Няма светлина в тунела

  • 4 357
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 436
Изритваш този "мъж", защото не бих го нарекла така и си взимаш пак живота, щастието и спокойствието в ръце.
Не бих зарязала работа, приятели и собствена фирма заради мъж, на когото му скимнало, че иска "истинско семейство".
Вземи се малко в ръце, обади се на стари приятели и познати, излезте на по кафе, с две думи възобнови си контактите. След това ще дойде и работата.

# 16
  • Мнения: 2 353
  Освен това децата винаги боледуват много през първата година, докато добият имунитет, така че това не бива да те притеснява.

# 17
Благодаря ви за подкрепата, момичета. Наистина първо ще си потърся работа - може да ми е трудничко, но все пак съм инженер, с отличен английски, опит и даже да не стане веднага, мисля, че в рамките на 2-3-4 месеца ще си намеря нещо. Това е най-важното май за момента- да не губя контакта с хората, защото аз и сега имам доходи от друго мое жилище, което давам под наем, но не е същото като да излизаш сутрин и да си сред хора. За развод все още не съм мислила- малката обожава баща си и самата мисъл да нараня тази невинна душичка ме побърква, достатъчно страдам, че голямата живее в такъв кошмар. Толкова е хубаво, че ви има и има кой да ти каже - край със самосъжалението - вземи се в ръце. А относно това доколко съм се комплексирала може да ви говори факта, че даже не пиша с истинския си ник, но и това ще го преодолея /надявам се/  Peace

# 18
  • Мнения: 7 716
О, ама значи имаш доходи?
Много бързо забрави  думите си в първото си мнение:

... започна да се кара с голямата ми дъщеря за какво ли не - виждам, че самото и присъствие вече го дразни. Тя обаче порасна и не му мълчи. Нон-стоп стават скандали, когато се засекат вкъщи. Вече почти не си говорим- аз станах затворена, тъжна, умислена, вече нямам приятели, нямам работа, самотна. Имам обаче ужасен съпруг, който сама си избрах, голяма дъщеря, на която осигурих ужасен живот и малко невинно ангелче, което присъства често на нервни изблици от моя страна. 

Мислиш ли, че малкото ти дете е щастливо в тази обстановка?
Но каквото човек сам си направи, никой друг не може да му го направи. Стой си тогава, навеждай глава и търпи. Но не се оплаквай.
 Mr. Green

# 19
  • Мнения: 581
  ВИНАГИ ИМА СВЕТЛИНА В ТУНЕЛА. Трябва само да тръгнеш към нея. Изобщо не се замисляй, махни този паразит от живота си и си потърси работа. Сигурна съм, че ако наистина го искаш ще успееш.
Пожелавам ти много кураж, сила и да преодолееш проблемите без голям стрес.Нова година, нов късмет! Grinning

# 20
  • Мнения: 4
Давай смело на пред, сега е момента да се отървеш от този ад. Нова година нов ЖИВОТ за теб и децата ти. УСПЕХ.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 967
Почни работа, не може да не са ти останали
контакти. И се освободи от тоя плазмодий.

И аз това ще ти кажа. Ти пак ще можеш да се справише и изправиш, и пак ще си добре. Само имай смелост в името на децата ти. И като пиша това съм сигурна и уверена в думите си. Казвам ти го като дете на разведени родители. Сигурна съм, че ще постъпиш правилно.

# 22
  • Мнения: 1 008
Има една приказка "Наяла се въшка и подвила опашка". От поста ти разбирам,че си оправна жена и може би имаш много контакти. Не си на 70,а на 40. Освободи се от този човек, както вече са ти казали, потърси старите си приятели, намери си работа и си живей живота.

# 23
  • Мнения: 111
Извади на бял свят онази жена, която си била когато си се запознала със съпруга си.Тя просто дълбоко се е скрила,но си е там,в тебе...(ако трябва , потърси я на снимки Simple Smile).Това ще е най-хубавия подарък и за двете ти дъщери.
Всяко дете мечтае майка му да е силна, уверена и много усмихната , щастлива жена.Дай възможност и на малката ти дъщеричка да те познава такава.А пък съпругът-ако се осъзнае-добре , ако ли не - няма да ти е трудно да му покажеш вратата.
Не малко  жени искат да направят това , но  не всички знаят как. Твоят огромен плюс е че си била там,където трябва да отидеш.Знаеш пътя!!!
Поздравявам те и успех.    bouquet

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 15:30 от mimi-na

# 24
  • Мнения: 45
Написаното от теб ме докосна. Но мисля, че в момента в който се отърсиш от чувството че "няма светлина в тунела" ще се справиш. Не знам дали това ще е сега, след месец, половин година или по-нататък. Всеки тунел има два изхода и най-дългият и най-тъмният.  Hug И този в който сами сме се набутали от единия отвор и трябва първо да изкопаем изхода от другата му страна. Мисля, че се чувстваш в безизходна ситуация и такова усещане е тежко, често околните не могат да го разберат. Но на света няма нищо без изход. Опитай се все пак да се концентрираш в положителните неща в живота ти, децата ти, това че сте здрави, имате покрив над главата  и т.н. ти си знаеш. Свържи се наистина с хора, които за теб, било и даже в миналото, са били от значение и стойност. Сподели с хората които смяташ, че ще те разберат и ще се опитат да ти помогнат, тревогите ти, грижите ти. Застани на страната на голямата ти дъщеря, особенно за нещата за които е права. Намери работа, от там и социална среда, полезни контакти, които ще ти помогнат да изплуваш. Не се отчайвай, ако нещата не стават бързо. Раздели и се този мъж, тогава, когато си сигурна, че можете да преживеете (финансово) и без него. До тогава просто взимай, без угризения, все пак ти си дала също много.

Сигурна съм, че ще се справиш! Желая ти успех.   bouquet

# 25
  • Мнения: 6 167
не разбирам защо не се разведеш.

за работата - където е текло , пак ще тече. сигурна съм, че жена, като теб ще си стъпи на краката много по-бързо отколкото дори ти мислиш.

# 26
  • Мнения: 4 668
По - добре ще ти е без него , а и на децата също .
Явно си силна и независима жена , не се оставяй един комплексар да те мачка .
Не ти трябва за нищо , освен може би да си го отглеждаш и да го издържаш , както и да ти трови живота .
Щом си била на гребена на вълната в бизнеса , пак ще съумееш да се върнеш там . Децата ти също ще са щастливи . Реално няма защо да го търпиш в къщата си  Naughty
Вземи се в ръце и върни старата си увереност  Hug
Господинът - със силен шут през вратата .
Ако реши да се моли и да се поправя - ти ще прецениш нужен ли ви е ...

# 27
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Към авторката:

АБЕ ЖЕНА, ТИ ДОБРЕ ЛИ СИ?
Ще започна с това, че човек сам си кове съдбата - стъпка по стъпка ти сама си си сложила такива окови, че ум да ти зайде... след като си била веднъж разочарована, си се омъжила за по-кратко от година... #Crazy После малко по малко си се отказвала от живота си - пътуванията, доходите... тогава не ти ли хрумна, че този човек не е за теб, та толкова настоятелно забременя от него и роди... е, това си е хубаво, защото децата са хубаво нещо, но в твоя случай е трябвало малко повече да мислиш за себе си... Чак ме е яд да чета как си се закопала...

И сега върхът на сладоледа е, че изобщо не мислиш още за развод... Как ще започнеш работа, като съпругът ти не те подкрепя? Всички знаем как се ходи на работа с малко дете - е, утрепия си е, особено, ако няма на кого да разчиташ, а даже напротив, оня твоя комплексар ще те тормози...

Та мисълта ми е... не можеш от едната страна да лекуваш живота си, а от другата да го оставиш да гние... Реши въпроса с основния си проблем, а тогава съпътстващите неудобства!

И откога животът свършва на 40 години? Ох направо така ме хвана яд на теб, че отивам да изпуша една цигара! Mr. Green Hug

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нямам време да чета всичко
не съм сигурна какво мнениее да ти дам
често нещата погледнати САМО ото дената страна изглеждат ужасно, а в действителност не е така
имам "светъл" пример от мои познати - ако слушаш мъжа - жена му е крива, а ако слушаш жена му - той е по-черен от дявола
реалността е че всичко бе ок докато бяха независими и свободни - семейния живот така ги деформира, че те сами за себе си са си отрова...но вина не може да се отсъди
та ще ти кажа - не знам кой крив и кой прав, но ако искаш семейство - бориш се
ако си решила, че нямаш бъдеще - вече веднъж си преживяла развод - знаеш и ка ке и какво, въпреки, че всеки път е различно

имаш несигурност - не ми е ясно от къде идва, но когато причината изчезне - ще вземеш своето решение
още не си готова обаче.... поне не веднага
успех каквото и да решиш

п.п. явно е че той ио дъщеря ти се карат ама от кога? може вината да не е само у него.....
и още нещо - хубаво той доведен баща...ама защо мислиш, че с родния си баща щеркати би се разбирала в едни лют пубертет по-добре? често родните родители сае карат с децата си...
така че аз не бих правила такава драма от това каране - с родната си майка не съм нмирала общ език дълги години и не само пуберлтетски....

# 29
  • Мнения: 3 621
Извади на бял свят онази жена, която си била когато си се запознала със съпруга си.Тя просто дълбоко се е скрила,но си е там,в тебе...(ако трябва , потърси я на снимки Simple Smile).Това ще е най-хубавия подарък и за двете ти дъщери.
Всяко дете мечтае майка му да е силна, уверена и много усмихната , щастлива жена.Дай възможност и на малката ти дъщеричка да те познава такава.А пък съпругът-ако се осъзнае-добре , ако ли не - няма да ти е трудно да му покажеш вратата.
Не малко  жени искат да направят това , но  не всички знаят как. Твоят огромен плюс е че си била там,където трябва да отидеш.Знаеш пътя!!!
Поздравявам те и успех.    bouquet

И още нещо не позволявай децата ти да продължават да живеят в такава обстановка...дори и малката рано или късно ще си даде сметка, че майка и е нащастна заради нея , защото е останала с татко и заради нея .
От сърце ти пожелавам късмет

Общи условия

Активация на акаунт