Фен клуб на Свекърви!

  • 7 811
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 555
Хайде  и аз да се включа в хубавата тема.
И аз се присъединявам към фен клуба. newsm51
Моята свекърва се разбира повече с мене, отколкото със синовете си. Confused
Много ми помага с отглеждането  на сина ми. Аз го оставям на нея без никакви притеснения за него. Когато е болен тя се справя много добре с него.
Естествено, че понякога е досадна, но това е присъщо за почти всеки. Thinking
За свекър ми също само хубави думи. smile3525

# 16
  • Мнения: 1 317
И аз съм в отбора с добрите свекърви  Simple Smile
Внимателна, грижовна, много ни помага, не се меси, а ако се наложи заема моята позиция  Simple Smile
Ама и аз съм добричка, та може би затова се разбираме  Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 614
И аз съм в отбора с добрите свекърви  Simple Smile
Внимателна, грижовна, много ни помага, не се меси, а ако се наложи заема моята позиция  Simple Smile
Ама и аз съм добричка, та може би затова се разбираме  Simple Smile

АМИ ДААААА  За разбирателство се иска и двете страни да са добрички.

# 18
  • Мнения: 3 271
Да се запиша засега пък нататък ще пиша повече.
Вече 10 год. ми е свекърва жената, имали сме някои моменти, но то с кой ги нямаме все пак.
Разбира ме се, уважаваме се, гледа децата вечер след градина в последно, така че през последната година се виждаме с нея почти всяка вечер и въпреки това не сме си оптегнали отношенията, даже напротив. Да ми е жива и здрава   bouquet

# 19
  • Мнения: 616
След развода   бях много зле - и финансово и психически  и тя  ми помогна много

Точно за това си мислих сега... че когато нещо не ти върви в семейството (защото всяка двойка си има кризи) е много полезно нещо поне с околните да можеш да се разбереш. Мисля си, че тези дами, които категорично отказват да се разберат със свекървите си, излишно си създават напрежения в семейството, които иначе не биха съществували. 
А за това, което казваш, svetli333, мога само да те поздравя... в смисъл че е много хубаво да имаш такива отношения с който и да е човек, а ако ги имаш със свекърва си, още повече когато е станала бивша, това говори много добре за теб самата!
Аз засега мога да се похваля с отлични отношения с лелите на съпруга ми, които помежду си се ... да кажем че не се харесват, обаче и с двете сме си дружки! Ходя им на гости и сама, когато той пътува! смятам, че това са точно такива жени, които дори и ако стане нещо между нас двамата, пак ще си ме обичат! Много ги харесвам, и без притеснение си ги наричам Лели, още отпреди да се оженим.

# 20
  • Мнения: 440
Права си,не може да загърбиш всичко ,да вирнеш нос и да  се смяташ за велик.Всеки има и своите слаби моменти и затова е добре да има хора,на които да разчита,хора които ще помогнат точно в тези трудни дни.Баба ми винаги е казвала че животът е колело - днес си горе,утре долу.А аз бих допълнила,че всичко в този живот се връща - утре ние ще сме свекърви - а с нас как ли ще се отнасят......................

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Мойто мнение е ,че всеки ДОБЪР човек може да се разбира със всеки било мъж или жена.Това значи  че всички тук сте добрички и затова нещата стоят така с вашите свекърви.Една свекърва иска само добро отнушение и блага дума нищо повече .Но озлоблението наделява над повечето млади и те не се примиряват с факта че тази жена и тя е майка ,баба и че и на нея и се иска всичко да е наред.И в случая се получава -КАКВОТО ПОВИКАЛО ТАКОВА СЕ ОБАДИЛО.
И забелязвам че не говорят за своите майки по този начин както за свекърва си, а снахите им казват че са лоши. Но нали е маминка тя е най- най и за нея лошо няма.

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 15:16 от zi4e57

# 22
  • Мнения: 616
Мен лично ме дразнят определения като "тая", които се срещат из форумите относно свекитата. Добре де мама му стара, "тая" като е толкова ужасна, зла и лоша, как е отгледала мъж, който ти всяка вечер прегръщаш!!! На всичкото отгоре го е и възпитала така, че да те впечатли! (ми щом си му жена, значи си била впечатлена все пак!)  А твоята майка не е ли в много от случаите едновременно тъща и свекърва? А жената на брат ти дали не е някъде из форума, и говори за "тая" твоя майка по същия начин? Нееее, това няма начин да е така! Те лошите свекърви имат само синове, никога дъщери, нали  Mr. Green
Ето това не разбирам. Нормални човешки същества да се държат по такъв начин едни с други.
Добре поне, че има доста записи в тази тема, иначе щях да се отчая  Hug
  bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Мен лично ме дразнят определения като "тая", които се срещат из форумите относно свекитата. Добре де мама му стара, "тая" като е толкова ужасна, зла и лоша, как е отгледала мъж, който ти всяка вечер прегръщаш!!! На всичкото отгоре го е и възпитала така, че да те впечатли! (ми щом си му жена, значи си била впечатлена все пак!)  А твоята майка не е ли в много от случаите едновременно тъща и свекърва? А жената на брат ти дали не е някъде из форума, и говори за "тая" твоя майка по същия начин? Нееее, това няма начин да е така! Те лошите свекърви имат само синове, никога дъщери, нали  Mr. Green
Ето това не разбирам. Нормални човешки същества да се държат по такъв начин едни с други.
Добре поне, че има доста записи в тази тема, иначе щях да се отчая  Hug
  bouquet


БРАВО  bouquetАз също съм на това мнение и някъде писах по този въпрос .Напълно те подкрепям. И във тези случаи когато майките им ги тормозят снахи ,естественно че вече снахата е лоша а не майка и.А тяхното поведение не го слагат в списъка ,че са зли и нагли.

# 24
  • Мнения: 2 131
В другите теми и аз съм хвалила моята свекърва, сега се записвам и в тази. Много добър и разбран човек, деликатна и тактична, много я уважавам и смятам, че се разбираме.
Не трябва насила да търсим кусури /е, не говоря за някакви драстични случаи/. Ако тръгна да й търся кусури, сигурно ще й намеря, както и тя на мен. Но какъв е смисъла.... само и само да се вписваме в рамката на всеобщите лоши отношения между снаха и свекърва. Все пак идеални хора няма.

# 25
  • Мнения: 4 651
Абе недей така offioly, има жени дето наистина хич ги няма. И не е задължително да са били лоши майки и да са възпитали сина си зле. Основния проблем на повечето "лоши свекърви" е че болезнено ревнуват синовете си и трудно осъзнават, че вече имат собствен живот. Като добавим и прословутата критическа възраст, когато им се разбъзикват хормоните и нещата стават зле понякога.

Ако нещо не одобрявам е езика, с които се споделя за проблеми "снаха-свекърва". "Тая" и "оная" гледам да не са ми в речника.

# 26
  • Мнения: 616
Така е, има хора, които просто са си лоши. Но това не оправдава едно отношение като това, което се среща често по  форумите... Като е лоша, като не я понасяш - добре; но защо трябва да се натъртва непрестанно как не искаш дори да я виждаш, как няма да й позволиш да си вижда внучето, как синът й не я понася... Лично на мен това ми прилича на същото злобно отношение, което тези дами вероятно са получили насреща. Ако са толкова по-добри от свекитата си, просто да махнат с ръка, и да са над нещата!
За ревността е така, несъмнено. Но тук идва ролята на новата му съпруга - още в началото трябва да се поставят границите и да се покаже как новото семейство може да се справя и да е самостоятелно. По-добре в началото няколко остри разговора, но в последствие всеки да си "знае мястото", отколкото години наред да си подвикваме на "тая" и "оная".  Това си е мое мнение. Не твърдя, че съм права. Просто при мен работи.
В крайна сметка отношенията се градят и от двете страни, не само от едната!

# 27
  • Мнения: 4 651
Така е, лошо впечатление прави така написано. Но недей да си вадиш генерални изводи от форумски писания. Често се случва "форумски образ" и реалния да имат малко общо, супер харизматични и забавни форумци, например, да са съвсем мълчаливи и срамежливи в живота. И с грубостта така. Никога не знаеш кой е отсреща. А дори и да го познаваш, пак ти се струва различен понякога.

# 28
  • Мнения: 139
Искам да споделя колко готина и свестна е моята свекърва,всъщност не ми е официално такава,но както и да е.С нея се разбираме чудесно,като приятелки сме.Дори повече отколкото със собствената ми майка,когато тя ме изгони от нас именно мойта свекърва ме прие.Супер печена,незнам дали е от възрастта (само на 38 години е) ама и благодаря за всичко,което прави за нас bowuu Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 745
много ме радва написаното от всички вас.важното е че развенчахме мита за лошата свекърва!!аз моята много си я обичам.просто е човек,който е много наясно с нещата.помага ни много и никога не се намесва и бърка.единствено може да изкаже мнение  и да даде съвет,ако нещо не е правилно с цел само да помогне.много обичам да си хойкаме заедно.понякога и по цял ден обикаляме магазините.съвременен човек!като приятелка ми е!

Общи условия

Активация на акаунт