Противозачатъчни Хлое

  • 19 898
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
ако някой има снимка на опаковката на хлое моля ви се да ми я пратите ... много е спешно ... пишете ми съобщение ако можете да ми помогните plssss  Confused Confused Confused Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 44 121
Хъм...аз също за кисти пия ама Ясмин...те са едноцветни...що не му звъннеш на д-ра ти да го питаш от какво това разминаване в предписанието...


Всички противозачатъчни, които имат пауза - обикновено 7 дни и в този период трябва да дойде цикъла, предпазват на 100% , независимо от това, че не се приемат хормони.

А по какъв начин предпазват през тези 7 дни, при положение че няма прием на хормони?

явно от натрупването....както когато ги почваш първия път или след почивка първите 7 дни въпреки, че ги пиеш все още не предпазват....

# 17
  • Мнения: 402
Абе и на мен ми ги изписаха тия хапчета. Аз също съм със супер нередовен цилъл и дори с предположения за поликостоза. Честно казано сега, като прочетох тука какво сте писали, почвам да си мисля, че мойта докторка някак си с много лека ръка ми ги изписа. Не съм правила хормонални изследвания от близо 2 години. Тогава нямаше нищо притеснително. А сега като прочетох че хич не се чувствате добре от тях, че се и напълнява, направо се чудя какво да правя. От днес трябва да ги почна. Хайде гаденето може и да го понеса донякъде, но напълняването хич, като се има предвид колко съм щастлива, че успях да си върна формата на 100% след раждането.

# 18
  • Мнения: 356
Аз утре почвам белите хапченца от втората опаковка и за успокоение на Lora30 нямам нито един от страничните ефекти, които са описали мамите по-надолу, освен че качих 2-3 кг, но не съм сигурна, че мога да го отдам на хапчетата.Просто май си похапвам малко повече  Embarassed , а и времето не става за разходки и по цял ден съм затворена с децата в къщи  Sad
Явно всеки организъм си е различен и се влияе по различен начин.  Peace

# 19
  • Мнения: 402
Аз утре почвам белите хапченца от втората опаковка и за успокоение на Lora30 нямам нито един от страничните ефекти, които са описали мамите по-надолу, освен че качих 2-3 кг, но не съм сигурна, че мога да го отдам на хапчетата.Просто май си похапвам малко повече  Embarassed , а и времето не става за разходки и по цял ден съм затворена с децата в къщи  Sad
Явно всеки организъм си е различен и се влияе по различен начин.  Peace
Благодая за успокоителните думи, но аз все пак ще ида при мойта докторка днес и ще я питам дали няма алтернатива. Веднж,още през пубертета, след една терапия с прогестерон знам как се подух буквално, и сега просто не мога да си представя че пак ще преживея същото. А другия вариант е да започна да пия Хлое-то, така или иначе ги купих, пък ако видя че съм качила и 1 килограм само, моментално ги спирам.

# 20
пия хлое пети месец бяха ми изписани за киста -тя се махна още на втория месец и лицето ми се поизчисти в началто но от скоро време пак започнаха да ми излизат гадните пъпки newsm78 и получавм едни болки като преди цикъл към края на опаковката -чудя се дали да не ги поспра но ме е страх да не ми се появи пак някоя киста какво ще ме посъветвате

# 21
  • Мнения: 402
пия хлое пети месец бяха ми изписани за киста -тя се махна още на втория месец и лицето ми се поизчисти в началто но от скоро време пак започнаха да ми излизат гадните пъпки newsm78 и получавм едни болки като преди цикъл към края на опаковката -чудя се дали да не ги поспра но ме е страх да не ми се появи пак някоя киста какво ще ме посъветвате
Аз мисля че това трябва да ти гокаже лекарят който ти ги е изписал. Peace

# 22
А Лора да те питам нещо ти преди да родиш имала ли си я тази поликистоза за ,която споменаваш или не

# 23
А иначе за напълняването не се притеснявайте -поне при мен нямаше такова въпреки ,че аз съм склонна към напълняване и като се поотпусна малко на повечко ядене качвам бързо Но вече пети месец пия Хлоето и не съм напълняла даже миналия месец малко се поограничавах и съм свалила 3кг-така ,че според мен Хлоето не оказва влияние върху теглото -Разбирасе ,че всичко е строго индивидуално

# 24
  • Мнения: 402
А Лора да те питам нещо ти преди да родиш имала ли си я тази поликистоза за ,която споменаваш или не
Ами да, но никой от лекарите при които съм ходила не се захвана с нейното лечение. Чак като поставих въпроса за забременяването ми изписаха Дуфастон. Истината е че всички по един или друг начин я пренебрегваха в определена степен, даже единия каза, че  би преувеличил ако постави диагноза поликистоза, по- скоро лениви яйчници #Crazy. А докторката която сега постави тази диагноза преди също се въздържаше от подобни крайни констатации. Може би защото външно нямам онези белези, които били показателни за поликистоза, както ми обясни единия от гинеколозите, които се изразявали не само в окосмяване по лицето и тялото, а и наднормено тегло, стрии, акне и прочие. При мен има само окосмяване, което ако трябва да съм честна изобщо не е кой знае колко страшно, като се има предвид какво съм виждала. Е, пак съм си с пинсетката всеки ден де, но като знам какво може да бъде #Crazy
Та какво се случи всъщност. Аз така или иначе отидох при тази която ми изписа Хлое и и казах че има негативни отзиви за него и не искам да рискувам. А тя просто от ход, ей така, ми изписа Ясмин. Което доста ме оздачи честно  казано. Нали все пак всяко лекарство се изписва защото то е най-подходящо, а какво излезе...
Обаче,  имай предвид, че киста на яйчника няма нищо общо с поликистозата. Не съм лекар, но ще се опитам да го обясня, ако не знаеш. Ако си пък наясно, извинявам се. Та, поликистозата се получва когато яйчниците отделят много фоликоли, които не узряват докрай, не се пукат и така образуват около яйчника нещо като обвивка, реално се получава това, че хем има готови фоликоли, а овулация и цикъл няма, съответно това променя и хормоналния баланс. Горе долу така ми го обясниха на мен.

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 15:11 от Lora30

# 25
Аз според мен изписването на тези противозачатъчни е по метода проба-грешка Мен първоначално ми беше изписано Регулон за кистата-докторът ми каза да го пия един месец и да отида пак на профилактичен да види дали кистата ми се повлиява от хормонално лечение .Така и направих взех си Регулона пих го един месец -но през този месец какво да ви опиша -чувствах се направо ужасно -страхотно нервна ,какво да ви опиша ревях за щяло и за нещяло напрово бях като луда -мъжа ми искаше да ме праща в лудница Joy, после отидох на профилактичен преглед да видим какво става с кистата и споделих с доктора как се чувствам от Регулона,между другота кистата ми се беше повлияла но не беше напълно изчезнала,и гинекологът ми ми предложи ако искам да ги сменим с Хлое за да видя от тях как ще се чувствам.Каза ,че са нови и нискодозирани и повлиявали много добре на кожа с акне тъй като подтискали действието на мъжките полови хормони-изписа ми ги без изследвания на хормони ,а според мен би трябвало.Но аз тогава много се бях притеснила за въпросната киста и въобще не мислех за никакви изследвания , а само ме интересуваше да се махне кистата Аз се съгласих и си купих Хлоето.Докторът ми каза да го пия още два месеца и да отида да видимм пак дали се е махнала кистата.След двумесечния им прием отидох на преглед и кистата я нямаше През периода на приема на Хлоето се чувствах добре и докторът ми предложи ако искам да продължа да ги пия до една година Продължих да ги пия вече пети месец както споменах но започнах тези болки към края на опаковката и това многа ме притеснява.Не знам чудя се дали да ги спирам newsm78

# 26
Инначе за Ясиман май са хубави -една моя приятелка и ги бяха изписали за поликистозни яйчници -тя е с много изразени симтоми на поликистоза има много силно окосмяване по лицето напрово ужас ,та от тези противозачатъчни Ясмин и се махнаха кистите -понеже тя е имала множество малки кисти по яйчниците и окосмяването и намаля -нито е напълняла от тях даже се чувстваше много дабре Така ,че ако искаш си вземи Ясмин

# 27
  • Мнения: 402
Аз си мисля, че трябва да се посъветваш с лекаря си. Аз бих го направила. Аз и взъня за щяло и за нещяло Wink. Болките не са нещо което трябва да пренебрегваш. Едно ехографче може да минеш, знам ли. Поне това е моят съвет  Peace
А за Ясмин и аз имам добри отзиви, аз затова ги взех веднага след като докторката ми смени рецептата. Сега ги пия, добре се чувствам.

# 28
Ами браво ,че добре се чувстваш пий си ги аз още утре мисля да звънна на доктора да го питам какво да правя ,оф незнам само се спичам пък и с тази киста ,която ми беше излязла само се пртеснявам само си мисля глупости ,дори с мъжа ми още не сме почнали да опитваме за бебе но аз от сега съм се настройла ,че ще имам проблеми със забременяването -може би прекалено много си внушавам направо вече от внушения ще се побъркам

# 29
  • Мнения: 402
Ами браво ,че добре се чувстваш пий си ги аз още утре мисля да звънна на доктора да го питам какво да правя ,оф незнам само се спичам пък и с тази киста ,която ми беше излязла само се пртеснявам само си мисля глупости ,дори с мъжа ми още не сме почнали да опитваме за бебе но аз от сега съм се настройла ,че ще имам проблеми със забременяването -може би прекалено много си внушавам направо вече от внушения ще се побъркам
Не трябва така да се настройваш, ние се мъчихме 2 години, но ето че стана, и то просто с пиене на Дуфастон известно време. Пожелавам ти успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт