До мамите на които бебето е било в седалищно прилежание

  • 1 974
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 161
Моите девойки през цялата бременност си бяха седалищно. Родих секцио седмица преди заплануваната дата. Изтекоха ми водите и бяха доста бих казала. А това за двурогата матка не го знаех и аз съм с такава

# 16
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Дъщеря ми се роди 3 кг. Застана си седалищно през 6-я месец и така и не се обърна. Родих със секцио. Матката ми не е двурога.
Peace Чувала съм че матката просто може да не е доразвита, а също така от липса на достатъчно движение на майката.

# 17
3200,50 см.Седалищно,нормално"рисково раждане"Риск има ако бебето тръгне с едното краче да излиза.Обикновено го натискат и поотпускат по малко за да синхронизират едновременното излизане на двете крачета.При мен всичко беше по учебник.Моето мнение е да не рискувате,все пак.Иначе дъщеря ми невероятно правилен череп.все и предлагаме да си обръсне главата:)

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Не знам дали теглото има значение.Моето дете беше седалищно крачно(единия крак нагоре,другия надолу Crazy) и 1 седмица преди термина ми се обърна с главата надолу.Опитах се раждам нормално,но се наложи секцио по спешност.Роди се 3.300кг и 51 см.
Леко раждане ти желая.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
моя се обърна 1 седмица преди да родя,тежеше 3300.
И при мен беше така , обърна се 1 седмица термина  Crazy Peace

# 20
  • Мнения: 5 393
Иво се роди 2950. Бях планово секцио, уж една седмица преди термина, но според мен термина ми не беше много точен.Та ако го бяхме оставили още седмица да постои в мен, със сигурност щеше да качи поне още 150-200грама.

Не съм чувала седалищното разположение да е свързано с ниско тегло на плода. Thinking

# 21
  • Мнения: 274
Никой    не   ми е    обръщал   внимание,  че   трябва  да  има     някаква    причина  за   седалищното  положение  на   плода. Ицо   се   роди  3020 кг, 50  см.,  с   планирано    секцио.

# 22
  • Мнения: 324
Моята Мая беше седалищно. Роди се 2750 г / 47,5 см в 39 г.с. + 3 дни с планирано секцио. Пробвахме да я обърнем, но не успяхме, амниотичната течност беше "колкото за чаша кафе", както каза докторът. Чела съм, че статистиката показва, че дребните бебета почти винаги са седалищно. Но това не означава, че щом е седалищно, бебето ще се роди мъничко. Не мисля, че положението на бебето в матката влияе на развитието му.
Не се притеснявай, твоето бебче има да расте още месец и съм сигурна, че ще мине 3 кг. А може и да се обърне в последния момент. Но и да се наложи секцио, не е страшно.
Леко раждане и здраво бебе!  Hug

# 23
  • Мнения: 9 973
2л250кг.се роди,но на финала не беше седалищно.Спях само наляво или само надясно за да се обърне и след месец се завъртя Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
Не мисля, че има нещо общо. Синът ми е роден 12 дена преди термин, планово секцио - 4340 грама и 54 см. Седалищно-крачно предлежание.

# 25
  • Мнения: 244
Дъщеря ми се роди 3 кг. Застана си седалищно през 6-я месец и така и не се обърна. Родих със секцио. Матката ми не е двурога.
Peace Чувала съм че матката просто може да не е доразвита, а също така от липса на достатъчно движение на майката.

Това е така, както и да няма каквато и да е здравословна, физиологична или друга причина за седалищно предлежание. Аз, лично, ходех до последно на работа, връщах се пеша до нас, като разстоянието е около 2-3 км и правех упражнения. Бях се уплашила, че има някакъв проблем, за да не се завърти, но гинекологът ми само ме погледна учудено и каза, че това е нормално предлежание на плода.

# 26
  • Мнения: 2 439
Второто ми дете беше седалищно, но се извъртя последния месец. Роди се нормално на термина 3700 г, 51 см.

# 27
  • София
  • Мнения: 790
Рали се роди 3.900 с планово секцио. През цялата бременност беше седалищно, в 9-ия месец започна да се върти, но накрая си беше пак седалищно.
Успех на теб  Hug

# 28
  • Мнения: 668
моя се обърна точно когато не трябва.цяла бременност си стоеше както трябва,отидох да раждам и той се обърна в последния момент.голям купон беше!роди се 4кг със секцио

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 522
3300- седалищно-крачно предлежание. Чакахме до последният възможен момент да се обърне, но не пожела. Родих със секцио заради прееклампсия 1 седмица преди терминът.

Общи условия

Активация на акаунт