Универсално тесто за дребни сладки

  • 22 401
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
Въпроса ми е : Какво означава съкращението в.ч. винени чаши ли?

# 16
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Въпроса ми е : Какво означава съкращението в.ч. винени чаши ли?

Водна чаша Peace
Аз съм ги правила, невероятни са, колкото повече отлежават, толкова по- вкусни са Peace

# 17
Благодаря ти!!!!!  bouquet  сега ще ги направя

# 18
  • Мнения: 201
Хиляди благодарности за страхотното тесто. Наистина е универсално - аз направих прасковки и пурички с шипков мармалад и с локум и орехи - получиха се уникални  bouquet

# 19
  • Мнения: 7 418
  Днес направих тези сладки във вид  на топчета.
  Макар че съм сложила и вани лова есенция, и вани лена захар, в сладките се усеща миризма на свинската Марс...... Sad
  Направила съм половин порция,т.е. с 200 г Марс(нали толкова трябваше? NeWS78)
  Освен това нещо не улучих количеството на брашно....
  Може ли да уточни ,всеблаг ,колко брашно се слага? Rolling Eyes Това ''брашно за меко тесто'' е много разтегливо...Аз уж такова направих,а явно трябваше да е потвърди,защото сладките се разтекоха ,щом започнаха да се пекат. Confused

  Имам амбиция да ги направя хубави,все-pak Simple SmileМоже ли авторката да ми каже къде са ми грешките? Hug

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 20:51 от Селма

# 20
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравей!
За ванилията - при мен също така се получава, че ми намирисва на мас, ако не сложа повече ванилии и затова още горе, в рецептата споменах, че слагам по няколко.
А за брашното - най-добре можеш да прецениш сама, точно сега, след като веднъж си ги направила вече и си видяла какво се е получило. Аз, на твое място, бих повторила същата доза с една чаша брашно в повече.  Peace

Дано скоро се похвалиш, че са ти станали мнооооооого успешни дребните сладки.

Ванилената захар не е същата като ванилиите. АЗ също я имам и ползвам, но е доста по-различна и не така концентрирана.

# 21
  • Мнения: 7 418
  Благодаря,Галауса!
  Ще опитам с 1 чаша брашно повече.Какво ли се получава,ако брашното се прекали?Мен от това ме е страх,(че някои сладки после с чук трябва да ги ядеш  Laughing)
   А за ванилиите,мислих,че ваниловата есенция,дето сложих ,освен ваниловата захар, е достатъчно концентрирана.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт