Отговори
# 15
  • Мнения: 1 984
Единственото, което се сещам е, че около месец преди това за няколко дни чувствах необяснима умора вечер, тресеше ме и много рано ми се доспиваше.

Мононуклеоза или cytomegalovirus, а също и херпес зостер могат да причинят тези симптоми, а при тези заболявания характерен признак са увеличените и болезнени лимфни възли.  Те не се "хващат" със стандартните кръвни тестове, за тях се правят специални тестове.



аз пак да кажа нямаш мононуклеоза. CMV... може би да, но по скоро не. зостер? по горе съм го включил но е невероятен /не се влияе от антибиотици/ и е мнооого болезнен... и е по продължение на нервите. не се наблюдава такова нещо...

# 16
Все пак аз не съм лекар и съм достатъчно здравомислеща, за да не си поставям сама диагнози, а да ходя на лекар за това. Бездействието/многото чакане обаче ме влудяват и за това пуснах темата.
Много ви благодаря, че ми обръщате внимание Hug

Спокойно, фактът, че лимфните възли са болезнени и че се повлияват от антибиотик говори по-скоро за инфекциозен причинител (бактериална или вирусна инфекция), отколкото за някоя от другите, по-неприятни възможности, за които си чела в нета. Понеже не са изолирали бактериален причинител, е по-вероятно да е нещо вирусно, но докторите правилно са ти назначили и редица други изследвания, за да са по-сигурни.

Сама разбираш, че ние тук само си играем на предположения, защото сериозна диагноза по този начин не може да се постави, но дано поне те успокои това, че на този етап като че ли всички смятаме, че нямаш основания да се притесняваш за най-лошото. Желая ти спокойни и весели празници и дано през новата година всички здравословни проблеми на семейството ви останат зад гърба ви!

# 17
Тонев сигурно има нещо пред вид, като изключва така категорично мононуклеозата, но аз все пак бих те посъветвала да си направиш тест. В уеб страницата на Mayo Clinic признаците на мононуклеозата са описани така:

Signs and symptoms of mononucleosis may include:

    * Fatigue
    * Weakness
    * Sore throat, perhaps a strep throat that doesn't get better with antibiotics
    * Fever
    * Swollen lymph nodes in your neck and armpits
    * Swollen tonsils
    * Headache
    * Skin rash
    * Loss of appetite
    * Soft, swollen spleen
    * Night sweats

In children between the ages of 4 and 15, the virus may cause a mild illness that resembles a common respiratory infection. In older adults, mononucleosis causes more severe signs and symptoms and lasts longer.

The virus typically has an incubation period of four to six weeks, although in young children this period is shorter. Signs and symptoms such as fever and sore throat usually lessen within a couple of weeks, although fatigue, enlarged lymph nodes and a swollen spleen may last for a few weeks longer.

# 18
  • София
  • Мнения: 558
Категоричното изключване на мононуклеоза може да стане само с физикален преглед и специфични кр. изследвания.  А така по нета....си е чиста проба чесане на езици!
А Херпес Зостер си има характерни прояви - ОБРИВ, не само увеличение на лимфните възли!

# 19
  • Мнения: 4 150
Според мен Ще се оправиШ от само себе си.Не мога да кажа след колко дни,zаЩото не zнам предисторията ти.
МожеШ да пробваШ с неЩо беzобидно,но много ефективно.ЕНЗИМИ.Има ги по аптеките беz рецепта.
В Канада има много видове,искай следната комбинация
Bromelain,Papain, Trypsin und Chymotrypsin, Flavonoid Rutosid.

И не се стресирай толкова,какво искаШ да ти открият????

# 20
  • Мнения: 158
Christian, би ли написал нещо повече за действието на тези ензими, или ако ти е по-удобно, можеш да дадеш някой линк.
Предварително благодаря.

# 21
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Според мен Ще се оправиШ от само себе си.Не мога да кажа след колко дни,zаЩото не zнам предисторията ти.
МожеШ да пробваШ с неЩо беzобидно,но много ефективно.ЕНЗИМИ.Има ги по аптеките беz рецепта.
В Канада има много видове,искай следната комбинация
Bromelain,Papain, Trypsin und Chymotrypsin, Flavonoid Rutosid.

И не се стресирай толкова,какво искаШ да ти открият????
Честно, моля се да не ми открият нищо Praynig Надявах се да мина с един антибиотик и да забравя, че изобщо ми е имало нещо. А като видях, че антибиотика действа, съвсем се бях успокоила... до новата болка и новият увеличен лимфен възел.
Christian, тук витамините, минералите и ензимите ги продават в кутии по 60-100 таблетки. Не съм сигурна, че мога да намеря комбинация от изброените от теб. Същият ефект ли ще имат, ако взема по една кутия от всеки вид? По колко на ден да пия?

# 22
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Днес при нас е половин работен ден и успях да си запиша час при личния лекар за сряда - 02.01. привечер.
Обаче за мамография и ехография на гърди, най-ранния час, който ми дадоха е за 06.02.
Надявам се до тогава да стане ясно какво ми е и да се оправя Praynig
Christian, моля те, ако влезеш пак в темата, виж ми предишния постинг и ми отговори, моля те.

# 23
  • Мнения: 4 150
С тоzи АБ само си подтиснала може би временно инфекцията,която в момента ти иzбива преz лимфните вьzли,което говори zа добра отбрана на органиzма ти.Мисля,че е положителен симптом,а не тревожен.

Ако ги продават по отделно всеки енzим (което не ми се вярва),поискай следните

Pankreatin (Amylase, Lipase, Protease) 100мг
 Papain,    60мг
Bromelin,  45мг
 Trypsin,   24 мг
 Lipase, Amylase  беz zначение на концентрата.
alpha-Chymotrypsin, 1мг
 Rutosid  50мг

Дори и по слаби да го продават пак Ще подействат.Покажи теzи всичките в аптеката и питай zа комбиниран препарат.Ако нямат всички накуп комбинирани,то поне голяма част от тях имат 100%.
Може да се пият максимален брой,който е даден в опаковката zаЩото ситуацията ти гоиzисква.Иначе се дават и профилактично по 3 три пьти на ден.В твоя слу,ай може да се наложи и по 5 до 10 по три пьти на ден.Но трябва да прочетеШ и да питаШ преди това каква е максималната доzа според препарата/комбинацията му.

Цитат
ензимите ги продават в кутии по 60-100 таблетки

Да,ако вzима човек максимална доzа например 10 таблетки по три пьти на ден,това са 60 таблетки zа два дни само.Така,че нормални опаковки са това,даже бих каzал недостатьчни.

Стискам палци да се оправиШ,и zнам ,че Ще се оправиШ.И да не zабравиШ да пиШеШ пак. Peace

ПП Ехография преди мамография може да те освободи от мамография (вкл. и обльчването).


ПП Това е само на бг еzик,което открих.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BC


# 24
  • Мнения: 1 984
кристияне, кажи им какво става като сложиш на мононуклеоза амоксицилин...

# 25
  • Canada
  • Мнения: 1 773
кристияне, кажи им какво става като сложиш на мононуклеоза амоксицилин...
Тук вече се обърках. Това означава ли че няма никакъв смисъл да ме изследват за мононулкеоза? Защото хем ще ме дупчат за нищо, хем и ще чакам повече от седмица ясен предварително резултат.

# 26
  • Мнения: 1 984
кристияне, кажи им какво става като сложиш на мононуклеоза амоксицилин...
Тук вече се обърках. Това означава ли че няма никакъв смисъл да ме изследват за мононулкеоза? Защото хем ще ме дупчат за нищо, хем и ще чакам повече от седмица ясен предварително резултат.
аха. аз още на предната страница казах че НЯМАШ мононуклеоза... ... между другото това за което говоря го има в сайта посочен от Тала /характерен обрив при приложението на амоксицилин/...  Mr. Green .. ако живееше в БГ, бих търсил евентуално охапване от кърлеж или насекомо, ама не си в БГ. във всеки случай хората са направили такъв куп изследвания че ако има нещо вече да са го хванали, смятам че се отнасят с разбиране и много професионално. да ти видят зъбките!

# 27
Tonev чета ти писаниците и ми стана интересно кой курс си? Много си нахъсан  Peace  В Стара Загора ли учиш?

# 28
  • Мнения: 1 984
Tonev чета ти писаниците и ми стана интересно кой курс си? Много си нахъсан  Peace  В Стара Загора ли учиш?
нахъсан? по скоро ядосан...
поне си имам регистрация.
по курсовете не съм бил от 5 г когато за последно кандидатствах за асистент... отказах се ... сега взимам много повече...

# 29
Ясно не практикуваш, аз реших, че си от епидемиолозите Peace
Не се връзвай толкова много- това е само форум newsm78
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт