Моля за съвет от юристи и работещи в туристическата сфера!

  • 2 372
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Няма мила.Просто си представих какво сте преживели и на чий гръб печелят такива идиоти.Не стига,че отиваш с парите си и те трябва да те носят на ръце и угаждат,а те се държат като ..нямам думи направо. #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Мнения: 2 829
Ами според мен можеш да подадеш оплакване на данъчните, че не са ти издали касов бон, можеш да им пратиш противопожарната инспекция (те са кошмара на всеки хотелиер), както и да се оплачеш в комисията за защита на потребителя. Струва си да пъснеш оплакване и в общината, като споменеш кога и колко хора сте били, може да се направи проверка дали са декларирали леглата, защото обикновено хотелиерите крият бройката.
А регистрираха ли ви в полицията? Ако не-опитайте да ги "уведомите", проверете дали са ви платили туристическата такса (би трябвало да водят книга с имената на гостите, и се плаща за всеки регистриран гост)
Можеш също да сигнализираш в ХЕИ за нередности (ако има такива) в ресторанта, например едва ли е имало обособено място за непушачи с отделна вентилация, както трябва по наредба.
Не знам кой точно контролира това, но всяка сграда, която се отоплява с локално парно трябва да има параджия, изкарал специален курс.
Нахвърлях ти идеи, базирани на моя опит-обикновено това са нещата в които хотелиерите не са изрядни пред закона Grinning
Общо взето, ако поне някои от институциите се хванат да си свършат работата (ако им досаждате вероятно ще идат на проверка), може да им докарате доста проблеми.

# 17
  • Мнения: 5 401
yanast, мерси за съветите!

Снощи, малко по-успокоени от тази случка, мислихме с мъжа ми докъде можем да стигнем. Това, което ни притеснява е, че във всяка подадена жалба трябва да напишем адрес, имена и ЕГН (за последното не съм сигурна). Хисаря е малък град и вероятността да се доберат до личната ни информация чрез някой роднина или познат в тамошната общината, е много голяма. Видяхме ги на какво са способни без да сме ги афектирали по някакъв начин, така че се плаша какви злини могат да се очакват от тях. За мен не ме е страх, а за детето ми. Простака е способен на всичко!

Това, което се сещам е да се разбера с родителите ми и брат ми с особените му габарити, дали не мога да подам сигнала от тяхно име.

# 18
  • Мнения: 5 401
Днес от хотела са отговорили в www.trip.dir.bg, анонимно естествено, че нашата компания не ставала никъде за празнуване! Били сме искали да слушаме Павароти на връх Нова Година, а не право дунавско хоро, което било редно да се слуша. Има и упрек директно към мен - ако съм била съвестен родител не трябвало да си водя детето в ресторанти където се пуши!

Коментарите вече са повече от излишни!

Простете, че ви занимавам с такива глупости. В момента за пореден път се треся от нерви заради тази несправедливост, а те се забавляват за моя сметка! Как да разпусна не знам, ще си гушна детето...

# 19
  • Мнения: 160
Изобщо не се учудвам. Това си е срещана практика в България клиента се обвинява за всичко! 

# 20
  • Мнения: 393
Здрасти pearly от другият край на света.
Ще ти подхвърля и аз малко идеи (от горчивиат ми опит с "клиенти", които търсеха и под вола теле).
Тези юнаци знаеха, че сте с деца нали? Joy. Ами контактите в стаите бяха ли обезопасени съгласно изискванията (пласмасовите капачета на контактите) smile3515? Не естесвено. В Бг само препатилите от туристи хотелиери са го поставили.
Това е съществен пропуск за нахалниците   bouquet
А това, което са ти написали за пушенето (аз съм пушач и много се нервирам от забраните) си плаче за солидна глоба.
Това с бона в супер, курортните такси също. Данъчните са гладни като хиени. Обожават такива-после цяла година лежат на тази кълка-колко са хванали.
Това, гарнирано с БЕЗОПАСНОСТТА на дечицата и липсата на обособено място за пушачи е ДАР небесен за иначе мудните власти.  smile3508

# 21
  • Мнения: 5 401
dessivl, благодаря и на теб!

Естествено, че контактите не бяха обезопасени! Калоян даже няколко пъти бръкна в тях.  Confused А хотелиерите знаеха месеци преди това, че ще има 3 малки деца - 1 дете не можа да дойде, защото "милите" хора уж без да са разбрали не запазиха стая за семейството, а си поканиха близките роднини.  #2gunfire

Ще вмъкна само една случка по темата с пушенето, за да разберете по-добре какви хора съществуват на тази земя: сутринта на 1 януари слизаме на закуска. Никой не ни каза "добрутро, ЧНГ, т.н.". Вместо това първата братовчедка на собствениците и мъжа й запалиха цигара, при положение че детето ми беше в същото помещение, както и техните дъщери, 8-10 годишни. Съпругът ми учтиво ги помоли да загасят цигарите, а в отговор мъжа отоговори: "Айде, стига с тези цигари! Ти ли си се загрижил какъв въздух дишат моите деца. Те са достатъчно големи да запалят цигари, така че ай..." Последва ругатня!  #Cussing out  Sick

Помещение за непушачи в механата нямаше, да не говорим, че всички покривки и пердета бяха продупчени от цигари. Стаите, в интерес на истината, бяха разделени за пушачи и непушачи, но това мен не ме топли в случая.

Никой не ни регистрира, знаят само че сме от София. В момента се радвам за това, понеже не желая да имат личните ми данни. А преди малко ми се стори, че съм си загубила шофьорската книжка и щях да получа удар докато не я намеря, изхвърлена от Калоян.  Embarassed

# 22
  • Мнения: 902
На мен също ми дойде на ум да се преместим в друг хотел още след първата нощувка, въпреки платеното капаро. Но градът беше препълнен и трябваше директно да стягаме багажа и да се прибираме или да останем. Искрено съжалявам, че не си тръгнахме и не оставихме нещата до там, а си причинихме толкова негативни емоции. Вместо да си починем и да празнуваме, ние се натоварихме психически, изнервихме се до краен предел и лошото е, че простаците се забавляваха от това!  Sick
много неприятно наистина и до някъде те разбирам. Отиваш на почивка, а всъщност те стоварват с много негативни емоции и преживявания #Cussing out

# 23
  • Мнения: 4 668
Искрено ти съчувствам  Confused Аз безобразно много се дразня от подобна простотия ... Думи нямам за тези селяндури  Sick
Лошото е ,че едва ли нещо ще успееш да постигнеш . В нашата държава всичко е толкова измислено ... Колкото и да си в правата си , могат само да те направят на маймуна и нищо . Това си е бой с вятърни мелници ...

Аз затова не обичам да ходя по такива места  Confused
Ходим само в големи , проверени хотели и в почти всички случаи всичко е ОК ! Ако не е , се отстранява проблема ...
Успокой се и не се навивай повече .
А изродите , ако може поне данъчните да им бръкнат в джоба ще е много хубаво ...

# 24
  • Мнения: 5 401
Благодаря ви за съчувствието, момичета!

... Аз затова не обичам да ходя по такива места  Confused
Ходим само в големи , проверени хотели и в почти всички случаи всичко е ОК !...

Заклехме се с мъжито, че оттук нататък ще посещаваме само хотели с добра репутация и с няколко звезди в повече. Явно е по-добре да отделиш повече пари за почивка, отколкото да си хвърляш нервите на вятъра!

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
pearly, не знам с кой акъл сте си платили за това "прекарване".   Thinking
И никога нямаше да си платим.  Stop

И още нещо... само вида на тоз дърварско направен сайт ме отвращава, камо ли да резервирам.
... последно - с големи компании и за хубави поводи, се доверявайте на изпитани местенца.

Общи условия

Активация на акаунт