Пролапс на митралната клапа!

  • 20 101
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 404
В понеделник ще позвъня,а след прегледа ще разкажа какво е станало.А за застраховката аз дори не съм се и сетила да споделям,нали така и не ми го установиха със сигурност,но благодаря за пояснението,не знаех за последствията.
Иса,според кардиолозите кой начин на раждане е по-безопасен при пролапс?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Bili, аз ходих два пъти докато бях бременна на кардиолог: Първия път в началото, защото имах сърцебиене и не се чувствах добре - казаха ми, че всичко е ОК и е нормално с оглед разстежа на бебето. Посъветваха ме да отида отново към края.
В 7-8 месец бях при някакво светило от Александровска, който каза, че мога да си родя нормално без проблем /за мое разочарование  Sick/. Дъщеря ми обаче беше на моя страна и в 8-ми месец застана в една идиотско -седалищна поза /единия й крак под дупето, другия пред лицето вдигнат/ и освен секцио по друг начин не можеше да излезе - та така си и родих Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 404
 Simple SmileЗначи с Дария сте в синхрон още от пренаталния и период.

# 18
  • Мнения: 51
При пролапс няма проблем да родиш нормално, аз също така щях да раждам,но заради съмнение за кафеви води ме оперираха по спешност. Слава Богу фалшива тревога:) Но се консултирай с кардиолог, мен 1 ас преди операцията задължително ме прегледа кардиолог,и започнах АБ.
Единия кардиолог при когото ходих ощепреди да забременея и каза (не знам колко е вярно, но ви споделям), че има видове пролапси,едни които могат да се развият и други,които остават непроменени. Моят бил от вторите и нямало опастност да се увеличи, но трябвало 2 пъти в годината да се преглежда. Предполагам при раждането има значение и вида на прплапса и колко е голям Thinking Кажи как е минал прегледа!
П.С. Не съм се сещала че това би оказало влиение при застраховките, благодаря че сподели.Simple Smile  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 404
 Dessi G ,благодаря за информацията.В Трета градска е голяма навалица,така че едва ли ще има час за този месец,но след прегледа ще пиша.

# 20
  • Мнения: 31
И аз имам тази диагноза от 4 години. Предписаха ми беталокзог и го пия от началото. Чувствам се много добре с него.Изчезнаха прескачанията и сърцебиенето. Когато бях бременна ходих на преглед при кардиолог и той ми каза да продължавам да си пия лекарството и да не се притеснявам за пролопса. Нямало проблем да родя нормално но аз предпочетох да родя със секцио. Всичко мина много добре. И сега също се чувствам добре. Казаха ми че е козметичен дефект, но според мен е р резултат на активна спортна дейност в продължение на 10 години.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
conka, като пусна лекарството ти в Гугъл излиза, че не се пие по време на бременност.  newsm78
На мен до сега всички лекари са ми казвали, че за пролапса не се пият хапчета. В случай на обратен кръвопоток се оперира.

Може би при теб има още нещо?  Thinking

Bili, абсолютно сме в синхрон - моят гинеколог се скъса да ме убеждава как ще се обърне детето, но тя - не. Mr. Green

Успех на прегледа.  Peace

# 22
Имам и аз пролапс на митрална клапа. Родих тази година без проблеми и бременността мина нормално. Самоче август получих криза и то голяма след това още 2 пристъпа и сега с моя кардиолог решихме да ми се направи аблация на клапата. Иди при добър кардиолог и решете какво лечение да ти приложи, защото доколкото знам при кръвни манипулации трябва да се пие антибиотик и когато се разболяваме ни трябва доктор, а не самолечение. Това сърцебиене е неприятно и аз го получавам. Това мога да ти кажа. Успех

# 23
  • Мнения: 233
И аз съм с пролапс на митралната клапа. Не е страшно, ако го знаеш и правиш редовни прегледи.
Наистина след хиругическа интервенция трябва да се приема антибиотик, за да не се инфектира т.нар. "чиста" кръв.
Преди да забременея пиех бета-блокер - корвитол. Бях го спряла за два-три месеца, тъй като се чуствах добре, след което разбрах, че съм бременна.
Цялата бременност изкарах без никакво сърцебиене и общо взето се чувствах много добре.
Родих нормално. Общото неразположение в следствие на пролапса, се появи отново след като родих.

# 24
  • Мнения: 1 404
bettii ,стискам палци всичко да мине благополучно и да отзвучат оплакванията ти.
Момичета,искам да ви кажа,че при мен всички симптоми отзвучаха с редовни занимания по йога.Не съм вземала никакви бета-блокери,а се чуствах чудесно.Лошото,че с тая бременност имам контракции и докторите изрично ми забраниха да се занимавам с йога,дори и дихателни упражнения не мога да правя и не знам дали е съвпадение,но отново започна да ми прескача сърцето,да не ми достига въздух,да съм нервна и напрегната.Ако някоя от вас има интерес,мога да разкажа и повече Simple Smile

# 25
  • Мнения: 638
Моми4ета,спе6но ми трябват координати на добри кардиолози.Става дума за сестра ми която е бременна в 3-я месец.В Националната кардиологи4на,никой не вдига(дадох и тел.от сайта),в Токуда има 4ас 4ак за април  Sad
Предварително благодаря!

# 26
  • Мнения: 1 045
И аз имам пролапс на предно митрално платно. Така ми пише в диагнозата. Откриха го още в ученическите години. Кардиолога ми каза, че е козметичен дефект още от раждането и си остава до края на живота. Изкарах нормална бременност без хапчета. Единствено ми бяха казали да не лежа наляво от страната на сърцето, за да не го притискам. Приеха ме една седмица преди термина, за да ме наблюдават. Родих нормално. Сърцебиенето ми се обостря обикновено през пролетта. Тогава по схема ми изписват да пия бета-блокери за около 2-3 месеца. Обаче не ги пия всяка година. Надявам се и при вас нещата да са наред и да имате безпроблемна бременност и раждане. Стискам ви палци. Надявам се да съм ви била полезна с нещо.   newsm10

# 27
И аз имам пролапс на митралната клапа, диагностицираха го, сллед като имах често тахикардия и чести прескачания на сърцето. Не може да се установи какво точно е причинило промените, но посочиха като възможни причини заболявания на щитовидната жлеза, чести възпаления на гърлото или на нервна почва. Също го опредериха като козметичен дефект, но въпреки това при бактериални възпаления трябва да се лекуваме с антибиотик, лечение на кариеси и т.н. Когато бях бременна прескачанията на сърцето се засилиха, направих консулт с кардиолог преди да родя. Спокойно бъдещи мами, това няма да ви попречи да родите и то по естествен път!!!

# 28
  • Мнения: 1 404
Прегледът ми мина вчера и се оказа,че наистина имам пролапс на митралната клапа,в много лека степен е,но го има ConfusedХодих в Националната кардиологична болница,ехокардиографията направи д-р Йотова.Прегледа ме обстойно,говореше любезно усмихната по време на прегледа,но след като свърши да диктува на сестрата резултата от прегледа,ме погледна усмихнато и каза-"Довиждане,моето момиче!"А аз чак заекнах-ама искам да ви питам...Отговорът е-ще питаш най-близкия до теб кардиолог,той ще ти разясни всичко.Явно вървим към западния тип здравеопазване-всеки да си свърши работата и да се усмихне любезно LaughingНо като цяло съм доволна,сега само трябва да намеря "простосмъртен кардиолог",който да има време да ми каже две изречения на български.
Най-трудното в момента е да реша къде и как да родя.Различните гинеколози са на различни мнения,остава и проблемът с АБ по време на раждането(за профилактика на инфекциозен ендокардит),не знам дали ще ми разрешат веднага да кърмя при това положение.Някоя от вас раждала ли е нормално?Спомням си,че по време на първото ми раждане ми стана много лошо,не можех да стоя чак,чуствах се без никакви сили,тогава не знаех за пролапса,но може да е било от него.Ако пак ми стане така...по-добре планирано да ме срежат,първия път и без това нищо не направих Embarassed
Извинявам се за дългия пост,но нали обещах да пиша след прегледа и..се олях.

# 29
  • Мнения: 51
Bili здравей,
няма проблем да се ражда нормално с пролапс. Мен поради  други причини ме "срязаха", иначе щях да си раждам нормално. За АБ - аз пих преди и след като родих, естествено предписват такъв който все пак да ти позволва да кърмиш. Аз си кърмих без никакви проблеми независимо от АБ. Мен пролапсът по скоро ми създава емоционални проблеми отколкото физиологичеки. На моменти, а особено след раждането бях много лабилна емоционално и поради това според мен хубаво се стекаха нещата и не раждах нормално. Имам усещането че щях да се стресирам още повече. Той и бебока беше по-голям отколкото показваше видеозона, така че щях да се поизмъча:) Трябва да избереш гинеколог на когото се доверяваш и всяко решение да го вземете заедно, защото той е специалистът който се грижи да имаш едно здраво бебече, но и ти да си пълноценна майка все пак. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт