Как преодоляхте раздялата с таткото?

  • 5 904
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 194
ПРИ МЕН ОТ РАЗДЯЛАТА МИНА ПОЧТИ 1 ГОДИНА...(без 1 месец)и...НЕЗНАМ КАКВО ДАК АЖА..НА МОМЕНТИ СЕ ЧУВСТВАМ ТОЛКОВА СИЛНА И ЩАСТЛИВА ОТ ТОВА,КОЕТО ИМАМ,но на моменти се чувствам слаба,объркана,самотна,предадена... и ИМЕННО ЗА ТОВА,НЕ БИХ МОГЛА ДА КАЖА КОЛКО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА МИНЕ,ЗА ДА СПРЕ ДА БОЛИ...мисля,че при всеки случай е различно...зависи от човека,от хората около нас,от начина на живот който водим "след таткото" поне според мен е така де!!!И АЗ КАТО САБИ...МАЙ ТРЯБВА ДА СЪМ МУ БЛАГОДАРНА,ЧЕ ПОНЕ ДЕТЕТО МИ НЕ СТРАДА,ЧЕ НЕ ГО ПОЗНАВА(за сега,защото не се знае какво ще му хрумне)и "НАШИЯ ТАТКО" НИ ОСТАВИ ДОКАТО БЯХ БРЕМЕННА И САМО АЗ СИ ГО ПРЕЖИВЯХ,НО...лошото е ,че...мисля,че дори и да не го познава ч ден ще страда от самия факт,че го няма,че го е оставил...!!!!ОХХХ,НЕ МИ СЕ МИСЛИ ЗА ТОЗИ ДЕН!ДАНО ДО ТОГАВА ИМАМ ИСТИНСКИ,СТОЙНОССТЕН ЧОВЕК ДО МЕН ,КОЙТО ДА МИ ПОМОГНЕ,както на мен так и на детето ми!!!....МОМИЧЕТА...  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 574
Аз се махнах от него преди 6 мес.Чувствам се щастлива и доволна от моят избор.Но от време на време ме боли като се сетя как ме е използвал ,но като видя усмивката на моят син ми минава бързо.

# 17
  • Мнения: 1 919
Здравейте и от мен.
Ще следя темата - ние се разделихме малко след Нова година. И никак ме няма в преодоляването за сега.
Плаче ми се. Нощем се събуждам и стоя по няколко часа будна.
Последният ден, когато бяхме заедно се смяхме и бяхме щастливи и после той отиде да види мама и тати.
Как издържате срещите, когато таткото вижда детето - аз на този етап не мисля ,че мога да се справя с тях.

# 18
  • Мнения: 2 336
Здравейте и от мен.
Ще следя темата - ние се разделихме малко след Нова година. И никак ме няма в преодоляването за сега.
Плаче ми се. Нощем се събуждам и стоя по няколко часа будна.
Последният ден, когато бяхме заедно се смяхме и бяхме щастливи и после той отиде да види мама и тати.
Как издържате срещите, когато таткото вижда детето - аз на този етап не мисля ,че мога да се справя с тях.
О, миличка, можеш. Заради детето. Нямаш избор. То ви свързва. И аз така си мислих в началото. Но осъзнах факта, че е неизбежно. Лека полека ще претръпнеш да му виждаш физиономията на БНД-то.

# 19
  • Мнения: 903
azi-ra-06, galia_mi, иска ми се да можех да ви кажа нещо обнадеждаващо, но уви не мога! Вие сте в началото на един дълъг път, който повечето от нас (тук в този подфорум) вече са преполовили, тук-таме има и такива, които са го извървели и са стъпили на нова "магистрала". Единственото, което мога да ви посъветвам е да се въоръжите с търпение, защото нещата с съвземането след такъв удар стават бавно и за съжаление болезнените душевни терзания няма как да бъдат избегнати. Ние тук можем да ви дадем само моралната подкрепа, но не и точна рецепта за справяне със ситуацията, защото такава универсална рецепта няма.

Само като Бърди ще ви посъветвам да прочетете това за фазите - съвсем наскоро го коментирахме, както и другите подобни теми и дано да намерите там отговори на поне част от въпросите си! КУРАЖ!!!  

# 20
  • Мнения: 49

 Здравейте!

 При мен минаха 6-7 години вече от раздялата и мога спокойно да кажа,че
 този човек не ми липсва.Може и да не го позная дори и да ме бутне по рамото(естествено по-добре да не го прави Twisted Evil).Но все още така някои въпроси напъват мозъка ми.Нпр. как някои жени са взели до такава степен страха на мъжа си,че той и да е страшно влюбен във всяка друга освен в собствената си жена не смее да я остави.Предполагам страха от нейни близки от това да не бъде намерен безжизнен в някоя река.Няма такова нещо като вечна любов!Единствено към децата разбира се!За това се чудя на някои простаци добре изоставил си момичето,което е родило от теб в тежък икономически момент,но КАК ше изоставиш ДЕТЕТО си?!Как може да помислят,че ще имат и друг шанс и че там всичко ще е наред или по-добре?!
 Практиката потвърждава,че не е така!После или не могат да имат деца или децата им стават изкупителна жертва-съжалявам,но е така!
  Та това са моите мисли в общи линии,не знам дали отговорих на въпроса как преодолявам раздялата.

# 21
Момичета много благодаря ,че споделихте болката си,отговорите ви потвърдиха мой те страхове.Аз не търся формула,просто се надявах ,че може би има  нещо което да те накара да изтриеш миналото и да продължиш на пред по силна от всякога.

# 22
Здравейте и от мен мили мами!   bouquet

Мисля, че много скоро и аз ще съм във вашите редици. Нашият татко ще ни напусне утре и незнам как ще се справя ... Пак ще пиша!

# 23
  • Мнения: 49

 О мила Samotna това е ужасно! Дано стане чудо и всичко се оправи!
  Тъкмо щях да казвам на azi-ra06 , това не е за всеки.Но и,че да което не ме убива ме прави по-силна  box .

# 24
Здравейте пак от мен!   bouquet

Снощи не можех да пиша, защото мъжът ми все още си беше вкъщи.
Каза ми да му събера багажа, приготвих го и днес ще дойдат да го вземат.
От доста време взаимоотношенията ни куцат, но все си мислех, че няма да се стигне до тук. Имаме бебе, което е на 6 месеца. Тревожи ме неизвестността ...
Хубаво или лошо още незнам, но той иска да взима детето от петък до неделя. Незнам как ще се справя с липсата на малкото ми слънчице?! От друга страна не бих искала да ограничавам баща му от срещи с детето. Ще се опитам да говоря с него и да го убедя да взима бебко в събота сутрин и да ми го връща в неделя следобяд. Стискайте палци!

И аз съм на мнение, че това, което не ни убива ни прави по-силни. Цял живот съм живяла с тази максима и тя ми помага да преодолея всичките трудности по пътя си. Животът е труден, но и прекрасен. Спомням си, че бях чула от някъде една реплика на Ванга, че "Господ изпитва чадата, които обича". Аз съм вярваща и се моля на Господ на ни даде сили да преодолеем всички трудности в живота си.  Praynig

# 25
  • Мнения: 2 336
Не знам, Самотна, какво да ти кажа. Ние сме се разбрали бебето да го вижда до 3 години само в мое присъствие. не знам как е при вас, дали е способен и отговорен да се грижи за детето. Или ще го тръшне на някой да го гледа. Ти прецени, но наистина не лишавай детето от баща.
Всички тук в началото ми казаха точно това. Щом проявява желание - не го убивай. Намерето компромисно решение.

# 26
Не знам, Самотна, какво да ти кажа. Ние сме се разбрали бебето да го вижда до 3 години само в мое присъствие. не знам как е при вас, дали е способен и отговорен да се грижи за детето. Или ще го тръшне на някой да го гледа. Ти прецени, но наистина не лишавай детето от баща.
Всички тук в началото ми казаха точно това. Щом проявява желание - не го убивай. Намерето компромисно решение.

Благодаря ти!   bouquet

Оставяла съм го сам да се грижи през деня за детето и се е справял. Много ми е тъжно, че иска да бъде с него през уикенд-а, но за сега е така, а после ще го мисля. Може и да не издържи на плача на детко, защото сега му растат зъби и е много неспокоен, а той (таткото) иска да спи.  #Crazy За сега така, а после Господ да помага (и аз ще направя необходимото за да се справя).

# 27
  • София
  • Мнения: 433
И аз съм на мнение, че това, което не ни убива ни прави по-силни. Цял живот съм живяла с тази максима и тя ми помага да преодолея всичките трудности по пътя си. Животът е труден, но и прекрасен. Спомням си, че бях чула от някъде една реплика на Ванга, че "Господ изпитва чадата, които обича". Аз съм вярваща и се моля на Господ на ни даде сили да преодолеем всички трудности в живота си.  Praynig

Кураж, Samotna! Кофти, че те оставя точно в такъв момент, когато най-много имаш нужда да ти помагат за бебето, но всичко ще си дойде по мястото. Бъди силна   bouquet! В  newsm10 newsm10 newsm10началото, когато се разделихме с таткото, с часове седях на балкона и си повтарях: "Ще го преодолея! Ще мине!" Не знам дали ще ти помогне, пробвай!

# 28
lilivid, благодаря ти за милите думи   bouquet

Преди няколко часа мъжът ми се върна и каза, че нямало днес, а утре щял да си ходи  Shocked Незнам дали не му стиска да си ходи или му харесва да ме тормози?! Страшно ме боли глава, а детето беше много неспокойно и плаче почти непрекъснато, защото му никнат зъбки.  Confused
Преди малко четох в темата за домашно насилие и определено над мен има псхическо такова. Истината е, че от време на време се държи прекрасно с мен и се грижи много за нас и после има моменти, в които направо ме смазва с думи и заплахи.
Извинявайте, че ви досаждам ...  Embarassed

Желая ви приятна вечер!  Hug

# 29
  • Мнения: 2 336
Самотна, извинявай, че се бъркам, но това е агония. Днес, утре, вдругиден. Като е решил да се маха, а не да те побърква. Аман от простотии.
Не досаждаш на никого. Горе главата. Не се давай.

Общи условия

Активация на акаунт