УЖАС! - Нова цена на Аптамил в Пловдив!

  • 10 508
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 900
0 75 mg- стария Аптамил
0 53mg- новия Аптамил
0 50mg- Лактана био

За Хип незнам Thinking
 Peace

# 31
# 32
  • Мнения: 1 195
bomi   мерси   bouquet

# 33
  • Мнения: 15 379
И защо ще сменяш Фризолака с Лактана? Нали прехвалената Масларска ти го е препоръчала за твоето бебе? Негативна съм и към нея и към въпросното мляко!!! А за Аптамил изобщо и не мисли, че помпа бебетата, чудесно мляко е! Синът ми е на долната граница на теглото (т.е. не е напомпан), а си хапва порядъчно и е само на Аптамил.

П.П. И аз родих в Токуда и ми писна да ми повтарят колко прекрасно мляко е Фризолак Sick

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 19:02 от sourcherry

# 34
  • Мнения: 117
0 75 mg- стария Аптамил
0 53mg- новия Аптамил
0 50mg- Лактана био

За Хип незнам Thinking
 Peace

 Peace
Кутията е пред мен.
0, 50 mg- Лактана БИО на 100 мл готов разтвор

# 35
в ХиПП Про 1 желязото е 0.7 мг на 100 мл. Проблемът с желязото възниква след 4 месец, когато запасите на детето започват да се изчерпват, а Аптамил 1 е до 6-тия, при Лактаната се минава на Лактана 2 след 4-тия месец, в която желязото е 1 мг на 100 мл готов разтвор. Препоръките са храната след 4 месец да съдържа не по-малко от 0.7 и не повече от 1.7 мг желязо на 100 мл.

но в ХиПП и Лактана пък липсват холин и инозитол, които са важни за метаболизна на мазнините.  Друга хубава храна с пробиотици е Celia Develop.

И желязото и мазнините са много важни за развитието на мозъка.

Ето тук минималните изисквания на американската агенция за храните и лекарствата (FDA) към съдържанието на АМ: http://www.cfsan.fda.gov/~lrd/cfr107.html#spD до 4-тия месец. След това се препоръчва мляко, обогатено с желязо.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 12:15 от radish

# 36
  • Мнения: 16
Привет и от мен!
От кога Аптамила е с нова цена?
В събота пазарувах от Метро Пловдив и там цената беше 21,46 за кутия. 900гр. от новият Аптамил.

# 37
  • Мнения: 28
може ли някоя мама която храни бебето си с лактана Био да ми каже какви биберони ползва защото ние сме на 20 дни и нещо май не се справям добре с 1 на авент. Как точно разбирате че водата е станала 55 градуса

# 38
  • Мнения: 926
Аз искам да ви обърна внимание, че нуклеотидите са също много важни за развитието на бебето, но ги няма нито в Лактана Био, нито в Хип. Обаче ги има във Фризолак.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
може ли някоя мама която храни бебето си с лактана Био да ми каже какви биберони ползва защото ние сме на 20 дни и нещо май не се справям добре с 1 на авент. Как точно разбирате че водата е станала 55 градуса
Не е по темата но да ти кажа.Бибероните на Авент започват от 0 и те са за новородени с 1 дупка .Единицата е с две дупки и се давят доста често, а за водата може с термометър да се разбере ,ама защо ти е вода 55градуса newsm78

# 40
  • Мнения: 117
може ли някоя мама която храни бебето си с лактана Био да ми каже какви биберони ползва защото ние сме на 20 дни и нещо май не се справям добре с 1 на авент. Как точно разбирате че водата е станала 55 градуса

Аз го давам с биберон на B-Free, който става и на шише на Авент. А за температурата съм я мерила 1-2 пъти и после на пипане приблизително гледам да уцеля. А и Лактана ми се разтваря доста по добре от Аптамила. Даже си спомням, че от Аптамила по някога ми оставаше на дъното, докато от Лактана не остава нищо.

# 41
  • Мнения: 117
Аз искам да ви обърна внимание, че нуклеотидите са също много важни за развитието на бебето, но ги няма нито в Лактана Био, нито в Хип. Обаче ги има във Фризолак.

Миличка  tiina,
вече писах в една друга тема по отношение на Фризолака и не бих искала да се повтарям. Обаче това, че няма "нуклеотидите" (за което не съм сигурна, защото все ми е тая дали ги има или не) не ги прави Hipp и Лактана БИО лоши мляка. Напротив това, че във Фризолака няма една дузина неща, които ги има в Лактана БИО, Аптамила, Милумила, Hipp го прави такова. Съжалявам просто това е мляко, което не съм го виждала никъде другаде в Европа. А това е доста сериозен атестат. А това, че го дават на бебетата в България още от родилната зала  е друг въпрос.   bouquet
Тъй като част от годината пребиваваме в Италия там педиатъра ми класифицира млеката по два признака: Пробиотик и Пребиотик. И всъщност аз от него разбрах разликата и започнах да се ровя из интернет. А Аптамила не ми го е препоръчвал педиатър. Просто в аптеката ми го препоръчаха като добро мляко (каквото е) и започнах след втория месец с него. След това съм давала Neolatte, което също е с пробиотик и е БИО. В БГ давам Лактана БИО. Сега сме на почти на 8 месеца и нямам никакви притеснения да давам Hipp (розов) или Аптамил. Причината да започна с Neolatte са точно пробиотиците и това, че е БИО, което също не е маловажно за детето - (няма пестициди, изкуствени торове, висок контрол и т.н.). Нещо за което на запад може да се довериш. Затова и давам кашите на Милупа, защото са също БИО. Съжалявам миличка, но Фризолака не отговаря на нито един от тези критерии нищо, че има "нуклеотидите". Hug

# 42
  • Мнения: 926
Малко офф, за което се извинявам на авторката.
 Скъпа  shturolina аз не казвам че Лактана био или Хип са лоши млека, но подчертавам че в тях няма нуклеотиди, те са важни за развитието на зрението и мозъка. Във Фризолак има и пребиотици, ако можеш да ми посочиш коя е съставката която я няма в него а я има в другите млека ще съм ти благодарна (освен пробиотиците в Лактана и Хип ). И знаеш ли най-доброто мляко е кърмата!
Между другото специално в Милумил-а също няма нуклеотиди, за това специално правих запитване в сайта на Милупа, те ми отговориха че в това мляко наистина няма така важните нуклеотиди и да го заменя с друго...

# 43
  • Мнения: 15 379
Малко офф, за което се извинявам на авторката.
 Скъпа  shturolina аз не казвам че Лактана био или Хип са лоши млека, но подчертавам че в тях няма нуклеотиди, те са важни за развитието на зрението и мозъка. Във Фризолак има и пребиотици, ако можеш да ми посочиш коя е съставката която я няма в него а я има в другите млека ще съм ти благодарна (освен пробиотиците в Лактана и Хип ). И знаеш ли най-доброто мляко е кърмата!
Между другото специално в Милумил-а също няма нуклеотиди, за това специално правих запитване в сайта на Милупа, те ми отговориха че в това мляко наистина няма така важните нуклеотиди и да го заменя с друго...
Аз бих искала да допълня, че боклучавия Фризолак със скапаните си нуклеоиди, които уж ги имало в състава сигурно спомагат за развитието на мозъка и очите, но от следния цитат трябва ли да разбирам, че бебоците, които папкат Лактана, Хип или Милумил ще бъдат леко надоразвити мозъчно, защото въпросните нуклеоиди не присъстват в състава им Rolling Eyes И да завърша с това, че синът ми яде много кратко Фризолак, кратко, защото същите тези нуклеоиди никак, ама никак не му понесоха Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 15 222
Излишно се палите, момичета!
В спора се ражда истината, но ще ви помоля да се придържате към добрия тон!

Общи условия

Активация на акаунт