Кортикостероиден крем ???

  • 31 714
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Мазала съм е Елоком - да.
И вярвам на педиатъра си.
Таня имаше едни много ситни пъпчици по личицето и горната част на гърдите и гръбчето. мазала съм само личицето 3 дни с Елоком. От тогава до сега пъпки няма. Телцето го мазахме с Линола Фетт един месец и то също се оправи. Пъпките я сърбяха доста. Ако бебето ти е нервно възможно е да го сърбят. То освен да си търка личицето в дрехите ти и  да нервничи няма как да го покаже...малко е още

Ако не вярвате на педиатрите си, защо не ги сменяте бе мами ? Не може човек да слуша всички. Избирате си един и толкова. Каквото каже това. Юлияна, ако имаш някакви притеснения относно крема, най-добре се обади на педиатъра ви и му ги кажи - например, че на листовката пише едикакво си.... той най-добре ще ти даде обяснение защо го е изписал...

# 16
  • Мнения: 713
Цитат на: Anonymous
И НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ СЕ МАЖЕ ЛИЦЕТО ИЛИ ТЯЛОТО - проникването през кожата  е еднакво навсякъде. Няма значение дали се маже лицето или дупето например!

Това ей сега го видях. Гост/-е/-нке, има значение къде се маже. Специално за този крем е абсолютно противопоказно да се маже на дупето защото под пелена или памперс при повишена температура и влага въздействието му се увеличава многократно!!! Ако не можеш да подкрепиш думите си с нещо достоверно, не давай съвети по такива важни въпроси, моля те.  
jullianna, не съм прочела, че бебчо ти е на 3 м. Попитах защото бебешкото акне се появява от 3 до 6 мес възраст. А пъпките при атопичен дерматит са зачервени и сърбят.
Но дерматологът ще ви каже.
Още веднъж ви пожелавам да е нещо безобидно и ако не ти е проблем, пиши какво става и как е бебчето ти.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 791
Точно така, непременно се посъветвай с дерматолог преди да мажеш с каквото и да било!
Ние сме с някакъв обрив, който педиатърката определи по един начин, друга по друг, изписаха куп мазила и то все различни по състав....дерматолога каза съвсем различно!!! Нека специалиста си каже думата!

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Моят съвет е:заведи детето на алерголог(не на дерматолог).Моята дъщеря също имаше Атопичен дерматит(по описанието ти съдя,че е същото).И аз съм я мазала с "Елоком",но това беше крайната мярка.Мина й за нула време и повече не са се появявали пъпчиците,но бяхме на диета.Профилактично я мажех с "Линола фет"(много добър крем,действа и като слънцезащитен).Атопичния дерматит действа и на храносмилателната с-ма,и на нервната,и на каквото се сетиш още,така че по-добре се посъветвай с алерголог

P.S.Мазах Танти с "Елоком",когато беше на вашата възраст

# 19
  • Варна
  • Мнения: 791
Така си е- и ние първо минахме през алерголог, после кожен....друг е въпроса, че при нас дереджето още не е ясно и няма оправия засега, но това е друга тема (съседна на тази Wink )

# 20
да ви кажа, че Елокома и въобще кортикостероидите са най-гадното нещо. Преди 6-7 години започнаха да ми се появят червени петна по лицето. Дерматолог с лека ръка ми изписа Елоком. Наистина ми помагаше, обаче тия петна преминаха в лишеи, отначало само по бузите, после по челото, врата, клепачите!!! и деколтето. Само да уточня че се появяват почти всеки месец по веднъж, и мажа по 2-3 дни минимум докато изчезнат. Преди две седмици реших че това не може да продължава повече и тръгвам по лекари. Много хвалена дерматоложка ме преглежда с апаратура и каза, че заболяването всъщност е пристрастяване към Елокома, с две думи сега се изприщвам, защото кожата иска да я намажа с кортикостероида. Лечението ще е много дълго, поне година и нещо, с медицински козметики /много скъпи/.
Просто съм бясна как може лекари да изписват такива лекарства, още повече пък и на малки деца. Последствията от дългото мазане са пигментиране на кожата, ужасни обриви, атрофия на кожата. Надявам се всичко това да ми се размине, да не е вече късно.
Тъй че умната

# 21
  • Варна
  • Мнения: 791
Така е -  и на нас докторката ни каза, че не е  хубаво да се маже, особено по лицето с кортикостероиди, защото кожата привиква и после ще си иска , а оправия няма! Въпреки, че такива действат бързо и човек се лъже, че ето на, оправям се...но после пак се появява, пак си иска кремчето и така до никъде....

# 22
wilma, гледам че си от варна. кажи ми при кой алерголог сте ходили и ако имаш някакви координати, защото трябва да си правя тестове, а не знам никой. предварително ти благодаря

# 23
  • Варна
  • Мнения: 791
При нас ставаше въпрос за дъщеричката, ходихме при детски алерголог. насочиха ни към Малячкина, но понеже ми даде час по телефона за след 2 седмици, отидохме при другия вариант д-р Петришка във Владиславово. За Петришка мога да кажа, че е алерголог и за деца и за възрастни. Доволни сме, много любезна жена..И за двете докторки бях пуснала тема и имаше добри отзиви. Работят със здравната каса!
Давам ти координати и за двете:

  д-р Малячкина

тел.617 137  от 8-15ч.  (обаждаш се да си запишеш час)

ул. Величко Христов 16 ет 1
(пада се в района на Образцов дом, пресечката, която води към Градска болница)

д-р Петришка-   ДКЦ 3 -Владиславово

пон., ср., четв.- 7:30- 14:30
вторник 7:30-18ч.
петък- 7:30-12ч.

тел. 510 567 (регистратура, казваш да те свържат с кабинета на д-р Петришка)

дом.тел. 379 490
GSM: 0899/677 478

# 24
wilma, много ти благодаря.
цунки от нас за вас

# 25
  • Варна
  • Мнения: 791
Моля, моля! Flutter  wavey Желая ви скорошно и успешно разрешаване на проблема, ако има такъв! newsm51

# 26
  • тук-там
  • Мнения: 5 700
И аз съм мазала с Елокома, не само по лицето, а и по тялото. Беба има едни бледочервени лишеи за сега с неизяснен пречинител. Лошото е, че лишеите изчезват, но на тяхно място остават бели петна. Абе ужас с тези кортизони. Вече не мажа!

# 27
  • Мнения: 1 983
аз сега мажа вики по крачетата сутрин с адвантан и вечер с фуцикорт,а във ваната с водата слагам няколко капки линола фетт масло за баня,диагнозата ни е-детска екзема,засега й действат много добре,но във вторник сме пак на преглед и според лекарката ще спрем мазилата и ще остане само маслото за баня,аз също съм много против кортикостероидите,но като виждах бебата как се чеше и мъчи,просто...

Общи условия

Активация на акаунт