Относно режима на хранене !

  • 3 435
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 486
Здравей, и моята дъщеричка я изписаха с режим и без нощно хранене, но... детето си се будеше и си икаше да папка.В началото се уморяваше и хапваше трудно.Давай нан бебчето да папка когато е гладно, после само ще си направи режим.

# 16
  • Мнения: 802
Да, вече й давам да си хапва и в 03 часа .
Но детето продължава да си яде по 50 гр. понякога по 60 гр. и рядко по 70 гр.
а докторите искат тя да приема най -  малко по 70 и дори да стигнем до 90 гр. на хранене .
Е ... как да е накарам да изяжда по повече ?!

# 17
  • Варна
  • Мнения: 965
Не я насилвай - колкото изяде, толкова. Ако изяде повече, отколкото стомахчето й може да приеме, ще повърне.
А вода даваш ли й? (ако пие много вода, стомахчето се залъгва, че е е пълно и яде по-малко).
Имай предвид и че в болницата не стоят да държат шишето с биберона на всяко дете - закрепват шишето и колко е изяло, колко се е разляло...

# 18
  • Мнения: 108
Вики, го изписаха на 40-я ден и изяждаше по 40-50, чак сега изяжда 80-90 рядко 100 затова не се притеснявай. Но Viki_76 е права, не й давай водичка преди храненето защото и се пълни стомахчето. Hug

# 19
  • Мнения: 802
Много Ви благодаря милички  Hug
Днес в 18 часа бебка изяде цели 90 грама - толкова се зарадвах .
За първи път се случи това, също така и върна малко , но беше само една глътка ...

Между другото аз като правя преварена водичка и слагам в шишенцето 90 грама вода и три лъжички от пре нан, нали става близо 100 грама ?!
Правилно ли мисля ?!

Опитвала съм да й давам малко преварена водичка, но тя очевидно не я харесва и не й давам .

# 20
  • Мнения: 486
Не я насилвай - колкото изяде, толкова. Ако изяде повече, отколкото стомахчето й може да приеме, ще повърне.
Не се впрягай толкова на количеството, ако бебчето си наддава добре.Пък и по-бавничко да наддава не е болка, това не е най-важното.

# 21
  • Мнения: 498
Усмивка първо да те поздравя за беба Мария, прекрасно име за една прекрасна млада дама.
Всички момичета са се включили и са ти дали изчерпателна информация. Наистина най-важен в началото е кантара, ако сте го сменили, от сега нататъка следи покачването на теглото. При нас местеното в друго заведение, даде разлика от 100 гр, аз бях плувнала в сълзи, но бързо ме успокоиха, нормално е. Педиатъра ви с какъв опит е при недоносени дечица,ако не консултирай се с неонатолог поне в началото веднъж месечно. В болниците наистина ги хранят с едни стъклени шишета, от оно време, с огромни биби, от които децата се хранят почти на един дъх и всички ти обясняват как бебето всичко си изяжда и няма проблеми. Но като се преберете вкъщи и започнеш сама да си го храниш, се хващаш за глават от ужас, че детето не е всъщност толкова лакомо, колкото го описват. Ние процедирах ме с един час хранене, хапне, после поспи и аз пак упорито продължавам да я държа в скута си докато се събуди и изцока колкото може. Малко бебе, много бързо се изморява, не се бой ще започнете да нададвате повечко.

# 22
  • Мнения: 22 444
Браво за напредъка ви. ))
Ще видиш как постепенно ще започне да си изяда млякото. )))
Предполагам са ти казали че на 3кг, или най-късно на 3.500кг трябва да смениш млякото със следващото.
Аз първоначално опитах с NAN HA, хипоалергенното, но Калина категорично отказа да го пие. Преминахме на NAN AR тъй като доста ми повръщаше.

# 23
  • Мнения: 802
Отново Ви благодаря за успокоението  Hug
Д- р . Петров е неонатолог и е завеждащ на неонатологичното отделение в Окръжна болница .
При него ходим на консултация . Но наистина може да е от кантара, защото сега посещаваме частния му кабинет, а не болницата .
На 05 ти сме при него отново , а на 07- ми ми се пада да отида при Джи Пи - то, та тогава ясно ще си покаже разликата между кантарите .
Днес пак си яде по 60 грама детенцето, но вече съм по спокойна и смятам, че с времето ще започне да се храни повече.

# 24
  • Мнения: 22 444
Да, всеки кантар си дава отклонения.
А и в неонатологията ги мерят чисто голички, за да видят чистото тегло.
Не е толкова притеснително, щом хапва ще наддава, за сега няма нужда от притеснения. )

# 25
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ако детето иска 8 хранения - да 8, но ако не се буди в 3 часа се праскача. На мен ми бяха казали 8, но мой близък лекар запознат с такива проблеми, каза, че щом не се буди да прескачам, по този начин на останалите хранения прояде повече. Също така наддаването при недоносените зависи и по-топлата стая. Не много облечени но на топло.

А за неящното момиченце - имам си племеница, доносена вече пораснала на хранене изяждаше 50 гр, тогава що лекари минаха и до ден днешен хапва малко иначе е висока и слаба вече жена.

# 26
  • Мнения: 4 414
... а просто педито  ми обесни, че стомахчето трябвало да почива 6 часа и за това се чудих ?! newsm78
това за почивката на стомахчето е пълна глупост, да ме извинява педито ви.
особено недоносените деца, трябва да се хранят често и по малко. остави бебето да те води в храненето, като няма повече от 3-3 1/2 часа между храненията/поне през деня/. ако нощем не се буди, не го буди. но ако се буди гладно - дай му.

дъщеря ми се роди в 35 г.с./2500, 47 см./. като я изписаха от интензивното казаха, че трябвало да яде по 80 грама, ама не можела. ами как ще може?! нали стомахчето е малко - не е като на 4 кг бебе... и освен това е незряло - не бива да се претоварва. аз я кърмех и винаги съм се съобразявала с нейните желания да яде, а не с таблици и милилитри. едно бебе няма да се остави да умре от глад - щом има апетит, храни се, наддава и е жизнено, не се притеснявай излишно Hug

# 27
  • Мнения: 2 149
ръководи се само и единствено по желанията на детенце.
Моята бебка се роди в 36 г.с.-2100 кг,в момента е 8700 Flutter,в началото ядеше по 12 пъти в денонощие Crazy,постепенно премина на 8,и в момента си хапва по 5.
От 4 месец спря да се буди нощем.
Вслушай се в предпочитанията й,и няма да сбъркаш Hug

# 28
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравей и от мен Усмивка, наистина всички които са ти отговорили са прави. Изобщо не се притеснявай, че Мария яде по малко, тя все още е мъничка и сигурно бързо се изморява. Наистина и давай по често да яде може и през 2 часа през деня, а през нощта, когато се събуди, а водичката и я давай 1 или 1 и 1/2 ч. след като се нахрани и пак толкова преди да яде. А и не е необходимо да пие много вода, ако не иска, защото тя си поема нужното количество чрез храненето. Ние също имахме  и все още имаме този проблем с храненето. Вече сме на пет месеца и десетина дни, а изяждаме по 100 мл. рядко по 120 мл. мляко, а вода изобщо не пием. Също се хранехме, а и все още понякога се храним нощем. Сега трябва да ядем по 5 пъти на ден, но ние ядем 6 или 7 и затова изяждаме по по малко. Още повече , че на килограми сме малко едва 5,180 и стомахчето ни е малко и не можем да поемем много храна. Имаше един период, в който свикна да се храни 6 пъти през 3,5 часа с едно нощно хранене и с два интервала от по 5 часа между него и първата закуска. След това за около 10 дни спря да се буди нощем и пропускаше нощното хранене, но през деня огладняваше на 3 часа и не можеше да издържи много. Сега отняколко дни беше с леко разстройство и се хранеше малко и се будеше и през нощта и пак се храним 7 пъти. Всъщност аз мисля, че режима на бебето си зависи от самото бебе и най вече от неговото здравословно състояние. А и още нещо ние до края на третия месец с триста зора изяждахме по 60 мл. Дори и до края на 4 месец от време на време не можеше да изяде повече.След това изведнъж мина на 90 мл., а сега понякога изяжда по 120 - 130 мл. а трябва да изяжда по 150 - 180мл. Така че не се притеснявай.

# 29
  • Мнения: 358
Усмивка моята диманка на 5 месеца ядеше по 80-90гр по 6п. на ден и с това темпо за месец ми качи 1,100кг.

Общи условия

Активация на акаунт