какво закусват дечицата ви

  • 1 735
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Синът ми е на 1 г. и 5 м. и до преди седмица ядеше само класическа попара, смесена  с няколко лъжички плодово пюре. Нищо друго не приемаше- какво ли не варих и не приготвях- овесени ядки, юфка, кус.кус... не и не! Внезапно обаче отказа попарата и единственото, което му хареса бяха филийки с нещо отгоре- кашкавал, мед и масло, сирене. Баницата също много ми я оцени. Според мен му харесва новия начин на ядене- от чинийка, на парченца, които сам си взема. И аз се притеснявах, че е малък за "сухоежбина", но по-добре да яде нещо, отколкото нищо, нали така.  Laughing

# 16
  • Мнения: 2 131
Алекс е още малък за някакви по-специални закуски. Засега яде попара или бисквитки с АМ

# 17
  • Мнения: 2 677
Синът ми е на годинка и три месеца и вече яде сандвичи. Препечени не съм давала, но си хапва филийки с кашкавал, лютеница, сирене, мек салам. Иначе предимно за закуска яде обичайните неща - каша, попара, мляко с бисквити, а ако се събуди твърде рано и ме хване неподготвена пие АМ.

# 18
  • Мнения: 812
предимно сандвичи

# 19
  • Мнения: 636
Все още закусва попара, но детето ти е достатъчно голямо за такива сандвичи. Peace

# 20
  • Мнения: 3 367
..не давам сандвичи и макарони за закуска;мед до 2 г също не бяха опитвали; попара мразя от дете и не съм правила за тях;АМ спрях на година,пият си нормално
 ядат различни видове овесени ядки с мляко, бисквити с мляко,палачинки,баница,каши разни с плодове,само плод с мляко,гофрети,ябълково пюре с бисквити,пържа филии понякога на тефлон без мазнина, варено яйце и кашкавал на парчета, кисело мляко от сладките или нормално, и комбинации от горните

# 21
  • Мнения: 1 029
и аз като пове4ето редувам попари,сандви4и,каши,крем4ета....
 Hug
и задълйително билково 4ай4е с лъжи4ка мед

# 22
  • Мнения: 1 264
Не е малко детето. И Калоян обожава принцеси, приготвени на партигрила. Сутрин първо пие АМ след като се събуди, дремва пак и после закусва - мляко с бисквити, попара, някоя закуска с кисело мляко. Принцеси яде обикновено по-късно - за следобедна закуска или за вечеря.

# 23
  • Мнения: 189
За закуска хапва попара,но щом детето ти харесва сандвичи и си ги хапва,мисля че спокойно можеш да му ги даваш.

# 24
  • Мнения: 506
Малката ми е на 2г. и отдавна яде всичко!! Peace Hug

# 25
  • Мнения: 3 456
На тази възраст ядеше сандвичи, но не препечени.

# 26
  • Мнения: 108
Не мисля, че е "рано"-по скоро е по-суха храната и трудно се дъфче се преглъща. Ако не е всеки ден -не е никакъв проблем. Аз на тази възраст давах на детето попара, юфка, мляко с бисквити и други млечни закуски и понякога сандвичи. Гледам всеки ден да е различно, иначе му омръзват.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 46 518
Сутрешната закуска и до сега й е само мляко, преди адаптирано, сега прясно.

Следобедната, когато не е на градина е нещо този списък:
 
1. Грис + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
2. Грис с намачкан плод.
3. "Тутманик" от грис.
4. Овесени ядки + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
5. Овесени ядки с намчкан плод.
6. Пшенични ядки  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
7. Пшенични ядки с намачкан плод.
8. Микс овесени, пшенични ядки и просо  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
9. Микс овесени, пшенични ядки и просо + с намачкан плод.
10.Елда.
11.Тиква.
12.Плодова салата.
13.Плод.
15.Кисело мляко с бисквити.
16.Кисело мляко с пасиран плод.
17.Натурално кисело мляко.
Много, много рядко:
18.Баница.
19.Препечена филия с кашкавал.
20.Макарони.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 099
 Peace

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 08:15 от ivonska

# 29
  • Мнения: 3 161
Хубави идеи сте дали, ще ползвам. На 1 г. и 1 м. моето дете много успешно яде сам оризови корнфлейкс. Не че с това се нахранва, но си ги слага сам в устата, а през това време гледам да приготвя и мушна нещо друго в устата му. Спомням си, че каката обичаше препечена филийка с кашкавал като малка. Но ако нищо друго не иска - пие кърма.

Общи условия

Активация на акаунт