Натоварват ме почивните дни и празници

  • 3 650
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
При такова мощно рамо от майка си, как де не си пасува с чиста съвест?
За работата през пръсти - ако не иска да се научи, защото смята, че не му е работа, и 100 пъти да го прави, пак ще е през пръсти. Или ще сумти през цялото време, или ще се опитва да вменява вина у жена си (че чуждите жени всичко правели, а тя не ще), или ще преглътне хапа, но после ще си го върне при удобен момент. В най-добрия случай ще използва намалението, че после жена му ще оправи щетите като дойде нормалния делничен живот.

# 16
  • Мнения: 581
 Според мен положението е както сам си го направиш.Изобщо не си давам зор, не съм готвила кой знае колко, гости не съм канила. С мъжа ми си поделихме приготовленията за празниците и ни остана време за разходки и почивка.Детето си е вкъщи и помага доколкото може.

# 17
  • Мнения: 2 584
мда, аз пък по празниците съм на работа от 8.00 до 20.00 та чистенето и готвенето е след като се прибера

# 18
  • Мнения: 1 771
Рени, аз си мисля, че трябва да си малко непукиз.
Той и за това прави през пръсти нещата защото знае, че ти ще свършиш всичко. Остави го така няколко пъти и като види, че приемаш нещата такива ще почне да се старае.
Мисля, да ли като го похвалиш за "добре свършената работа" няма да има някакъв положителен ефект.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз 4 дни готвя, чистя, зареждам съдомиялна и пералня. Имам и гости и нещо ми дойде в повече май напрежението. Никой не ми пречи ама 5 човека да се моткат в гарсониерата 4 дни нещо не ми подейства добре.

# 20
Ние ходим все още при бабите,които организират всичко и празника е весел и безгрижен за мен.Най-добър вариант ми се вижда да се отиде семейно някъде,за да я няма тази хамалогия-готви,чисти...

# 21
  • Мнения: 4 965
Според мен положението е както сам си го направиш.Изобщо не си давам зор, не съм готвила кой знае колко, гости не съм канила. С мъжа ми си поделихме приготовленията за празниците и ни остана време за разходки и почивка.Детето си е вкъщи и помага доколкото може.


В това мисля, че е истината. Сгрешила си с оставането вкъщи.
Последните седмици така съм организирала празниците, че и на мен да ми е лесно и приятно, и децата да се забавляват, и половинката да е доволен.
Още от миналата събота празнуваме: изкарахме целия ден в МОЛ-а - хапване, пийване, кино, Дядо Коледа, забавления и т.н. В неделята бяхме на гости цял ден. В понеделник вечерта след работа ходихме в КФС. Вторник, сряда и четвъртък аз имах работна среща + офис парти и се прибирах късно по нощите, а мъжът ми и децата се справяха сами. В петък вечер ги водихме на детско парти в клуб и после ги оставихме у нашите, та ние отидохме на заведение с приятели. В събота сутринта ги водихме на детско парти в моята работа, а вечерта имахме гости /единственото шетане, но взехме всичко готово от топлия бар на Билла и само следобед половинката и децата поспаха, че аз да пусна една прахосмукачка/. В неделя сутринта бяхме на парти при бащата на кума ни, целия следобед изкарахме в Джъмбо, а вечерта на гости у кумовете. На 24-ти до обяд наготвихме всичко заедно с половинката ми /за закуска и обяд имаше неща останали от гостите в събота вечер/ и вечерта си спазихме традициите с постните манджи и т.н. /после той изми чиниите, а аз извъртях една пералня/. На Коледа бяхме цял ден у моите родители и вечерта оставихме там децата, за да си починем. Днес бяхме на парти в детски клуб почти целия ден, а сега вечерта хапнахме каквото има.
Утре и на 28-ми съм на работа, та мъжът ми ще се занимава с децата и домакинството.
Просто си починах невероятно добре, находих се по партита и гостита и сега с нетърпение да минат 2-та работни дни и продължаваме с фиестата.
Планирали сме на 29-ти да сме цял ден на гости у негова братовчедка. На 30-ти мъжът ми ще иде с един наш приятел на вилата ни през деня да свършат малко работа, децата ще са у нашите, а аз ще напазарувам за другия ден. На Нова година ще сме вкъщи с кумовете, но ще вземем всичко готово и така ще остане само едно миене на чинии после, но пък се надявам дотогава да съм и с нова миялна, та да няма проблеми. А и на 1-ви сигурна ще сме толкова изморени, че на никой няма да му пука в какъв вид е къщата...
 bowuu

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
братовчедката после да не се включи в някоя от темите за многото гости?  Laughing

# 23
  • Мнения: 192
Аз също като вас се съсипах от готвене и гледане на децата, а моята красавица не спря да ми мели как не сме мръднали никъде как никой не взел децата и прочие. Утре ще търся да пратя децата някъде за ваканцията защото иначе ме чакат 10 дена непрекъснато мърморене.
Като цяло ужасно ги мразя тези празници. Докато тъщата (лека и пръст)  беше жива поемаше цялата организация, сега тази чест се пада на мен защото ... айде не ми се коментира... Хубаво е че го има тоя форум да си изплаче човек болките

# 24
  • Мнения: 5 577
azaf , възхищавам ти се исренно, признах си.  Embarassed

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 727
И аз съм така. Къщата не може да си види изчистена и оправена, колкото и да се старая. Дребните са като хуни.
Тъкмо сготвя и яденето се изяде и пак трябва да готвя. Пералнята и съдомиялната почти не ги изключвам и все чакат да бъдат заредени.
Аман от почивни дни! На работа е много по-спокойно Tired
Все едно аз съм го писала, обаче...тази Коледа беше по-различна, тези почивни дни наистина си починах. Ходихме на гости на едната баба, после на другата, а докато бяхме на гости ние си почивахме, имаше кой да гледа малката. Съответно както се сещате не съм готвила, нямаше нужда и да чистя, защото не си бяхме вкъщи. Вчера вечерта мъжът сготви и поизчисти малко, че покрай кашоните и подаръците имаше малко боклук по земята. Доволна съм Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 312
Vqqra, добре дошла в отбора! smile3555. И на мен празниците са ми "черни". Трима вечно гладни мъже около мен. Помощ отникъде. Между Коледа и Нова година ми е и рожденият ден. Но най-утрепващ е 24-ти. Тогава разточвам тиквеника. Содената питка и всички останали n-брой яденета се приготвят, за да е прясно и топло за Бъдни вечер. В същия ден баклавата + сладкиша за Коледа, а и пържолите потготвям да престоят в марината. Е, днес за капак имам операция пълно разглобяване и чистене на фритюрник. Миялнята втори път се бори с мазнините, а търкането на ръка не се е разминало. Хайде да съм честна: мъжът ми разглоби фритюрника, а на 24-ти големият син се включи да помага като изчисти 1 от 5-те чаши орехи.

# 27
  • Мнения: 4 668
Мъжът ми основно се занимава с малкия , слава Богу  Simple Smile А тези дни все ние ходим по гости ...
Къщата гледам да е подредена , но вече не се впрягам чак толкова и си ми е много добре .
Но напълно разбирам авторката - има моменти , когато просто си мечтая да съм на работа ...

# 28
  • Мнения: 1 544
Щото върши работата през пръсти. Чудя се нарочно ли го прави Thinking
Нарочно е, повярвай !

# 29
  • Мнения: X
Мен спря да ме тресе тая треска - всичко да е тип топ и навреме  Stop
В разчистването включвам всички, ама наистина всички и детето - да си събира играчките, да прибира от миялната, каквото може, да сложи дрехите в пералнята, да сложи чиниите в мивката и подобни.
Мъжът ми си пада малко разхвърлян, за това основно аз разтребвам, но той простира, готви, оправя леглата, пазарува и разхожда детето, защото аз не мога в момента.

Та тъй, на Коледа бяхме при едната баба, на Нова година ще сме при другата. Гости не съм канила - да мъргазувам баш по празниците, не го разбирам. Мога да отида на гости или на заведение, но не и вкъщи.
Щом ми се до почива - сядам на компа, лягам пред телевизора и т.н.
Чистя когато, както мога и това, че понякога ядем готова храна или дадена ни от някоя баба, па макар и не дотам здравословна, не е трагедия.

Днес бях на работа и не ми хареса  Mr. Green значи вкъщи е хубаво!

Общи условия

Активация на акаунт