От адаптирано мляко на кисело мляко

  • 4 231
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Не бих заместила АМ на 9-месечно бебе с кисело мляко. А и кисело мляко се дава след навършване на 1 годинка.
Peace

# 16
  • Мнения: 5 940
Мисля, че момичето разбра.

# 17
  • Мнения: 480
Прави сте момичета, но как да убедя накои мои познати, че им излизало по евтино така и как ние сме пиели кисело мляко и нищо ни нямало.Нищо ни няма , ама друг път, пък и едно време киселото мляко съвсем не е било като сега.Аз за детенце съм решила, че ще си пие АМ докато си го иска. За нас може да няма, но за детенце ще се намери, но всеки решава сам за себе си!

# 18
  • Мнения: 745
абе то ние и сокчета сме пили нали...ама сега това се отрича!!!така че не можеш да ги убедиш.повечето няма и една статия да прочетат за вредата от тези работи!!!киселото мляко днес е пълно подобие на мляко.в него няма нищо истинско!!!най-добре от кравата не село Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Разбрах, че авторката схвана идеята, че не се дава кисело мляко преди годинката.
Още един съвет от мен - когато и да решиш да го въведеш го направи много внимателно, буквално дай само 2 лъжички първия път. Аз пробвах да дам на сина ми и получи страхотен алергичен обрив.

# 20
  • Мнения: 1 586
Аз все още давам вечер АМ,не бих го сменила с киело.Иначе през деня яде и кисело с плодове.Познавам майки,които от 4 месеца заместиха АМ с киселото  - децата са добре,нищо им няма но аз лично съм твърдо против!А иначе купуваш млякото и го даваш вместо АМ,може да го разредиш с вода! Flutter

# 21
  • Мнения: 1 897
Прави сте момичета, но как да убедя накои мои познати, че им излизало по евтино така и как ние сме пиели кисело мляко и нищо ни нямало.
Не е нужно да убеждаваш никого,просто излагаш собствените си мотиви по темата.Всеки сам ще прецени как да гледа детето си, според собствените си виждания и информацията с която разполага и на която  ще се довери.
Ако някоя майка твърдо е решила да замени изцяло АМ с кисело преди годинката трудно можеш да я откажеш.

# 22
  • Мнения: 3 376
така че не можеш да ги убедиш....

Ха..Така е,който не иска да чуе се прави на глух.Моя мъж е хранен с кисело мляко от 4-месечен,а сега има астма+куп алергии.Незнам дали е от това,но ако го кажа на свеки ще ме помисли за луда най-вероятно. Mr. Green

Не давам кисело мляко на детето,не смятам и да го правя.Не мисля,че кравето мляко е полезно изобщо-под каквато и да е форма.

# 23
  • Мнения: 480
Добре де, ама така и така зачекнахме темата да ви попитам следното? Аз си храня детето с готови пюрета на ХИП предимно и Бебевита от време на време, та на някои от тях пише пълномаслено прясно мляко, че има вътре или сметана, а пък иначе индикацията е от 4-месеца, ами има и  дует на ХИП йогурт с плодове за след седми месец и него давам, според вас правилно ли е и дали това мляко е адаптирано за бебета? Искренно се надявам да е така, иначе друго мляко не е опитвал с изключение, когато аз ям плодово кисело мляко съм му давала да си близне от лъжичката!

# 24
  • Мнения: 5 790
Добре де, ама така и така зачекнахме темата да ви попитам следното? Аз си храня детето с готови пюрета на ХИП предимно и Бебевита от време на време, та на някои от тях пише пълномаслено прясно мляко, че има вътре или сметана, а пък иначе индикацията е от 4-месеца, ами има и  дует на ХИП йогурт с плодове за след седми месец и него давам, според вас правилно ли е и дали това мляко е адаптирано за бебета? Искренно се надявам да е така, иначе друго мляко не е опитвал с изключение, когато аз ям плодово кисело мляко съм му давала да си близне от лъжичката!

Естествено, че е. Най-малкото е с разградена белтъчна верига, за да може да се консумира от бебета.

# 25
  • Мнения: 6 029
И аз от тримесечна съм яла кисело мляко, пила съм сокчета и т.н. пък съм си здрава, нямам алергии. Явно не е виновно ранното захранване с кисело мляко.  Wink
На девет месеца ми се вижда приемливо да се дава кисело мляко за следобедна закуска, но не и да се премахне АМ от менюто на детето.

# 26
  • Мнения: 4 358
Джули, не бъркай в торбата с осите  Laughing Hug

За второто обаче съм съгласна - ако детенце няма проблеми с алергии и фамилна обремененост, кисело мляко може да се въведе и преди годинка. Бавно и плавно!
Адаптираното мляко не се маха от менюто, просто се добавя и кисело мляко.

# 27
  • Мнения: 106
Цитат
За второто обаче съм съгласна - ако детенце няма проблеми с алергии и фамилна обремененост, кисело мляко може да се въведе и преди годинка. Бавно и плавно!

Pak e otnositelno, nie i v dvata roda namame alergii do ne znam koe si kolano, deto se kazva, ama malkata se okaza s alergia kam beltaka na mlakoto  Sick
Taka 4e... ako si re6ila probvaj, i posle vij dali 6e ima reakcia, ako nama zna4i vsi4ko e nared.  Hug

PS
izvinavam se za latinicata

# 28
  • Мнения: 4 358
О да, абсолютно съм съгласна! То всичко е относително и много индивидуално!

С всяка нова храна трябва да се внимава и трябва да се въвежда бавничко. И пак няма сигурна застраховка срещу алергии  Confused

# 29
  • Мнения: 4 447
Адаптираното мляко по нищо НЕ може да отстъпи на киселото мляко. Добави го към менюто на детето, но в никакъв случай не го заменяй. Нито е толкова хранително и засищащо, нито нищо.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт