Кой прах изпира стари петна, ама наистина?

  • 11 784
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Мъжът ми пътува до Германия и вече пера само с немски прах, Ариел или Персил гел. Определено нямат нищо общо с нашите български прахове. Миналата година го бях свършила, а мъжо още не ми беше донесъл, та се принудих да купувам. Е, видях се в чудо, а и с това евро компакт... направо се чудех по колко прах да сложа и пак не се изпираха като хората дрехите. Покрай мен взе да носи и на приятелките ми. И те видяха какво е и все поръчват ли, поръчват. А и по-евтино излиза, защото разфасовката е голяма. Дадеш 30 лв. и забравяш няколко месеца за прах. Та и моят съвет е: ако има как-прах от чужбина.

# 16
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Мдам, така и предполагах - старата песен на нов глас Tired

Дадеш 30 лв. и забравяш няколко месеца за прах. Та и моят съвет е: ако има как-прах от чужбина.
Точно така правех, след като концентрираният Essex за цветно изчезна от пазара, явно пак ще трябва да почна.

# 17
  • Мнения: 1 233
Сега пера с Ариел М-зим 5, но не съм очарована от него. От Тайд бях доволна по-рано, но и него нещо го развалиха. Май и аз ще се присъединя към пазаруващите прах от Германия.

# 18
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ариел и нищо друго - наистина изпира.

# 19
  • Мнения: 852
Аз съм най-доволна от Ариел Peace

# 20
  • Мнения: 4 965
Персил или Тайд, но ми ги носят от Гърция.
Когато не ми донесат дълго време, откачам. Просто в БГ всички прахове са боклук и имам чувство, че на всички слагат сода или нещо избелващо /дори и на "колор"-ите/.

# 21
  • Мнения: 1 900
Купих Персил Голд да пробвам. Имах дрехи който бяха доста мръсни и доста приятно се изненадах когато се изпраха от първия път. Peace

# 22
  • варна
  • Мнения: 355
оох,болна тема!вече незнам какъв да купувам и скъпи и евтини все не перат като хората! #2gunfire

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
И аз имам това усещане - пера предимно с Тайд, Персил и Ариел- абе перат, ама петната не излизат като по рекламите. И тоя еврокомпакт, само тука го има и в Румъния, в Европата няма такова чудо  ooooh!

# 24
  • Мнения: 533
Пера с домашният сапун ,произведен от баба Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 3 830
Така че - ако имате възможност, поръчайте си на някой да ви донесе прах за пране от Европата. Peace

Това е и моят съвет.  Peace

Дааам. Peace

Другият вариант е Ариел или Тайд + настърган домашен сапун. Домашният сапун винаги се е славел с отличните си резултати при изпирането на петна Peace

# 26
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Докато живеех в чужбина ползвах течен Ариел с аромат на домашен сапун. Страхотно изпираше всичко. Но тук сега всички прахове за мен са еднакви. Отпреди купувах Ариел, Персил като си мислех, че перат по-добре. Да, ама не. Вече пера с Бонукс или Савекс и е същото. За петната ползвам само Вениш. Слагам и търкам на ръка , докато не излезе, иначе само с прах не се изпира.

# 27
Да ви кажа че в България всички "вносни" прахове са най обикновенни прахове за пране!Казаха ми даже че на пристанището ги стоварвали в големи контейнери и от там ги разпределяли за различните фирми - но праха си бил един и същ от източните страни (т.е. само опаковките са различни).Незнам колко е вярно това но като виждам качеството на "нашите" Ариел, Тайд, Персил и т.н. , съм склонна да вярвам че е така.Затова ако имате възможност купувайте от чужбина (дори и от Гърция - имат мн качествени прахове btw)

# 28
# 29
  • Мнения: 220
жена ми и тя се оплаква от праховете...

някой има ли мнение за праховете от Турция, че ми е на чалъм...

п.п. за петна жена ми ползва едно българско - Клири - лев и нещо е и е добро... нема смисъл да се дават 6-7 лева за Вениш - плащаш му само рекламата...

Общи условия

Активация на акаунт