съдебно дело срещу Майчин дом-Варна

  • 6 902
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 745
леле като чух за дозата и настръхнах.раждах нормално там с епидурална и анестезиоложката беше прословутата доктор Добрева!!!

# 16
  • Мнения: 814
Намерих и този линк: http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1143632. Ужас просто...!

# 17
  • Мнения: 7 418
Има ли случай на събудили се от такъв вид кома?  Cry
  По филмите ,да,иначе......Божа работа! Praynig Praynig Praynig

# 18
  • Мнения: 1 195
Нямам думи..............
Ужасно е .....плаках когато преглеждах сайта Cry това будна кома какво значи тя разбира ли какво се случва около нея?съжалявам ако въпроса ми е глупав но нищо не разбирам от това
ужасно е .....това което се е случило на Елвира може да се случи на всяка една от нас.Тези лекари трабва да бъдат лишени от правата си и да понесат най тежкото наказание. Превишили са дозата ТРИ пъти!?!?
От сърце и душа се моля Елвира да се възстанови.Боже направи чудо и върни на това малко и усмихнато детенце майка му Praynigнека и то почуства майчина ласка, а тя отново да се смее така лъчезарно както преди.
Подкрепям семейството и се моля с него Praynig Praynig Praynig

# 19
  • Мнения: 1 243
МАйчета чета и настръхвам
Аз раждах няколко дена след елвира-26 март и още тогава се носиха митове и легенди за този случай.И при мен анестезиоложката беше доктор Добрева и при всичките ми приятелки все тя отговаряша за упойките.
Дълбоко съчувствами подкрепям близките на тази млада жена.Не ме рзабирайте погрешно но дали не става въпрос за мал-шанс,за нещастен случай?Все пак всяка операция крие риск и дори когато аз исках да раждам секцио ,с пълна упойка и д-р Яков и анестезиоложката ме предупредиха че това си е операция и само бог знае какво ще стане след нея-имам предвид че всеки си предценява риска сам.Прегледах темата но не разбеах -има ли доказателства за лекарска небрежност.

Офффф дано това момиче се събуди скоро и да прегърне малкото си момченце.Стискам палци и се моля за нея.А на роднините кураж.

# 20
  • Мнения: 506
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
http://www.moreto.net/novini.php?n=16600
 Cry Cry  Ще се въздържа от коментар!!! Sick newsm45
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 03:46 от nikiki

# 21
  • Мнения: 668
нямам думи за случилото се с тази жена!Снощи като гледах новините настръхнах!родих по същия начин .дано се оправи !моят мъж се уплаши.явно сега чак разбра колко рискове има в едно раждане.дано се събуди и всичко да е наред!Ще се молим за това дете да гушне своята майка!

# 22
  • Мнения: 52
Снощи научих от новините за случая и отново,за кой ли път съм потресена до безумие от непрофесионализма на лекарите.ДОКОГА?Стискам палци мамето да се оправи и семейството да получи възмездие... Praynig

# 23
  • Мнения: 2 960
може да се види на сайта  www.presscenter.bg..целият репортаж за родилката на видеоемисията им. Наистина е потресаващо.Дано милата да има късмет Praynig

# 24
  • Мнения: 2 746
Ако действително има лекарска грешка, нека да ги съдят! А най-важното е Елвира да се събуди!!!! Praynig

# 25
  • Мнения: X
Ох, видях по новините...Моля се горещо на Бог да и върне живота, за да се радват взаимно с детенцето си и да се обичат  Praynig Praynig Praynig Много тъжно ми стана, нямам думи...Дано се събуди!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
МАйчета чета и настръхвам
Аз раждах няколко дена след елвира-26 март и още тогава се носиха митове и легенди за този случай.И при мен анестезиоложката беше доктор Добрева и при всичките ми приятелки все тя отговаряша за упойките.
Дълбоко съчувствами подкрепям близките на тази млада жена.Не ме рзабирайте погрешно но дали не става въпрос за мал-шанс,за нещастен случай?Все пак всяка операция крие риск и дори когато аз исках да раждам секцио ,с пълна упойка и д-р Яков и анестезиоложката ме предупредиха че това си е операция и само бог знае какво ще стане след нея-имам предвид че всеки си предценява риска сам.Прегледах темата но не разбеах -има ли доказателства за лекарска небрежност.

Офффф дано това момиче се събуди скоро и да прегърне малкото си момченце.Стискам палци и се моля за нея.А на роднините кураж.

Май става въпрос точно за лекарска грешка:
http://dnes.dir.bg/2008/01/03/news2505223.html
Дано да се събуди и да си гушне детенцето!

# 27
Много ми е жал за момичето,моите съболезнования на близките.Разбирам тяхната ярост и озлобление.Ако бях на тяхно място сигурно и аз така щях да постъпя.Но да не бързаме да стреляме на слуки и да обвиняваме невинни хора, да ги заклеймяваме.Аз раждах в МД, мой лекар през цялата бремнност беше д-р Яков, той изражда детето ми, анестезиолог беше д-р Добрева.Мога да кажа само добри неща за тях за цялата болница.Д-р Добрева е много добър специалист,много внимателна, не мога да повярвам,че е утроила дозата , не мисля че това е истината.Надявам се тя да излезе скоро наяве и ако има наистина виновен да се накаже, а не да се оплюват невинни хора.Д-р Юдова е педиатър на моето дете, много добър лекар и човек ,много е внимателна и мила,и по всяко време откилква на моите безпокойства и въпроси с търпимост и любезно отношение.Другият въпрос ,който си задавам е защо точно МД?Защо съдят за милион едно от най-богатите болнични заведения?Защо при всички ежедневни гафове,които стават по държавните болници,никой не ги осъжда за милиони?Май защото държавата няма да даде.Надявам се от все сърце момичето да оздравее,ще се моля за нея!Но хайде с нейното нещастие да не "убиваме" невинни хора!

# 28
  • Мнения: 2 616
леле като чух за дозата и настръхнах.раждах нормално там с епидурална и анестезиоложката беше прословутата доктор Добрева!!!

Именно тази е анестезиоложката май на всички ни. Когато аз раждах в МД отказах категорично да родя със спинална упойка при нея, защото имам информация от моя приятелка, също анестезиоложка, че този вид упойки хич не й се отдават, не знам само защо продължава да е на работа в болницата, още повече, че вече има и повдигнато дело срещу нея. Та същата д-р Добрева имаше наглостта да ме пита защо не съм искала, колко добра била спиналната упойка, всъщност е далеч по-евтина от пълната анестезия и на отговора ми, че подобни упойки са доста опасни за родилката, тя учудено ме пита " Ма как така, къде съм чула подобно нещо?" и че това били всъщност само митове и легенди  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Относно добрината и вежливостта на въпросната д-р Добрева, покоментара на beatrice, искам да кажа че същата тази докторка, заедно с някаква друга, не знам сестра ли е, каква е била, така ме тръшкаха и лашкаха, докато  ме прехвърлят след операцията, че катетърът ме раздра достатъчно, за да ми стържи и боли 2 седмици след като го извадиха. Вече бях в полусъзнание и усещах и чувах всичко, но не можех да кажа нищо. Оставиха ме сама, без болкоуспокояващо след рязането, не искам да ви кажа каква болка е като започне да те пуска упойката от операцията, с някакво легенче, ако ми се доповръща, което беше метнато в краката ми, не можех да се движа и да говоря около 30 мин след като ме оставиха в леглото. Това беше най-кошмарният ми половин час в живота-боли, ама боли зверски, а не мога да кажа, не мога да мръдна, повръщам, няма да кажа къде и как, легенчето е в краката ми, не знам къде е детето  ми и какво е станало. Кошмар!!!!! Така че не ми говорете за човечност и за любезност именно за д-р Добрева.
На следващият ден преди да ме преместят в нормална стая, от следоперативната, видях същата докторка как лашка и други момичета след операцията, така че съм убедена в думите си.

# 29
Ивелина и аз знам какво говоря и не лъжа.Незнам защо е станало така при теб, но аз не мога да се оплача от тази докторка, много съм доволна, на мен ми прави спинална упойка, нямах никакъв проблем по време на операцията и след това.Както и за докторите в МД, всички бяха на много високо ниво от лекарите до санитарите.Не съм вярвала ,че в България може да има такава добра болница , с такова добро отношение и внимание към пациентите си и толкова добри специалисти.Това е моето мнение и на мъжа ми,който беше с мен 4 дена в болницата.Много съжалявам за момичето, не се знае още каква е истината, хайде да не плюем така  #2gunfire Naughty Thinking

Общи условия

Активация на акаунт