Вкарвам се в лош филм.Свалете ме на земята

  • 2 675
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 283
blondy-mamma , само да добавя, че между отричането и гнева идва депресията - най-страшното е да не останем там, а да додрапаме до следващата фаза.
Според мен Пати е в нея и не може да издрапа напред. Универсални рецепти за съжаление няма, иначе нямаше да е толкова трудно.

# 16
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
И аз съм там Бърди,там при Пати Praynig

# 17
  • Мнения: 451
Бърди,да бъдем по-точни фазите са : отричане-тняв-пазарлък-депресия(отчаяние) и приемане.
До сега се ровя из разни психично-здравни сайтове Mr. Green
White Magic ,може би не си запозната,най-големия парадокс е ,че аз сложих края,но явно тайно надявайки се той да разбере какво е станало и да има някаква промяна-грешка от моя страна.Най-вероятно съм разчитала на промените му при предишни конфликти,когато е осъзнавал,че ще ме загуби,ако продължава така.Отдавна трябваше да отрежа тотално всичко и да затворя страницата.Минах през ада,не виждам смисъл да продължавам.А приятелство в тази ситуация е абсолютно невъзможно Naughty
Вбесих се като го видях,с новите катове дрехи,н-ти на брой нов телефон....в дупка е иначе боклучеца,страда Sick Sick(Саве,плагиатствам,но много ми хареса,звучно е.Като сволач)

# 18
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Ами Пати,то понеже боклука си е боклук -голяма работа е Laughing(нали знаеш проблема тук с нашия),че чак в Пловдив си го караме Laughing
Та боклучец е по-нищожно и от боклук,а те са именно такива -боклучец. Mr. Green
Споко,давам ти авторски права Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 17 283
Пати, точно така са фазите, пазарлъка го прескочих, защото ми обясниха, че той по-скоро се проявява като почине близтк човек.
Как си днес?

# 20
  • Мнения: 451
Опитвам се да скокна във фазата приемане,в която бях,ама що така се върнах обратно в депресията,а не в гнева newsm78
Може би Джали ще успее да даде някакъв отговор на този парадокс newsm78,единия от отговорите,че не съм като нормалните хора си го знам Crossing Arms

# 21
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Е,не си само ти бе Пати  Mr. Greenи аз ,и аз.....

# 22
  • София
  • Мнения: 17 283
Пати, защото това е част от процеса - назад-напред ...
Нормално е.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 477
Пати, здравей, мила! Сега видях темата ти. Напълно те разбирам, и аз съм правила гранде простотии заради разни ЕРД-та в миналото - точно както ти пишеш! Сега ме е доста срам като се сетя, затова няма да разказвам! А колкото до твоя ЕРД - с новите дрехи и усмивка - просто това си е защитна реакция от типа "Аз съм готин, готин, готин, няма по-голям от мене пич!" както се пее в една реклама!
Пати, преди време Джали беше писала, че такова поведение се наричало фиксация в проблема или нещо подобно - идеализирайки миналото смяташ, че има надежда и в бъдеще с този човек....ама обикновено няма. Затова направи и ти като него - обнови гардероб, мисли, чувства, изхвърли старото и пълен напред! А когато ти се прииска да се видиш пак с него - супернеотразима да се направиш....но все пак гледай по-рядко да го правиш понеже е съсипващо....А Иса е права - като се стигне дъното на себеунижението се отлепя нагоре....Ама недей много дълго да копаеш надолу, моля моля...Дано новата година да ти донесе peace of mind! Hug Hug Hug Hug

# 24
  • Мнения: 2 863
Ох, от снощи се мъча  да изровя от старите теми една дето бях пускала... Някой ако се сети и даде линк newsm78... бях го копнала от един чужд форум , но тогава много се смяхме... беше нещо за какво правим когато коня, който яздим умре.......Исках да те разсмея.....
Виж сега,  като те слушам така си мисля.... ти си сложила края, като си очаквала той да се промени, да ама този път той  е приел радзялата и ти сега не можеш да се помириш... за това и фазите не си  вървят много, много по реда..........Понеже ти не просто трябва да преживееш раздялата, ти трябва да преживееш, че този човек е приел да те загуби.....А това е силно сриващо егото ни занимание....
Не знам как да те утеша, ако ти не поискаш да бъдеш утешена.....
Задай си въпроса- съжаляваш ли на емоционално ниво, че си казала край, ако можеше сега да се върнеш назад, пак ли щеше да го направиш....... може би там някъде е ключа към изтласкването нагоре....

# 25
# 26
  • Мнения: 2 863
Стън, блаодаря тъкмо и аз успях да го изровя:))

# 27
  • Мнения: 451
Понеже ти не просто трябва да преживееш раздялата, ти трябва да преживееш, че този човек е приел да те загуби.....А това е силно сриващо егото ни занимание....
Мда,май нещо такова ще да е Thinking
Иначе стратегията я избрах и слязох от умрелия кон,ама дали не побързах със слизането,преди да направя опити за съживяване newsm78
Но може би като мине известен период,човек по-бързо зобравя лошото и е склонен да се фокусира и да идеализира хубавите неща.Като се прибави ритъма:работа-в къщи-работа и положението става си..........а Mr. Green
Е,каквото и да е станалото е станало,връщане назад няма.
От днес съм в примирението,от легло на легло,детето се мотае...за магазин сили-нъц.Отивам поне една мусака да сготвя Wink
Хайде,весели разници,особенно на тези,които стягат куфарите вече Hug

Общи условия

Активация на акаунт