Мога ли да пусна жалба за системно вдигане на шум ...

  • 26 249
  • 26
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Аз пък, доколкото знам, ако два пъти шумен съсед бива предупреден от районното, че нарушава обществения ред, имаш право да заведеш дело срещу съседа си. Подробности не помня, но ние имахме такъв съсед (правеше купони - ОК, но дъщеря ми беше малка) и се наложи веднъж да викам полиция. Май те ми казаха за вратичката. Споделих с други съседи за възможността за дело и на принципа "тебе думам сестро, сешай се снахо" шумът спря. Wink

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ако шумът е през нощта, на третото идване пишат акт. Ако не се лъжа, сумата е от 500 до 1000лв. Ние така се отървахме от тормоза на феновете на Азис в съседния апартамент. Тези актове са сравнително от скоро, защото преди в продължение на повече от 2г. писах жалби, виках полиция и т.н., но ефект нямаше никакъв, чалгата дънеше денонощно и до дупка. След като им праснаха акта, изведнъж спряха изобщо да пускат музика, чак се чудя какво стана. Явно наистина българина разбира от нещо само като му се бръкне в джоба.

# 17
  • Мнения: 197
И аз мисля, че можеш да извикаш полиция ако шумът е достатъчно силен и в забранените часове, но дано има ефект. Под нашия блок има кръчма срещу , която са подадени над 90 жалбии няма никакъв ефект.

# 18
По добре говори с него защото може и да не знае че пречи ако му работят други Thinking

# 19
  • Мнения: 46 518
По добре говори с него защото може и да не знае че пречи ако му работят други Thinking

От опит - това води единствено и само до разваляне на отношенията му съседите, друг ефект няма Tired

# 20
Аз пък съм постигал винаги само с забележка-една. Иначе го  #2gunfire

# 21
  • Мнения: 4 668
Аз също си мисля , че няма да има ефект ... за съжаление - така е всичко в нашата държава  Confused
След колективна жалба от целият вход за това събаряне и къртене , от общината отговориха , че има одобрени проекти  Shocked Да обаче , архитекта на нашият блок , живее също при нас и казва , че по закон той също трябва да подпише , когато се правят подобни изменения - конструктивни и по фасадата ...  Sick Сещайте се дали му фигурира подписа някъде . Обаче от общината - отсякоха - законно е и точка .

Говорили сме , предупреждаван е ! Идва даже да се моли и да се извинява ... и на другият ден пак същото .
Тъпото е , че този идиот , който ни тормози децата , също има две малки деца ...

# 22
  • Мнения: 192
Аз имах същия проблем.Съседите над мен правят основен ремонт и ме побъркаха.Всеки път между 14 и 16 часа им се молих да спрат ,но винаги различни майстори и нищо.Един ден отидох отново да ги помоля,но там беше собственичката и ми вдигна скандал,че когато си иска ще си работят и това е.На следващия ден не се стърпях когато към 14.30 часа започнаха да чукат и им спрях тока от таблото като им свалих предпазителя.Веднага се обадили на собственичката,а тя в полицията.Аз към 15.40 им пуснах тока и се засякох с полицаите.Естествено ,че отрекох да съм им спирала тока,но полицаите ги предупредиха да не вдигат шум от 14 до 16 часа.Засега спазват,защото предупреди и майсторите и собствениците.Ние преди две години правихме също ремонт ,но никой не разбра ,че сме правили ремонт.Просто се съобразявахме.Опитай да извикаш полиция,за да ги предупреди.Когато на човек му липсва възпитание се случват такива неща.Моите съседи също имат малки деца.Ужасно е и не бива да се примиряваме,защото ще продължават да си правят каквото си искат,без да се съобразяват ,че не са сами а живеят още стотици хора освен тях.Мисля,че трябва и писмена жалба да пуснеш при кварталния или както се води сега.

# 23
  • Мнения: 4 668
Ето , сега преди 5 минути пак пробиваха  Close Обадих се на собственика , а той нагло каза , че не било от неговият апартамент ... Казах му , че ще извикам полиция , а той ми вика - " Е , и ? Какво ще стане като ги извикаш ? "

# 24
  • Мнения: 506
Pipinka,все едно разказваш за моите съседи отгоре.Ремонтират от някъде 2 години и все има нещо да си чукат и режат и то обикновено в най-неадекватни часове-3 или 23ч.Не веднъж сме се оплаквали-файда никаква.
Абе,ние да не живеем в един блок? Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 668
Абе,ние да не живеем в един блок? Simple Smile
Eдва ли  Rolling Eyes Щяхме да се познаваме покрай децата ...
По - скоро такива идиоти има на много места  Sick За съжаление ...

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Все едно разказвате за моите ъседи . Апартамента им е под нашия. От 3 години правят ремонти направо ми писна вече. #Cussing out. Сега от една седмица през деня се чука нещо, а  вечер са решили пък да боядисват с блажна боя ли с какво не знам ама в нас ще се издушим, миризмата идва от банята. #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт