Пращате ли ги на ясла/градина ако сте си в къщи?

  • 2 407
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 526
Стига да са здрави ги пращам. Така много по- бързо си оправям с вкъщната работа. А и те се наиграват.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Да! Пращам го! Не смятам, че това, че аз съм си останала вкъщи за един или няколко дни, означава, че трябва и той да си остане...Както кака му ходи на училище всеки ден, защото това е нейно задължение, така и малкия трябва да ходи на детска!  Peace

# 17
  • Мнения: 1 172
със събуждането започва да подпитва кога ще я заведем в градината и накрая я избива на рев 

Хаха, все едно аз съм го писала. Нищо не стряска нашия дивак. Нито че ще е в сборна група, нито че ще е с чужди госпожи. А след празници и дълги семейни ваканции е толкова затъжен за градината, че още с влизането в София започва да пита кога ще го водим там. Като се замисля, може би и заради това не приемам за наложително да го оставям у нас, когато и аз съм вкъщи.

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Да.
Ако си остана у дома, ако свърша по обяд, ако си тръгна по-рано от работа... Каквото и да се случи - Дариа си е на градина и я вземам от там м/у 5 и 6 часа.

Ако тя не ходи на градина, аз си ходя на работа, не ме взема с нея при баби да речем. Crossing Arms

# 20
  • Мнения: X
Работя вкъщи, но въпреки това децата ходят на градина.По празници и в отпуската на мъжа ми ги спирам.Сега каката е ученичка и почивките на малкия удължавам с нейните ваканции и почивки.

# 21
  • Мнения: 516
Градината не е просто място за гледане на детето, а и място, където децата учат и се социализират. Синът ми не ходи на градина само, когато има сборни групи.

# 22
  • Мнения: 3 146
Да, защото той постоянно се разболява и пак ис седи дълго вкъщи.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Да, пращям я по принцип.

# 24
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Работя на смени и от време на време имам почивни дни пред седмицата, но я пускам на ясла - само така мога да свърша някаква работа.

# 25
  • Мнения: X
Пращам я, да. Единствено сборните групи не харесвам.
И вчера я пратих, но се оказа, че няма деца, от приятелчетата и нямаше никой, за това я спрях до понеделник. Всъщност, другата причина е, че съм бременна и се старая да намаля контактите с потенциални зарази до минимум. Но принципно щом работи градината, Ния е там.

# 26
  • Мнения: 8 999
Вкъщи са единствено ако аз съм в отпуска и естествено те са във ваканция. През останалото време си ходят стриктно на училище и градина, без значение дали съм си тръгнала на обяд от работа или ползвам свободен ден. Всеки у дома трябва да си знае и спазва отговорностите и  задълженията.

# 27
  • Мнения: 269
Винаги!
Стига да е здрава и да не е в сборна група, че последният път като я пуснах в такава беше много нещастна - големичките деца ги тормозели...
Аз съм вкъщи с бебока и той ми е предостатъчен, съберат ли се двамата си е цяло природно бедствие Crossing Arms Crazy
С риск да бъда обявена за безсърдечна - нямам търпение да тръгне и той на ясла наесен /ако е рекъл Господ и директорката на ОДЗ-то/. Бленувам тишина и спокойствие. Смятам да изгледам всички пропуснати филми, да чета книги, да пия кафе без някой да ми дърпа чашата от ръцете, да се помотая из града без да тътря някого след себе си и да крещя по него Embarassed, да отида на гости на приятелка и да си поприкадваме на спокойствие, да си направя маска на лицето, без да се страхувам че някой може да я изяде, да се усамотя с любимо списание и други такива неща, които не съм могла да правя през последните 5 години Tired.
Да са здравички децата ще ходят на градина/ясла и хич няма да ми е съвестно, че те са там, а аз в къщи!

# 28
  • Мнения: 1 181
Ако е здрав и няма проблеми го пращам, независимо дали ще съм в нас целият ден или ще излизам някъде. И за двама ни е добре - на него му е интересно и забавно там, а за мен има време да посвърша нещо из нас.

# 29
  • Мнения: 455
Стига да са здрави ги пращам. Така много по- бързо си оправям с вкъщната работа. А и те се наиграват.
И при нас е така!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт