Кръгло плешиво петно на главата

  • 9 458
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Това се получава от търкането на главичката във възглавничката, бебешката косичка пада. После пониква, не се притеснявай Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 677
Когато започне през повечето време да седи, плешивото ще изчезне.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 230
Абсолютно нормално, бебчо си върти главичката и затова там косичка няма. Ще порасне като започне по-малко да лежи. Мъжа ми наричаше Ани "Плеши" Wink
Весела Коледа на всички!

# 18
  • София
  • Мнения: 39 761
Ох, не знам от къде чувате, четете такива неща. Всъщност ако и на мен някой ми беше казал такова нещо когато Дияна беше бебе.... може би щях да се замисля, но педито винаги беше насреща да ме успокои Simple Smile Тогава не знаех за форума... иначе щях да приложа приказката "не питай учило, питай патило".
Дияна на 7 месечна възраст остана без никаква коса отгоре, плешо, и огромно плешиво петно отзад. УжасТ. Аз казах "моето дете ще си остане без коса". Педиатърката както винаги ме успокои. Петното е от лежане.
И ние наричахме Дияна - "Плешо". Simple Smile

# 19
  • Мнения: 17 407
Има такъв симптом на рахит, доколкото си спомням. Описаното обаче е нормално- имаше го при голямата, има го и при малката. За първи път чета за връзка между това и тортиколис newsm78

# 20
  • Мнения: 545
Наистина,симптом на рахит е плешиво петно,но не на тила,а на теменната част от главата(доколкото си спомням от прочетеното преди време)!За връзка с тортиколис за пръв път чувам! newsm78

# 21
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Това е от възглавницата. Когато започне сам да се върти насън, ще изчезне

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На Тери започна да и расте косичка там чак когато седна.

# 23
  • Мнения: 1 586
Не разбрах на колко е бебето но Хриси също имаше такова петно когато беше по-малък и лежеше постояно.Не се притеснявай ще изчезне след време! Flutter

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Споко, всички бебета го имат този "красив" период. С времето на петното израства коса и заприличват на хора...  Joy

# 25
  • Мнения: 17
моето дете също има, помня че племенничките ми също имаха когато бяха малки, това е  защото лежи  почти по гръбче, споко.

# 26
  • Мнения: 2 960
бих казала почти всички, в смисъл че принякой бебета е едва загатнато петънцето с по малко коса и не си личи толкова.....в някои случаи е добре да се прегледа от педиатър за всеки случай за наличие на рахит

# 27
  • София
  • Мнения: 2 658
за рахит може да се говори, ако се наблюдават изпотявания, често стряскане и т.н. Това петно е нормално и като започне да седи и пълзи, ще се запълни Peace

# 28
  • Мнения: 86
Напълно нормално на първото ми детенце доста време му седя а сега на второто тепърва му се образува.

Общи условия

Активация на акаунт