само на кърма а не ака

  • 2 163
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
bebeto mi e na 4 meseca,samo na karma e a ne aka po 4-5 dni.ne mislq 4e e normalno,ve4e se 4udq dali ne qde malko.znam 4e se zapi4at bebetata na AM,no kogato e samo na karma...opitvam da mu zatoplqm stomah4eto,masajiram go,davam mu 4ai4e,no ni6to ne mu pomaga.nqkoi ako moje da mi dade savet

# 1
  • Мнения: 7 723
А консултира ли се с педиатър?

# 2
ami,ne o6te to tova stava tezi dni,a nali s praznici,a i vse 4akam 4e 6te se izaka

# 3
  • Мнения: 7 723
ami,ne o6te to tova stava tezi dni,a nali s praznici,a i vse 4akam 4e 6te se izaka
Консултирай се веднага, при първа възможност
А само сега ли е така?
Аз разбрах, че постоянно е запечено детето.... Thinking
И 4-5 дена са доста дълъг период за неакане....

# 4
ne be6e alak 4-5 dena,v4era aka savsem malko,i sega pak ne aka

# 5
  • Мнения: 7 723
ne be6e alak 4-5 dena,v4era aka savsem malko,i sega pak ne aka
Е, щом е еднократно- няма проблем.
А как се чуства детето?
Плаче ли? Смуче ли си пръстите?
Превива ли се, като плаче?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
За бебетата само на кърма е напълно,напълно нормално да акат веднъж на няколко дни.Просто кърмата се усвоява толкова пълноценно,че често не остава нищо,което да бъде изакано.Дали е запек можеш да разбереш ако акитата са наистина твърди и бебчо ясно показва,че му е дискомфортно.Ако няма никой от тези признаци,значи не му пречи и няма нужда да вземаш мерки.

# 7
  • Мнения: 18
Щом е на кърма бебето не се безпокой, след празниците за твое успокоение се чуйте с педиатъра.

# 8
mnogo vi blagodarq  :bouquet:za men va6ite dumi sa uspokoenie,a sled praznicite kato otidem pri pediatarkata pak 6te pitam.veseli praznici!

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 550
Пусни си темата в кърмаческия.
Това,че не е акало 4-5 дена не е проблем,по-горе са ти писали,че кърмата се усвоява пълноценно.
хубаво е да си пише на кирилица Peace

# 10
  • Мнения: 1 098
И моето бебче е само на кърма. Понякога и то прави 5 двевни паузи без акане. Аз знам, че е напълно нормално. И в кърмаческият съм чела, и педиатър ми е казвал.

# 11
  • Мнения: 545
Напълно нормално е щом е само на кърма детенцето!
Пусни и търсачката,има такива теми! Peace

# 12
  • Мнения: 26
Али като стана на 5м. започна да ака през ден-два, но и наддаваше по-малко от обикновено и педиатърката ни каза, че е "гладен запек". Но и когато започна да си наддава добре се запази този ритъм-през два дена и по много наведнъж (с рядка консистенция). Сега яде пюре на обед и ака през три дена засега. Мисля че няма нищо притеснително, ако не е твърдо акото и си наддава добре.

# 13
  • Мнения: 476
Нормално е за вашия случай! Важното е да пишка, а кърмата се усвоява напълно на тази възраст и за това не ака. Не се тревожи, важното е да е спокойно детето и да не му е твърдо коремчето (в което се съмнявам)!  Hug

# 14
  • Мнения: 871
Ако е изключително кърмено бебчето няма за какво да се тревожиш. Дъщеря ми не ходеше по 9-10 дена когато беше само на кърма Peace Когато я захраних започна да си ака всеки ден.
Бебетата, които са на кърма усвояват кърмата и затова може да няма какво да отделя Simple Smile

# 15
  • София
  • Мнения: 672
Ако е само на кърма и не ака 5-6 дена може да усвоява кърмата пълноценно, но може и да не му стига храната. Как е бебето - нервно ли е, изглежда ли недохранено, наддава ли?

Не знам колко ти е голямо бебето, но около 40 дни - 2 месеца кърмата се променя и това понякога води до не акане в дечицата.

Между другото мойто педи ми каза че повече от 6-7 дни не е хубаво да не акат бебетата, дори и изключително кърмените.

# 16
  • Мнения: 1 251
А ти какви храни си яла тези 4-5 дни-обърни внимание ако е имало нещо по-специфично или запичащо-при нас винаги като ям няколко дни ориз или други запичащи храни и се отразява и на бебо-и той е на кърма.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
Ако е само на кърма и не ака 5-6 дена може да усвоява кърмата пълноценно, но може и да не му стига храната. Как е бебето - нервно ли е, изглежда ли недохранено, наддава ли?
Не знам колко ти е голямо бебето, но около 40 дни - 2 месеца кърмата се променя и това понякога води до не акане в дечицата. ...
все пак и спроед мен е по-добре да се консултираш с лекаря си  Peace с коки все още се кърмим но и добавка яде и винаги (и преди да дам добавка) е акал поне по 1 път на ден, но пък и всяко дете си е различно де...

# 18
  • Мнения: 1 062
И ние докато бяхме изцяло на кърма имахме проблем с акото. Аз видях че акото е твърдо и бебка акаше трудно. Няколко дни хапвах повечко круши ( това намерих за сезона) и имаше ефект.

# 19
  • Мнения: 1 197
доколкото знам за кърмаче е нормално

# 20
  • Мнения: 100
Не е проблем стига акото да не е твърдо.Ралица докато беше на кърма е правила и 7 дневни паузи и въпреки това си беше добре.

# 21
  • Мнения: 123
И при Васко излезе същия проблем към 4я месец, аз се поушашках, въпреки че бяха ми казали, че няма място за притеснения при кърмените на поискване деца. Детето беше спокойно, само май попръцкваше доста Whistling. Всичко отмина със захранването му.
, а това го направих към 5 месеца и половина

# 22
  • Средната земя
  • Мнения: 371
И ние бяхме така. На 5 ия ден я изаквах с термометър, а като поотрасна с дуфалак. Беше си сита, нямаше накакъв видим дфискомфорт, но не акаше. Педиатърката ми препоръча Блевит Л-чай, но така и не го използвах. Успех и не се притеснявай, май просто усвояват кърмата и не остава много за отделяне.   bouquet

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 3 596
ако е гладен запек, щеше да плаче че е гладен. за да си сигурна може да го теглиш през няколко дни при педиатъра, едва ли ще откаже. Ние имахме същия проблем, и педито, по телефона и то, заключи компетентно: щом не ака всеки ден , не му доситга кърма, дохранвай; така качихме 1800 за един месец и беше на косъм да се отбие  #2gunfire А за да си спокойна може да пробваш и това, макар, че сигурно мнго добре усвоявате кърмата 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189319

# 24
Благодаря ти rosi81,ще пробвам този метод дано помогне ,че пак 2 дена няма нищо а пък и не е спокоен 

# 25
  • Мнения: 1 488
Ако е изключително кърмено бебчето няма за какво да се тревожиш. Дъщеря ми не ходеше по 9-10 дена когато беше само на кърма Peace Когато я захраних започна да си ака всеки ден.
Бебетата, които са на кърма усвояват кърмата и затова може да няма какво да отделя Simple Smile
И при нас беше същата работа.Няма да се притесняваш,момичетата са ти написали,ако детенцето си пръцка и видимо се чувсва добре,няма нужда излишно да се шашкаш.Като почнеш да захранваш ще се нормализират работите, поне така беше при нас.

# 26
  • Мнения: 2 652
Да попитам и аз, така и така сте отворили тема Simple Smile
Малката (7 месеца и половина) беше само на кърма около 20-тина дена, защото изкара малко слуз и спрях временно захранването. От малка иначе си ака по 3-4 пъти на ден, на всяко кърмене - редичко. Та, онзи ден изобщо не ака цял ден, на следващия - само веднъж, после пак пропусна. Възможно ли е както си е само на кърма, изведнъж да промени режима? Тъкмо мислех да започна пак с пюретата и сега съм в чуденка с какво точно да започна. Тъкмо бях решила оризова каша, а то... май запича newsm78

# 27
  • Мнения: 320
Ако акито не е твърдо и на барабонки споко! Както много мами се писали, напълно нормално е за кърмени бебета, кърмата се усвоява почти напълно цялата!
Малката мина през този период, когато беше на 2-3 месеца. Понякога се случваше по 6 дни да не ака, но после си беше рядичко и много зловонно Sick Mr. Green.

# 28
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Може да опиташ да кърмиш по често, като приема достатъчно храна, ще има и материал  Wink!

# 29
  някоя друга умна идея като тези някой да предложи моля.Стана ми интересно да чета тез щуротий. #Crazy

Последна редакция: сб, 29 дек 2007, 15:13 от принцеса глиганеса

# 30
  • Мнения: 2 829
Принцеса Глиганеса, ти специално се регистрира за да може да обидиш някого, нали?
Би ли била така любезна поне да уточниш кое е щуротия според теб, или всички мнения, освен твоето са глупости?

# 31
  • Мнения: 18
И ние имахме същия проблем.Т.е. аз имах този проблем,защото се оказа,че детенце не ака,понеже усвоява всичко,което хапне и нямя какво да изхвърля.Така че не се притеснявай.На бебчо всичко си му е наред,а мама излишно се тревожи.

# 32
  • далечно
  • Мнения: 1 029
кърмените май рядко или изобщо не се запичат. Моят син на 4-5 месеца и изкарвал и само с адно акане на седмица - акушерката ми обясни, че това значи че добре усвоява кърмата, без остатък  Laughing

на тази възраст ще си покаже ако е гладен, споко!

# 33
  • Мнения: 3
моето бебе вече го прави няколко пати да не ака по 4-5 дни и на мен ми казаха че е нормално,и педиатарката също.вече се изаква няколко дена подред.Успех при вас.

# 34
  • Мнения: 113
Споко и ние сме така вече месец и нещто...по 2 до 7 дни между акане, но на 2рия ден започва да става много нервен, напъни пръцкане рев  Sad  общо взето гледам да му помогна на 3-4 ден, че започва вече много да се мъчи и противно на очакванията за кърмено бебе излиза огромно количество  Crazy
Само майката може да прецени дали бебока има нужда от помощ....ако като цяло се чувства добре го остави  Peace

# 35
  • Мнения: 210
И ние имахме същия проблем.Давах му овесена вода-не помогна.Затова го захраних по-рано- на 3месеца с плодово пюренце и всичко си дойде пореда си.

Общи условия

Активация на акаунт