда по зле от всеки нормален човек,но вижда достатъчно ,че да се справя сама с живота си,а може и повече да е,все още не се знае,но ще ти кажа като се върна от Германия през пролетта,и съм убедена че и аз самата ще се изненадам Grinning

По отношение на твоя случай мога да те посъветвам:Отиди и на двете места,никога не пропускай възможността да имаш повече мнения,ще са ти от полза PeaceА лекаря ....който се падне,пък ако нещо не останеш доволна,после ще го мислим Peace

За сега си изкарай едни прекрасни празници ,не го мисли,вярвай че ще се оправиш и ще стане.Нали знаеш ,човек когато иска нещо много силно,то се случва.Аз го знам от опит Hug

Извинявам се ,че превърнахме темата в чат,но ....така се случи WinkМислех си да минем на лични,но темата е полезна, поне така си мисля Peace

# 20
Благодаря, благодаря, благодаря!
Наистина стана нещо като личен чат, но дано и някой друг прочете това и реши, че му върши работа. Поне аз смятам, че форумите би трябвало да помагат,  независимо от начина.

# 21
Здравейте отново! Може и да е интересно за някой, затова ще споделя! Ходих на преглед в Очен лазерен център "Вижън" в София.Диагнозата е: Ранно старческо помътняване на стъкловидното тяло. Не се лекува, но това не значи че ще загубя зрението си, просто ще трябва да свикна. Било като побеляването на косата. При някои е по-ръно, при други по-късно, при трети не настъпва. Но това , че косата ти побелява, не означавало, че оставаш без нея!

# 22
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Сега успокои ли се? Wink

# 23
Честно казано успокоих се до толкова, доколкото за сега няма да изгубя зрението си и че не е отлепване на ретината и пр. др. неща, които си мислех. Но това, че виждам тия неща, ме притеснява, дразни. Това, че няма лечение и че ще стават все повече.............. Но ще се примирявам. Слагам сега капки, но като чета листовката само се предполага, че могът да помогнат в нещо.

# 24
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Трябвало е да си следиш зрението всяка година. Може би е можело да се предотврати.

# 25
Лошото в случая е, че дори и всеки месец да съм ходила на проверки, резултата щеше да е същият. Обяснението беше , точно като побеляването на косата. Няма спирка.

# 26
  • Мнения: 17 407
Дегенрация на стъкловидното тяло- това и моята диагноза. Не влияе на зрението, нито пък  еможело да се предотврати.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 074
Все пак , радвай се. От дяволчетата най-малкото.
Иначе, другото - зле, нали?
Желая ти успехи Peace

# 28
Да и това е отвратителното, но наистина, от всичките зла, възможно най-малкото! А иначе - Дренка, при теб как се развиват нещата? Мен ме плаши прогресивността на това появяване на тия "точки"! За месец и половина вече са повече от едно. На теб прилагали ли са ти капки? На мен ми предписаха :Витреолент  по 4 капки дневно.

# 29
  • Мнения: 17 407
Ами моите са мноого повече и мисля, че се появиха някак изведнъж. Изписаха ми витамини, да ги рвдувам пролет и есен, хубави слънчеви очила, препоръка да чета на добро осветление и това е. Витамните не взех, защото още кърмя. Спокойно, де!

Общи условия

Активация на акаунт