Хавлиени кърпи?

  • 13 276
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 734
И аз ги пера на 60 градуса с омекотител. Майка ми слага Вениш преди да ги пусне в пералнята , да поседят малко с него и е доволна.
Що се отнася до твърдостта - не знам, може наистина да зависи от материята...

# 16
  • Мнения: 132
Да,вярно е,че зависи всичко от материята,въпреки омекотителя.Иначе и аз не ги сменям всеки ден

# 17
  • Мнения: 3 830
Кърпите в кухнята ги сменям на 2 дена. Нямам проблеми с мекотата или чистотата.
Хавлиените халати за баня ги оставям навън да изсъхнат. Peace

# 18
  • Мнения: 71
И не пера нищо на 90 градуса, прането сякаш се сьсипва.Пера ги на 60 градуса с хубав прах.
Съсипва ли се?!чак се учудвам!Толкова са ми бели хавлиите,че не мога да си представя да не ги пера на 90 гр. имам чувството,че няма да са добре изпрани.Пера с Ариел или Персил.

# 19
  • Мнения: 8 999
Сменям в зависимост дали се е изцапала кърпата, или не. Ако някой я е стъпкал на пода в банята, директно отива в пералнята. Иначе, ако са изсушени след бърсането /а не оставени на купчинка някъде и прихванали малко спарен дъх/ си ги ползваме по няколко дни. Пера на 40 или на 60 градуса с омекотител, но не винаги и не всички стават мекички. Явно зависи от материята /уж всички хавлии и кърпи у дома са 100 % памук, но има разлика определено/. Също зависи и как съм ги изсушила - ако ги метна върху радиатора стават по-твърди, а ако си съхнат на сушилката едно денонощие, са по-меки. През лятото пък, когато простирам навън, ароматът съвсем изветрява, все едно не съм ползвала омекотител.
Шантава работа е това прането.

# 20
  • Мнения: 2 591
моята нова мания са белите кърпи, но и на мен ми се струва, че мекотата зависи от самата кърпа - има някои, които са толкова тънки, че няма как да станат меки Confused

# 21
  • Мнения: 455
Сменям в зависимост дали се е изцапала кърпата, или не. Ако някой я е стъпкал на пода в банята, директно отива в пералнята. Иначе, ако са изсушени след бърсането /а не оставени на купчинка някъде и прихванали малко спарен дъх/ си ги ползваме по няколко дни. Пера на 40 или на 60 градуса с омекотител, но не винаги и не всички стават мекички. Явно зависи от материята /уж всички хавлии и кърпи у дома са 100 % памук, но има разлика определено/. Също зависи и как съм ги изсушила - ако ги метна върху радиатора стават по-твърди, а ако си съхнат на сушилката едно денонощие, са по-меки. През лятото пък, когато простирам навън, ароматът съвсем изветрява, все едно не съм ползвала омекотител.
Шантава работа е това прането.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт