Пребиотици, пробиотици - съвсем се обърках!

  • 20 558
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 089
Judy,
Всички каши Wellbeing на Нестле - а те са "Нежни фибри" за запек, "Силно стомахче" за разстройство и "Сладки сънища" с липа, са пробиотични и с изброените по-горе култури бактерии (във всяка има и от четирите вида бактерии). Те са в синьолилави опаковки, мисля, че ги има навсякъде.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 13:11 от Lenyto

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Искам да се включа и аз по темата. Ние сме на Аптамил, но съм ядосана от цената и не ми харесва как се приготвя новата формула. На всичкото отгоре отскоро се просветих на тема пробиотици и съм поела курс към смяна.

Изчетох видовете Hipp, но едно ме озадачи: След като най-доброто мляко е био-млякото с пробиотици, защо тогава био-млякото на Hipp не ги съдържа, а другото ги съдържа?
А пък Лактаната май хем е био, хем има пробиотици.
Другото странно ми е разликата в цената: Лактаната за 750 гр. 21.30 (до нас е 22.86), а Hipp - за 800 гр. 17.90 лв. Доста по-евтино.

# 17
  • Мнения: 213
HIPP (розовата серия, а не синята, която е БИО) – съдържа 1 вид Лактобацилус бактерия от рода Lactobacillus reuteri и Lactana BIO - то съдържа 4 вида Бифидобактерии – B.longum, B.breve, B.infantis и B.bifidum.

 Peace

Заради това е разликата в цената. А също и заради това, че Лактана е едновременно и БИО мляко.

# 18
  • Мнения: 814
Ivemom,
днес реши да пиша на Нестле и да ги питам за бактериите в кашата, веднага ми отговориха и прилагам част от отговора:
"Otnosno zapitvaneto vi po-dolu, bih iskala da otgovorq, che bifidobakteriite, koito se sydyrjat v bebeshkite kashi NESTLE Wellbeing sa Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium longum, Lactobacillus rhamnosus É Lactobacillus paracasei."
Lenyto,
Мерси за инфото  Peace. Аз продължавам да ровя, за да намеря линковете, които съм чела по темата (малко се ядосах, че не съм ги запазила), въпреки че shturolina  е дала някои от тях.
HIPP (розовата серия, а не синята, която е БИО) – съдържа 1 вид Лактобацилус бактерия от рода Lactobacillus reuteri и Lactana BIO - то съдържа 4 вида Бифидобактерии – B.longum, B.breve, B.infantis и B.bifidum.

 Peace

Заради това е разликата в цената. А също и заради това, че Лактана е едновременно и БИО мляко.

svetli,
Просто ХИПП са направили 2 отделни продукта - единият е екологично-чист, а другият е с пробиотици - не са ги съчетали в едно. И аз не мога да си обясня защо newsm78 след като явно е възможно. И аз мисля, че сигурно заради това е по-евтино от Лактана БИО...   

# 19
  • Мнения: 24 467
Благодаря, Lenyto, още нещо да попитам- аз приготвям кашата "Силно стомахче" и другата за лека нощ с твърде топло мляко. Има ли значение това, в смисъл дали не "изтребвам" полезните бактерии? Има ли някакви стандарти относно температурата? На кутиите и това не съм прочела, не го открих.

# 20
  • Мнения: 164
Майчета здравейте. Казвам се Надя от Бургас и прочетох с внимание темата за пробиотиците и реших да сменя млякото на малкия от Фризовом на Лактана Био .... Но като се разходих из нашите магазини ми казаха че не са чували за адаптирано мляко Лактана Био, та дори и за Хип розов етикет  Cry. Моля Ви да ми кажете дали в големите магазини като Метро, Била и т.н. продават такова мляко. Предварително Ви благодаря за мнението.

# 21
  • Мнения: 1 089
Judi
Добре е да приготвяш кашите с вода не по-топла от 45 градуса, защото наистина се унищожават бактериите.
Svetli, Ivemom, Bomi,
за продуктите на Хипп мога само да кажа, че ВСИЧКИ  са БИО, поне така твърдят те навсякъде по рекламни брошури и сайтове. Наистина не навсякъде е написано върху продуктите. За цената предполагам, че разликата идва освен от разликата в културите и от това, че Хипп са гигант и могат да си позволят по-ниски цени заради големите обороти...не знам...
Nadya1,
поне в София мисля, че в Метро има всичко, но за Лактана честно казано не знам, но ще проверя като ходя.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 13:49 от Lenyto

# 22
  • Мнения: 24 467
Благодаря още веднъж, Lenyto , мина ми снощи през ума и реших, че не следва наистина твърде да затоплям млякото /аз с мляко ги правя, понеже точно тези са безмлечни/ именно на база тази тема.

# 23
  • Мнения: 814
Svetli, Ivemom, Bomi,
за продуктите на Хипп мога само да кажа, че ВСИЧКИ  са БИО, поне така твърдят те навсякъде по рекламни брошури и сайтове. Наистина не навсякъде е написано върху продуктите. .............................
Малко ме смути  Wink. Разгледах им сайта - пише си изрично, че има 2 вида АМ HIPP - розов с пробиотици и син - БИО-.
Освен това розовата серия с Пробиотици няма БИО-печат, а всеки органичен продукт доказва, че е такъв само със съответния печат от призната институция върху опаковката (имаше някъде тема за БИО-то във форума newsm78). Даже четох статия, че напоследък имало много менте-продукти в БГ, които пишат, че са БИО- в наименованието, но всъщност не са. И съвета към потребителя беше да се търси легализиран печат върху опаковката.

# 24
  • Мнения: 213
Lenyto - не знам какво пишат в рекламите си, но важното е на самата кутия има ли знака Био (който се дава от специална сертифицираща организация и на запад по принцип не е менте) или не. Т.е. единият Хипп е Био, другият не е. Иначе много от продуктите на Хипп са Био, но не всички. На всеки изрично си пише дали е така или не. (Между другото аз купувам био-пюренца на Хипп за дребосъка.)

# 25
  • Мнения: 1 089
Ivemom, Bomi,
Оказва се, че сте абсолютно прави. Понеже съм си досадно нахална, когато искам да си изясня нещо, писах на Хипп, но направо на немския им сайт, за да ги питам, е ли е, аджеба, пробиотичното мляко био или не и те малко йезуитски ми отговориха, че тъй като хипоалергенното мляко (каквото давам на моя син) се подлага на много интензивна преработка, това обезсмисля да е био-продукт  Thinking  newsm78 (нищо не написаха за обикновеното пробиотично мляко). Естествено ме успокоиха, че подлежи на същия много стриктен контрол като всички техни продукти.... е това е. Явно трябва да се изясним само с педито до кога  покрай кърменето на хипоалергенно мляко в храната, аз и без друго понякога давам млечна каша и когато се налага готова каша в бурканче и на детето му няма нищо и явно ще подхвана и аз Лактаната...

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 13:03 от Lenyto

# 26
  • София
  • Мнения: 196
Надя, относно млякото Лактана Био можеш да си го поръчаш и от тук: http://papagal.net/index.php?main_page=index&cPath=14_135
мисля, че за София доставката е безплатна, но за Бургас не знам...за сведение в Кауфланд струва 21.21лв., но дали имахте Кауфланд там?!!

# 27
  • Мнения: X
Nadya1, ако даваш Фризовом, заради овръщане не е редно да го сменяш с Лактана. Фризовома е добро мляко и ако няма проблеми не го сменяй.

# 28
  • Мнения: 1 089
Днес като бях в Метро видях, че няма Лактана Био, както и пробиотичните каши на Нестле, но видях че млякото на Нестле за след годинка е пробиотично, със същите култури като кашите.

# 29
  • София
  • Мнения: 627
запис

Общи условия

Активация на акаунт