Захар във водата

  • 4 297
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 915
.....

Доколкото зная, захар се слаха не заради въглехидратите, а заради минералите, които детето не приема чрез другите храни, т.е. докъв 4-5 месец е добре да пие.
Колкото до модернизма - "само на кърма, каквото и да става", не мисля, че нещо може да замени водата, точно както нищо не може да замени кърмата. Все пак, огромна част от организма ни е вода.

Какви минерали има захарта? И които да липсват на детето, че да ги набавя със захар?

Кърмата съдържа всичко необходимо за бебето докъм 5-6-ти месец. И е почти 80% вода. Другите проценти са жизненоважни витамини, минерали, белтъци, въглехидрати, мазнини, антитела, ензими и хормони. Съдържа и естествени захари - лактоза и други.
Водата от своя страна не съдържа нито 1 калория или друга съставка, която в кърмата да липсва и детето да изпитва нужда от нея.

Водата в организма не се поддържа с наливане с вода. А с прием на течности. Млякото е течност. А за бебета то е най-същественото.

# 61
  • Мнения: 756
А като я даваш тая захар, знаеш ли защо я даваш!?! Нещо примерно полза някаква от нея?!? А според теб като цяло захарта полезна ли е или вредна?!? (питам по принцип за продукта) Като си отговориш на тези въпроси, ще си отговориш и на поставения от теб въпрос! Успех!  Hug

това е много вредно за детето , не знам кой ви го казва - защо му е тази захари тази вода , при условие че навън не е горещо newsm78

# 62
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Хъм  newsm78 аз не съм слагала захар във водата

# 63
  • София
  • Мнения: 1 603
Не давай захар на това малко бебче.

# 64
  • Мнения: 27 524
Вода не съм предлагала преди захранването, захар не съм слагала никога. Това е вредно и погрешно, няма такава практика и препоръка за подобни методи.  Stop

# 65
  • Мнения: 1 064
Не съм слагала захар във водата! Naughty

# 66
  • Мнения: 9 973
слагаХ кафява,вече не Peace

# 67
  • Банкя
  • Мнения: 823
Не съм слагала захар,но и детето не пиеше вода....
И ние сме така Grinning

# 68
  • Мнения: 872
Не съм слагала захар във водата.

# 69
  • Мнения: 74
Не съм слагала захар във водата.

 Peace

# 70
  • Мнения: 3 146
Добре, някой тогава да е чувал да има редни последствия от приемането на вода със захар, защото по времето, когато аз съм била бебе, масово са слагали захар във водата на бебетата...

# 71
  • Мнения: 2 652
Добре, някой тогава да е чувал да има редни последствия от приемането на вода със захар, защото по времето, когато аз съм била бебе, масово са слагали захар във водата на бебетата...

Едва ли като даваш вода със захар още на другия ден или седмица ще "видиш" последствията с "просто око". Мога само да изброя някои "заслуги" на захарта:
- захарта води до изчерпване на микроелемента хром в тялото, който е от най-важно значение за усвояването на инсулина и за поддържане на глюкозния метаболизъм
- под влияние на захарта намалява секрецията на стомашен сок и се забавя перисталтиката на стомаха
- приемът на захар увеличава нивото на холестерола в кръвта
- захарта прави децата нервни и хиперреактивни, защото тя е много силен стимулант за надбъбречните жлези. Консумацията й може да повиши нивото на хормона адреналин до 4 пъти, което е типична стресова реакция за организма. В резултат се повишава продукцията на холестерол и хормона кортизон, като последният от своя страна потиска имунната система
- Захарта има твърде неблагоприятен ефект върху функционирането на мозъка и нервната система

Сигурно има и още.

# 72
  • Мнения: 93
Педиатърката ми каза че захар се слага само първия месец. Концентрация на 100мл. вода 1 чаена лъжичка захар. А по време на жълтеницата с която ни изписаха от родилния концентрацията беше на 100мл. вода 2 чаени лъжички захар. или 10 % глюкоза.

# 73
  • Мнения: 4 451
Против слагането на захар във водата съм!

# 74
  • Мнения: 581
Никога не сым слагала захар - това според сыветите на нашата консултация не е просто непрепорычително а направо ЗАБРАНЕНО.

Общи условия

Активация на акаунт