Какво ядат 11 месечните ви деца?

  • 1 540
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
аз мисля,че м/у храненията трябва да има около 4часа интервал,в който да се дават плодове и сок,а не друго,защото в 8,00мляко , а в 10,00попара ми се струва много натоварващо за малкото коремче и на 11месеца храненето на бебето трябва да е доста близо до нашето закуска,обяд,след.закуска и вечеря/в промеждутъците плодове/.
така съм сметнала за правилно и така се храним ние Hug

натоварващо е ,но ние всъщност ядем само в 8.30.....мляко +висквитки или супа  от ДК
                                                                           12.30....пюретата...купени или от ДК
                                                                            17.00...каша,кисел,грис...+ плод
                                                                            20.30.....АМ с биквитки на Плазмон

# 16
  • Мнения: 1 155
Сутрин в 10 часа давам попара, кус-кус, или овесени ядки с масло и сирене или забъркани с някъв плод банан, круша или ябълка.
Към 12 часа пладава пюре или някъв плод
В 14 часа давам местно или зеленчуково пюре, редувам ги през ден
В 16.30 / зависи кога ще се събуди/ давам пак плод или сок, тя го пие през целия ден
В 18 часа кисел, каша или кисело мляко с бисквити
В 21 часа давам АМ.
Но от днес вече сме на кухня и май ще ни се промени малко храненето т.е. ще давам супата за вечеря с едно сухарче

# 17
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Моят син също става на 11 скоро, но при него е много сложно. От зъби ли, к'во ли - буди се и нощем да яде, та и всяка сутрин става по различно време ooooh!. Ще кажа какво давам, но не по часове, защото те варират с +/- 1-2 часа Mr. Green

1-во АМ
2-ро попара (много бях против, ама се принудеих, че да е по-разнообразно)
3-то пюре зел./ месно (без жълтък), със сирене (ако няма месо) и малко масло (ако съм спестила попарата сутринта)
4-то половин банан + половин редносана ябълка + 2-3 лъжици каша
5- то АМ (с него заспива)
...ако има будене нощем пак АМ, но гледам да е по-малко като количество, че да приключим с това нощно похапване
Преди малко прегледах темите от архива за киселото мляко и мисля съвсем скоро да го пробвам с малко биксвити за следобедна залуска Whistling
Нямам идея дали го храня правилно, но се старая... Tired

# 18
  • Мнения: 668
сутрин харваме към 9 часа -попара,чай с бисквити и плод вътре,кус кус.....12:30 манджичка каквато съм му сготвила,16:30 кремче или каша,18:30 супа и преди да си легнеАМ

# 19
  • Мнения: 668
плодовете ги давам между храненията когато иска да прикуси нещо

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
svetlen82, добър ти е режима. Той се създава според детето. Например моето беше много злоядо. Опитвах различни варианти и установих, че 4 пъти на ден като се храни и е най добре.

# 21
Мерси на всички за отговорите! При нас на кухнята след годинката се минава във втора група. Там обаче дават кюфтета, боб и т.н. неща, които аз все още не съм давала. Незнам тези храни да започна ли да ги давам вече? Ами кашкавал откога може да се дава? Аз специално солети, зрънчо все още на давам, но имам познати, които дават дори от по - ранна възраст. Страхувам се да не пропускам нещо с това хранене.

# 22
  • Мнения: 668
боб си хапва моят,много му е вкусен но само за обяд.за кашкавала не знам?от солети и зрънчо не давам-след това не иска да хапва

# 23
  • Мнения: 265
ние се храним така:
8:00-попара или бисквити с нишесте
11:30-зеленчуково или месно пюре-аз му ги приготвям
15:30-пасирани пресни плодове
17:30-каша или супа
20:30-АМ  nestle junior

Общи условия

Активация на акаунт