Моята история

  • 6 702
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Похвално за това, че си запазила детенцето и за смелостта за си го отглеждаш сама   bouquet Имам чувството, че на бабата и дядото това детенце им липсва, но има нещо което ги възпира. Те нямат вина за действията на сина им. Според мен е добре, че контактуваш макар и рядко с тях.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 010

Добър или лош - той му е баща. А ако смяташ, че можеш отново да го приемеш и да опитате..............

Освен ако Една Жена не спестява нещо важно, не съм съгласна, че "добър или лош - той му е баща".
Ако е лош, няма място до детето!
Само може да му съсипе живота.
А с направеното дотук, този мъж е доказал, че не е особено добър...

# 17
  • Мнения: 90
Най - доброто , което можеш да направиш за себе си и за детето е да забравиш за този човек .
Подкрепям това мнение.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Похвално за това, че си запазила детенцето и за смелостта за си го отглеждаш сама   bouquet
Peace
Ако те проявят желание да виждат детето- ок, но насила хубост не става.

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Най - доброто , което можеш да направиш за себе си и за детето е да забравиш за този човек .
Подкрепям това мнение.
Няма лошо, ама ако момичето реши да отиде някъде в чужбина заедно с детето, а той вземе че изчезне на някъде, или пък отказва да даде разрешение за детето, тогава ще се види в приключение. Имам приятелка в такава ситуация и в момента 100 пъти поне е съжалила, че е завеждала и спечелила дело за бащинство.

# 20
  • Мнения: 1 844
явно тези хора изпитват някаква отговорност към детето,която са готови да изразят само с материална подкрепа.явно не искат по-сериозни взаимоотношения с теб и него,за съжаление.ако това те устройва-приемай помощта им,ако не-откажи я.но няма какво друго да направиш-не мисля,че имаш място сред тези хора.
успех!

# 21
  • Мнения: 3 146
Ще прозвучи брутално, но смятам, че трябва да взимаш това, което ти пращат и да не им даваш нищо. Баба и дядо?! Голама работа! Детето има нужда от баща, а ти - от човек, който да е до теб и да те подкрепя, не от подаръци и пари.

Просто го забрави и си намери някой, който наистина да държи на теб!

Поздравявам те искрено, че си задържала детето, но, ако ме питаш, няма повече какво да правиш с таткото. Той не е направил абсолютно нищо, което може да го окачестви като баща. Бих го изтрила от телефона и от живота си. ERASE!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
А с направеното дотук, този мъж е доказал, че не е особено добър...

Пък аз мисля, че мъжът е много даже свестен. Признал е детето, че даже и пари праща, а родителите му - подаръци.

Я си представете обратната ситуация - Забременявате по грешка. Вие не желаете детето и искате да прекратите връзката, чийто плод е то. Да ама - не. Мъжът ви принуждава да го родите това дете, щото той го иска. После ви кара да признаете, че сте негова майка, а вие сте искали само да го родите и да му го дадете... И накрая иска от вас и да му бъдете майка, а родителите ви баба и дядо.

Всеки САМ е длъжен да носи последиците от решенията си. Мъжът е казал, че не желае нито майката, нито детето още в началото. Бил е честен. Жената е можела да не ражда. Ясно й е било от самото начало, че нито тя, нито детето са желани... Какво иска? newsm78

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ще прозвучи брутално, но смятам, че трябва да взимаш това, което ти пращат и да не им даваш нищо. Баба и дядо?! Голама работа! Детето има нужда от баща, а ти - от човек, който да е до теб и да те подкрепя, не от подаръци и пари.

Просто го забрави и си намери някой, който наистина да държи на теб!


Поздравявам те искрено, че си задържала детето, но, ако ме питаш, няма повече какво да правиш с таткото. Той не е направил абсолютно нищо, което може да го окачестви като баща. Бих го изтрила от телефона и от живота си. ERASE!
Абсолютно. Подкрепям мнението.

# 24
  • Мнения: 17
Един свестен мъж никога ни би поставил уж любимата жена в позиция да избира между него и ТЯХНОТО неродено дете.
Бил честен-кое му е честното?Като не е искал деца-има си начини,живеем в 21-ви век все пак,има си предпазни средства,не е бил изнасилен,станало е с негово участие.
И да махнеш дете,от човек,към който имаш чувства не е толкова лесно,а и не е правилно според мен,детето с нищо не е виновно.
Момичето си е взело решението,отстоява си го и не бяга от отговорност,което й прави чест.
Тя е достойна за уважение,а не той,който е избрал по-лесния начин.

# 25
  • Мнения: 6 618
Може би търсят отново път към внучето си ако е така би било хубаво да поддържат връзка.
Пари ,подаръци .............ама детото се нуждае повече от любов и подкрепа.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 285
Не си права, скарлет, както майката, така и бащата имат право на мнение искат ли детето или не, не само майката.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
Бил честен-кое му е честното?Като не е искал деца-има си начини,живеем в 21-ви век все пак,има си предпазни средства,не е бил изнасилен,станало е с негово участие.

............а и не е правилно според мен,детето с нищо не е виновно.
Момичето си е взело решението,отстоява си го и не бяга от отговорност,което й прави чест.
....................

А ти от къде знаеш, че не е ползвал средстава за предпазване? Това обаче, което е явно е, че и двамата са правили секс, а не бебе...иначе не биха останали учудени от резултата.

Нека не превръщаме темата в спор "за" и "против" аборта. Не това е основното.

Момичето си отстоява нейното решение - ОК. А защо принуждава момчето да си смени неговото? Искала е дете, а той не. Като е искала - да си го гледа. От ден първи е знаела, че той дете не иска... А сега - детето да си имало баща, че и баба и дядо...

# 28
  • Мнения: 1 184
Но сега всичко което се случва, отново ме кара да се връщам назад да мисля за тях и не знам какво да направя, дали изобщо трябва да правя нещо.
Какво мислите вие, какъв съвет бихте ми дали ....
Аз на твое място не бих направила нищо. Така ще е по-добре за детенцето, а и за теб самата. Дори и да убедиш бабата и дядото за някакви отношения с внука им, после как ще обясниш на сина си за баща му??? Няма нужда според мен от такива допълнителни главоболия. Ще срешнеш в живота някой, ще припознае сина ти и всичко ще си дойде на място. Не насилвай нещата.

# 29
  • Мнения: 17
Не искам да споря с никого,най-малкото "за" и "против" абортите.
Познавам авторката,знам подробностите,и ми се струва малко пресилено да се изкарва един вид герой,някой,който е признал дете,което е негово и за повече от година е пратил на това дете издръжка,която стига за два пакета памперси.
Тя се справя сама с всичко,за нищо не е молела бащата.За нея детето й не е инцидент,взела си е решението да си го гледа сама и си носи всички последствия.
И като всяка нормална майка е естествено да иска детето й да познава роднините си.
А за предпазните средства-много рядко бебета стават след използването им.

Общи условия

Активация на акаунт