Зима бяла е дошла, ДОБРИЧ дреме под снега (39)

  • 12 565
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
Момичета......това,което пишете за Добрич(не че не го знам) е ужасно!!!!!!!!!

Защо не направите репортаж, не заснемете как топите сняг за тоалетната и пр. ужасии и не го пратите по ТВ??? Канал 1, бТВ, Нова...... Вярвайте...може да го излъчат, а и сега тази тема е свръхактуална.......Знам,че ще се справите...аз също ще помогна с каквото мога......

# 16
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ние все още нямаме вода, а казаха че след 22ч. пак ще я спрат. Cry

Някой знае ли дали Карпузов е на работа?

# 17
  • Мнения: 39
Момичета......това,което пишете за Добрич(не че не го знам) е ужасно!!!!!!!!!

Защо не направите репортаж, не заснемете как топите сняг за тоалетната и пр. ужасии и не го пратите по ТВ??? Канал 1, бТВ, Нова...... Вярвайте...може да го излъчат, а и сега тази тема е свръхактуална.......Знам,че ще се справите...аз също ще помогна с каквото мога......

Това е добра идея!Какво ще кажете?

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Вече е обявено бедствено положение в област Добрич:

http://linkbg.com/?site=nw&n=35943

На нас ни пуснаха водата. Запасихме се. Дано обаче да е напразно и да не я спират, защото днес ми беше много неприятно и гнусно.  Sick

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 958
И при нас дойде водата току-що  Simple Smile

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Егати, радваме се на...водата в 21 век!!!!!  ooooh!
Отивам да се къпя, щото не се знае кога ще я спрат и пуснат отново.  Joy Mr. Green

# 21
  • Мнения: 643
Запис!
 Чудя си се аз! Какво правят хората в страните дето имат много повече сняг и много по дълго! Сигурно стоят без вода, ток и обявяват бедствено положение! Вие сте си добре, питайте ме утре сутрин аз как ще стигна до работа, защото направо не ми го побира ума. Запасявам се с всичко необходимо, за да не ми се налага да мърдам, но.........
 Та пожелайте ми усех!

# 22
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Пак я спряха тази вода. - държат си на обещанията. Mr. Green

Арчи, днес не беше ли на работа?

Аз излизах спешно, че счупих зъб. Cry Така гадно го навява и всички вървят по улиците. Продължава да е така гадно времето, че и утре го дават още по-студено.

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 958
О, за спирането на водата си спазват точния час, за разлика от пускането  #Cussing out

Обявиха бедствено положение. А защо не питат как хората да отидат "навреме" до работата си?! Забранено е движението на почти всички транспортни средства, а хората към кои спадат или може би към тези със свръх висока проходимост?! Безобразие!
Днес влакът от Варна за София, закъснял с 300 минути  #Crazy
Моите хора се добраха днес до Варна и тръгнаха с влак от там, с надеждата да се приберат тази нощ. Влакът тръгнал по разписание в 20:25 от Варна. Към този час все още са на Повеляново  ooooh! Нямам повече думи.
Прочетете, ако ви се чете: http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=443854

# 24
  • Мнения: 2 821
Момичета......това,което пишете за Добрич(не че не го знам) е ужасно!!!!!!!!!

Защо не направите репортаж, не заснемете как топите сняг за тоалетната и пр. ужасии и не го пратите по ТВ??? Канал 1, бТВ, Нова...... Вярвайте...може да го излъчат, а и сега тази тема е свръхактуална.......Знам,че ще се справите...аз също ще помогна с каквото мога......

Това е добра идея!Какво ще кажете?

Божееее, та ние неможем да се съберем за добра кауза, вие за какво приказвате...малко грубо ще ви се стори, но това е абсолютно безсмислено Crossing Arms
Цоци, и какво като излъчат такъв репортаж...да не би да се мултиплицират снегорините и да отпушат града?
Мизерията е повсеместна....

П.П. Вода има засега Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 11 607
Цоци, и какво като излъчат такъв репортаж...

Не знам...Синеочке, не мога да ти отговоря на този въпрос - какво като излъчат такъв репортаж! Но......на мен лично ми е писнало Добрич да не се чува хич по новините,а и по принцип по ТВ...Чу се кога? За изчезналите хора от града - и то няколко пъти.......Никога не споменават напр. 25.09. като Празник на града, а за други празници от други градове - съм гледала репортажи.

В края на краищата всичко е в наши ръце! Струва си да се опита да се прати писмо до Господари на ефира - защо не? Ако има ентусиасти,които въпреки всичко, са навити да се прати писмо до там - моля..на скайпа ще напишем едно общо писмо и ще се разпрати по имейлите им. Да се залеят пощите на новините с информации за това как хората не могат да идат на работа, как хората пътуват цяла вечност с влак?

Да, знам,че и нищо може да е резултата. Но все пак сме(сте) опитали и все пак сте решили да покажете,че не ви е приятно подобно положение.

Да дам съвсем пресен пример с мен...Малко встрани от темата,но все пак......попаднах на некачествено брашно. Купувам го на стекове. И след като и втория път си купих брашно за кофата на боклук, това бе на 30.12. - реших да им пратя по 1 имейл и да им обесня положението на производителите.....Смятах,че няма никой да го прочетете писмото ми илипък няма да му се обърне внимание. Но....хората отговориха, поискаха ми телефона - обадиха ми се, извиниха ми се многократно, разбрахме се и обещаха, когато пътува кола за Благоевград да вземат моето некачествено брашно и да компенсират с хубаво.

Та за това...на 100 врати може да не ти отворят, но на 101- та - може! Нищо не се знае! Но и пък с мълчание нещата пак не се оправят!

# 26
  • Мнения: 643
Спинки, бях на работа, и днес съм, въпреки бедственото положение! Хубаво е че не съм далеко от работата, защото идея нямам особено вчера как щях да стигна! Голяма е веселба тези дни!

# 27
  • Мнения: 2 821
Цоци, съгласна съм, но тук, във форума няма хора за масовки. Доказахме нееднократно колко сме "единни". В този контекст призивът губи смисъл.

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 298
Здравейтееееееее Hug

Честита Нова Година! Много здраве и щастие пожелавам на всички Ви!
Търся аз темата ни , а то другаааааа бравос Креми  bouquet

Виждам, че сте обсъждали темата с водата - ей , гадна работа! И аз топих сняг от терасата! При нас вече я спряха днес, но се запасих PeaceДа видим с деца , докъде ще стигне???????

Добре дошли на новите майчета  bouquet

Не видях постинга на новата мама Нели, но това което прочетох е за някакъв детски център , разкажете повече , че и мен ме интерисувааааааааааа.

# 29
Здравей, didi_demi!

Приятно ми е да се запозная и с теб - макар и задочно Laughing!!!!
Аз съм "новата" мама Нели!!!!

Поради факта, че пуснах анкета, с която исках да сондирам мненията на повече добрички майчета относно необходимастта в града ни да има детски парти-център, писмото ми беше изтрито цялото от модератора!
За щастие "аз" не съм си го изтрила от харддиска и сега ще го пусна отново, но без анкетата!
Ще се радвам да ми пишеш на ЛС, ако искаш да я попълниш и да ми помогнеш в начинанието, а за ще ти я изпратя по начин, по който ти посочиш!
Както помолих и другите майчета, бих помолила и теб, ако имаш възможност да препратиш анкетата и на др. добрички мами, които се интересуват от подобен тип заведение, за да можем да направим едно чудесно място, където моето, твоето и всички деца на Добрич, да се забавляват и то да се забавляват истински, чисто по детски, искрено и да искат отново и отново да се връщат там Peace
Наистина момичета, това е и моето желание!!!!!

Ето и цитираното преди дни писмо:
"Здравейте, мами от Добрич!

Специални поздрави и благодарности  на МамиБлю, която откри постинга ми в Нашите деца и ме покани да се присъединя към вашия чудесен форум!!!!
Много приятно ми стана като узнах, че има такова място в BG-Mama, в което мами от отделните градове могат да си кореспондират свободно и да обсъждат наболели и не чак толкова наболели, но важни за тях самите теми.
Виждам, че вие също се занимавате  и  с благотворителност – ПОЗДРАВЛЕНИЯ! Децата имат нужда от хора като  вас!!!!!

Сега имам нужда от вашата помощ!!!!!!!!!!!!!!
Моля ви да ми я дадете!
Тъй като всеки път, когато дойде рожденият ден на моята 3-годишна вече дъщеричка настъпва хаос и смут в „бедната ми душичка”, с какво и как да зарадвам гостенчетата и и нея самата, при положение, че в града ни няма нито парти-център, нито парти-агенция, аз се „вбесих” и реших да се опитам да направя нещо не само за моето, но и за всички деца в този иначе прекрасен град – ДА ОТКРИЯ ПАРТИ-ЦЕНТЪР, който да предлага едни незабравими рождени дни на малките съкровища и да улеснява майчетата, които не могат да разчитат на „бабиндом” – да им се предложи почасово гледане на техните щураци, докато те пазаруват на спокойствие или просто си отдъхват в някое тихо ъгълче на заведението, с чаша ароматно кафе в ръка ............
Така е в големите български градове, защо да не е валидно и за по-малките – като Добрич например?!?!?
Нима нашите деца се различават от тези, в големите центрове на родината ни??!?!?
Чрез анкетата, която ще публикувам по-долу и ще ви помоля да попълните откровено и чистосърдечно, искам да видя, дали ще се окажат верни твърденията на една майка – от форума, която ми каза, че в „малките градове” родителите са склонни да дават парите си за ядене и пиене на самите тях, а не за забавления на децата им или тези нейни твърдения ще бъдат отхвърлени и от вас  /защото точно това направих аз – казах и, че както аз, така и всички мои приятелки с деца казват, че „те биха пили само кафе”, но за децата им, на този ден, трябва да има ВСИЧКО/.
Предварително ви благодаря първо за търпението, че изчетохте дългия ми постинг и второ – за желанието ви да откликнете на молбата ми за помощ!
Информацията, който ще ми предоставите с попълването на анкетите ще доведе до взимане на окончателното ми решение каква ще е съдбата на този „несъществуващ още мой детски център”."

Общи условия

Активация на акаунт