За Фризолака - ВЯРНО ЛИ Е?

  • 6 661
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Знам че в родилилното на ВМИ Пловдив хранят бебетата с Фризолак. Нашата педиатърка работи там но не ми го е препоръчвала. Не съм го ползвала, но виждам, че има и добри и лоши отзиви за него.(както и за всички други).  Peace

Аз не знам някоя държавна болница в която да се дава някакво друго АМ различно от Фризолак. За това и повечето деца след това ги оставят с това АМ, ако майката няма кърма или й намалее.

# 16
  • Мнения: 4 546
Знам че в родилилното на ВМИ Пловдив хранят бебетата с Фризолак. Нашата педиатърка работи там но не ми го е препоръчвала. Не съм го ползвала, но виждам, че има и добри и лоши отзиви за него.(както и за всички други).  Peace

Аз не знам някоя държавна болница в която да се дава някакво друго АМ различно от Фризолак. За това и повечето деца след това ги оставят с това АМ, ако майката няма кърма или й намалее.
аз нямам такива наблюдения. в болницата не ми казаха какво мляко дават, а аз и понятие си нямах, че трябва да питам. педиатърката, както вече писах, ми препоръча Пре-Нан. Фризолака също го дадох на своя глава и съм доволна.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм чувала толкова да се хвали фризолака... Виж за продуктите на Милупа -добри са си. С тях си  отгледах детето.

# 18
  • София
  • Мнения: 672
Че фризолака е много прехвален - така е! Но имайте в предвид, че това което казвате, че лекарите взимат комисионни да предписват едно лекарство пред друго или една марка АМ пред друга без да са убедени в предимствата на предписаното от тях Е АБСОЛЮТНО НЕЗАКОННО! Това е абсолютно против етичния кодекс на фармацефтите, а да не говорим, че е крайно не морално от страна на лекарите. Т.к. това обаче все пак е България и много малко са производителите и лекарите, които спазват моралните и етични норми, ако знаете такива случаи - алармирайте.

Между другото, влезнаха нови наредби за АМ и за детските храни като цяло (например забранява се което и да е бебешко мляко вече да се нарича и рекламира като "адаптирано",защото това се счита че подвежда) , които ускъпяват вноса и адаптацията на тези храни за българския пазар с цел повишаване информираността на крайния купувач и намаляване на неговата "Заблуда". Това доведе и до увеличението на АМ и други детски храни от 2008.

# 19
  • Мнения: 4 546
и какво общо има наименованието с цената, след като трябва да се променя само една дума на опаковката ? newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 672
и какво общо има наименованието с цената, след като трябва да се променя само една дума на опаковката ? newsm78

Казва се препакетиране или преетикитиране. Това е само едноот изискванията - има още мнооого други Simple Smile

# 21
  • Мнения: 480
Когато малкия беше на два месеца получи диария, тогава видна наша  педиатър гасроентероложка, питайки я дали да сменим млякото ми каза да давам Фризолак, даже и рецепта ми написа, но аз нали съм си съмнителна, не я послушах! Останахме си на Нутрилон, защото с такова беше захранен и в родилното, а и мъжа ми беше против да сменяме млякото на детето. Тогава се позамислих, абе  как така само Фризолак ми препоръчва?Питах я за Аптамил, за Миломил, не!Тя си знаеше само Фрозо, изобщо дори не се замисли, че ще сменим млякото на детето, а това все пак не е препоръчиелно, всички знаем, защо!Така че, незнам дали е вярно или не newsm78, но .........

# 22
  • Мнения: 814
Че фризолака е много прехвален - така е! Но имайте в предвид, че това което казвате, че лекарите взимат комисионни да предписват едно лекарство пред друго или една марка АМ пред друга без да са убедени в предимствата на предписаното от тях Е АБСОЛЮТНО НЕЗАКОННО! Това е абсолютно против етичния кодекс на фармацефтите, а да не говорим, че е крайно не морално от страна на лекарите. Т.к. това обаче все пак е България и много малко са производителите и лекарите, които спазват моралните и етични норми, ако знаете такива случаи - алармирайте.

Между другото, влезнаха нови наредби за АМ и за детските храни като цяло (например забранява се което и да е бебешко мляко вече да се нарича и рекламира като "адаптирано",защото това се счита че подвежда) , които ускъпяват вноса и адаптацията на тези храни за българския пазар с цел повишаване информираността на крайния купувач и намаляване на неговата "Заблуда". Това доведе и до увеличението на АМ и други детски храни от 2008.
Даже мисля, че не е само въпрос до морал за Friso-то да ти кажа, а си е направо нелоялност, обаче държавата явно не се бърка в това  newsm78. Аз знам от фармацевт, че не може да се рекламират по магазините и списанията АМ, които са за по-малки деца, т.е. първата и втората формула. Даже съм търсила такава информация, когато сменях последно АМ - обаче само за 3-ката имаше (и истината е, че това ме изнерви тогава, защото не знаех за тези изисквания). Това вероятно е правилно с оглед да се стимулира кърменето, обаче от друга страна - ако няма такава информация за майките за всички видове АМ, тогава на тях им остава единствено да се обърнат към своя педиатър, а пък той обикновено препоръчва Friso... и какво излиза тогава - един безкраен кръговрат  Shocked   

# 23
  • София
  • Мнения: 672
Между другото - браво на мамчето пуснало тази темичка  Hug

Поне следващия път като педито на някоя рече и отсече "Фризолак", поне ше се замисли човек и ще потърси второ мнение...

# 24
  • Мнения: 24 467
Поредният мит. Никога не са ни изписвали, нито препоръчвали марка АМ, нито преди 8 години, нито с второ ми дете. Ползвах тази марка, защото ни понесе най- добре, при изпробване и на други от нашия пазар. Доволна съм. Даже напротив, беше ни препоръчан Аптамил, но второто бебе повръщаше всичко от него и го спряхме, като преминахме на Фризовом.
Легенди от такъв характер съществуват по въпроси от всякакъв характер. Каква би била ползата на педиатрите, след като никой не може да установи, че точно те са допринесли точно конкретния пациент да закупува продукти от точно определена фирма /производител или разпространител/ ? 

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 10:57 от Judy

# 25
  • Мнения: 2 746
Каква би била ползата на педиатрите, след като никой не може да установи, че точно те са допринесли точно конкретния пациент да закупува продукти от точно определена фирма /производител или разпространител/ ? 

Много точно!  Peace
Ако даден педиатър не е дистрибутор на съответното мляко, няма как да взима комисионни от продажбата му!Не съм видяла продавач в магазин за АМ или пък в аптека, да си записват кой доктор е написал рецептата за съответното мляко или пък лекарство  Laughing
Моята дъщеричка е на Фризолак, понася и много добре, не се е запичала.

# 26
  • Мнения: 24 467
Също така да не забравяме, че АМ във всички кслучаи, които лично аз познавам, или не е "изписано" изобщо от педиатър или не е изписано с рецепта, от която да се види евентуално името му, та да си получи човечецът комисионната.
Затова оценявам подобно твърдение като поредната градска легенда, приличаща на всички останали по това, че отново срещу някой /педиатрите, в случая/ следва да се вдигне заканително пръсто. Е, не виждам логика да го правя.

# 27
  • Мнения: 434
Отгледала съм сина си преди близо 7 години с Фризолак,сега и бебето също е на него и не съм имала никакви проблеми.Никой не ми го е изписал а и честно казано не съм видяла педиатър който да изписва АМ,пък работя в родилно отделение,но може и да има такива newsm78
Много ми е интересно обаче може ли някой да ми даде аргументиран отговор защо смята Фризолака за по лошо от другите АМ.

# 28
  • Мнения: 24 467
....Много ми е интересно обаче може ли някой да ми даде аргументиран отговор защо смята Фризолака за по лошо от другите АМ.

 LaughingЗаради модните тенденции в настоящия форум, вероятно. Моето мнение е такова, напр., за Нутрилона. Ха, сега, да наддаваме! Опа, за мен е вече късно, № 2 вече е почти на 2 години.  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 131
Много ми е интересно обаче може ли някой да ми даде аргументиран отговор защо смята Фризолака за по лошо от другите АМ.
Да, и аз попитах долу-горе това още в началото на темата.  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт