Мами помагайте: Как точно се процедира с лигнина в болницата?

  • 27 083
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 353
" И понеже в родилното си без бельо, стискаш лигнина между краката."
 newsm78 много странно как така без бельо. За първи път чувам такова нещо.

# 16
  • Мнения: 9 973
Не знам защо искаш изобщо да ползваш лигнин. Вземи си еднократни гащи и превръзки.
нормално раждане-превръзки за родилки
лигнин-на визитация сутрин

# 17
  • Мнения: 9 973
" И понеже в родилното си без бельо, стискаш лигнина между краката."
 newsm78 много странно как така без бельо. За първи път чувам такова нещо.
кое ти е странно,като бельото е забранено

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
" И понеже в родилното си без бельо, стискаш лигнина между краката."
 newsm78 много странно как така без бельо. За първи път чувам такова нещо.
кое му е странното newsm78
Всеки път като ти проверяват разкритието ще ще си сваляш гащичките ли newsm78



когато сменях памперса на малчо му постилах под дупенцето.
и аз така Peace

# 19
  • Мнения: 7 418
    Там,където раждах(София,Тина Киркова) бельото не беше забранено.Имаше само една лекарка,дето викаше:искам всички без гащи! smile3513,но беше само тя....
    (говоря за след раждане  Naughty.Преди раждането  дали има нужда от лигнин?  33uu Не знам,сигурно ,случаите са различни,но аз нямах такава нужда.....)
    А след раждането ползвах нощните превръзки Always. Peace

# 20
  • Мнения: 353
" И понеже в родилното си без бельо, стискаш лигнина между краката."
 newsm78 много странно как така без бельо. За първи път чувам такова нещо.
кое му е странното newsm78
Всеки път като ти проверяват разкритието ще ще си сваляш гащичките ли news
Да но лигнина е за след раждане. Никой не говори за разкритие в момента.Не виждам смисъл от лигнин или превръзка без бельо.
Не зная в какви болници раждате, и как може да ми забранят носене на бельо.
Аз досега не съм се сблъсквала с  такъв проблем.

# 21
  • Мнения: 2 732
Аз не съм носила в болницата лигнин

# 22
  • Мнения: 1 217
На мен ми беше най-удобно точно с лигнин.
А раждах секцио/тогава се кърви една идея по-малко/
Чак след няколко дни си взех превръзки от онези огромните нощни.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
......По принцип знам предназначението му, но като видях че е нещо като хартия и се зачудих как точно се ползва в болницата. Съжалявам за невежеството но ако може някой да ми помогне baby_neutral. А исках да попитам и дали 2 пакета по 500гр. е достатъчно.

Обяснили са ти за какво се използва лигнина. В болницата след раждането ще те обслужат и ще ти стане ясно всичко. Иначе до колкото разбрах от акушерките в болницата, се използва лигнин за да се прецени кървенето в нормите ли е. Превръзките може да заблудят, а това е много важно. Без бельо задължително на визитация сутрин, иначе през останалото време - превръзка и бельо. Леко раждане   bouquet

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да но лигнина е за след раждане.
На мен ми бяха сложили и преди раждането, понеже водите ми изтичаха леко още.

# 25
  • Мнения: 1 691
За количеството лигнин - на мен от два пакета по 500 гр ми остана малко за вкъщи. Би трябвало да ти стигне.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
АЗ родих вечерта, сложиха ми техен лигнин и ми дадоха още да си имам , като свърши сутринта си сложих превръзки (нощни либрес), а моя лигнин си го върнах запечатан в къщи и след месец го хвърлих....по принцип ако си със шевове, може да ти трябва за визитациите....

# 27
  • Мнения: 61
За количеството лигнин - на мен от два пакета по 500 гр ми остана малко за вкъщи. Би трябвало да ти стигне.

И при мен така. Peace
За нагъването са ти обяснили вече ... аз обаче си бях нагънала "малки" (с големината на нормална превръзка) и "големи" парчета (по същия начин, но сгънати само по дължина) - и двата вида бяха с дебелина от по два (рядко по три) листа, а в родилно си слагах 1 "малка" с една "голяма", като голямата повече беше за улесняване на придържането. Тук е момента да отбележа, че имах епизиотомия и въобще не ми и минаваше през ум да си слагам бельо (дразни ужасно по шевовете) и превръзки (за отрицателно време добиваш усещане за запарване).
Родилката, която беше в моята стая почти веднага започна да ползва превръзки и носеше бельо (с изключение на часовете за визитация, когато е задължително да си без такова), но тя имаше само 1 шев и вероятно не й е било дискомфортно.

Дано съм била полезна.

ВЕСЕЛИ КОЛЕДНИ И НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ!

# 28
  • Мнения: 2 000
Аз не съм носила лигнин. Ползвах превръзки.

# 29
  • Мнения: 545
Явно зависи къде раждаш.Аз лигнин не съм носила,само превръзки.Първата нощ ми сложиха техен лигнин.

Общи условия

Активация на акаунт