Я една анкетка за плакненето на устата на бебето!

  • 4 114
  • 107
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 379
Не съм плакнала и не е имала млечница.бях питала педито и той каза,че няма връзка.

# 76
  • Мнения: 5 539
Не съм плакнала устичката му и не е имал млечница. Вода не пие изобщо, само на кърма е.
Доскоро обаче езичето му беше бяло. Три педиатърки казаха, че това било млечница, въпреки, че аз бях убедена, че не е. Детето си беше съвсем спокойно, докато суче, а и на мен ми нямаше нищо на зърната.
Но... все пак 3 лекарки да твърдят едно и също... купих Дактарин, мазах 10 дни и резултатът беше 0.
Накрая езичето взе, че се очисти от само себе си.

# 77
  • Мнения: 2 000
Никога не съм им плакнала устите и не са имали млечница.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 936
Нито на едното, нито на другото съм ги плакнала.

# 79
  • Мнения: 3 205
Не съм плакнала устите им, не са имали млечница. Някои кърмачета имат бял налеп по езика, който НЕ Е млечница, изчезва около 4-я месец сам.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 10 836
Плакнех,или по-скоро се опитвах да го правя-имахме млечница.

# 81
  • Мнения: 11 036
Не съм плакнала устата, не е имала млечница.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 056
bubu_to,

редактирах анкетата и вече може да промениш гласа си, ако желаеш!

# 83
  • Мнения: 1 371
Ако имаш предвид дали съм давала вода след кърмене - да, винаги след ядене. Освен в случаите, когато забравях. Детето ми не е имало млечница.

# 84
  • Мнения: 331
Гласувах с първа опция, но не знам доколко показателен е моят опит, защото съм кърмила съвсем малко време, а май млечицата е по-често срещана при кърмените бебета... Но иначе вода съм давала, макар и не непосредствено след хранене.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Винаги след хранене я плакна.Не съм имала проблем.Наистина мисля 4е е свързано

# 86
  • София
  • Мнения: 1 056
Гласувах с първа опция, но не знам доколко показателен е моят опит, защото съм кърмила съвсем малко време, а май млечицата е по-често срещана при кърмените бебета... Но иначе вода съм давала, макар и не непосредствено след хранене.


Може би, но и биберонените бебета не подминава!
Въпросът не е предлагахте ли вода, а дали непосредствено след хранене сте плакнели устичката против млечница(някои майки дават с лъжичка, някои търкат езика с тампонче с преварена вода и др.подобни)
Всеки опит е полезен, независимо как се храни детето, благодаря, че сподели.

# 87
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз плакнех и пак получи млечница  bouquet

# 88
  • София
  • Мнения: 1 056


Ще ми е любопитно да разбера, майките, които са плакнели устенцата, дали са плакнели нощем (т.е. при абсолютно всяко хранене ли са плакнели или само денем). Ако да, как става номера, бебето как го приемаше. И колко време така?

Отново благодаря за включването!

# 89
  • Мнения: 23 453
Не съм плакнала, не е имала млечница.

От всичко, което съм изчела, "профилактика" с вода НЕ е нужна, защото не помага  Peace
Peace

Общи условия

Активация на акаунт