Следколедно - за украсата

  • 1 844
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Смолата вероятно ще се изчисти с мазнина. Ако е много дебел пласт, може да се загрее и обере с нещо по-голямата част.


Ами, малки капчици са...може да пробвам да ги загрея и ще обера горната част...а след това ще пробвам и с мазнина...но каква по-точно?

# 16
  • Мнения: 3 034
Смолата вероятно ще се изчисти с мазнина. Ако е много дебел пласт, може да се загрее и обере с нещо по-голямата част.

На същата страница има тема колко много прахоляк се събира ежедневно в домовете. Как ли пък прескача коледната украса? Ако окича цялата къща с елхи и гирлянди, ще ме подмине ли прахолясването?

имам страшно много прахоляк в къщата, но на венците сега нищо нямаше  newsm78 топките от вазите с клонки също ги махнах и сега ги избърсах - нищо  #Crazy не знам как става тая работа  Thinking

# 17
  • Мнения: 77
И аз бърша всички играчки преди да ги прибера,защото има много прах от камината, но не къпя елхата   Wink

# 18
Като си помисля,че някои от играчките са ми връстници представете си колко годишен прах има по тях.
Честно до сега не мие минавало през ума да почиствам елховата украса.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Никога не съм "къпала" или бърсала играчките за елхата. Украсяваме, минават празниците, прибирам в кутии и следващата година пак същото  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 903
Никога не съм "къпала" или бърсала играчките за елхата. Украсяваме, минават празниците, прибирам в кутии и следващата година пак същото  Peace

и аз така. Peace

# 21
  • Мнения: 107
Смолата вероятно ще се изчисти с мазнина. Ако е много дебел пласт, може да се загрее и обере с нещо по-голямата част.

Мерси за идеята   bouquet
След упорито търкане, успях да изчистя смолата  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 679
Просто прибирам всичко до другата година

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
Просто прибирам всичко до другата година
Просто прибирам всичко до другата година

И аз така.

# 24
  • Мнения: 1 006
Днес се заемам и аз, само не знам какво ще бяснявам на малката госпожица Бърборана newsm78 Ще има война явно!

Смолата - от дрехи съм чистила като слагам вестник или хартия върху петното и отгоре с ютията (гореща), и така повтарям, докато изчезне!

# 25
  • Мнения: 2 309
И аз днес мисля да прибирам украсата, че вече много ми писна от нея  Rolling Eyes елхата - в кашон и после в гаража, всичко друго по кашони и пликове. Не съм се сетила да пера нещо, а особено гирляндите са бая прашасали, мисля така да ги прибера пък догодина като ги вадя пак ще му мисля  Rolling Eyes

# 26
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Никога не съм "къпала" или бърсала играчките за елхата. Украсяваме, минават празниците, прибирам в кутии и следващата година пак същото  Peace

и ние така

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 351
Янита, май проблемът не е в елхата или многото прах  Wink

Винаги събирам набързо играчките и лампичките в една кутия, където ги съхранявам. Гирляндите в плик. Елхата се сгъва и прибира също в плик. Никога нищо не чистя и не мия.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 867
Янита, май проблемът не е в елхата или многото прах  Wink

Добре де, признавам, че продължавам всяка вечер да включвам лампичките  Blush
Ама ще събера украсата преди края на януари... надявам се.

Никой не каза - правят ли магазините следпразнично намаление на коледна украса?

# 29
  • Мнения: 3 830
Прибирам всичко в кутии. Ако има играчки или лампички, които са прашни, ги забърсвам, ако позволяват такава манипулация. Изкуствената елха утре ще я изкъпя Joy, а естествената ще я изхвърля, защото много почнаха да й капят бодличките

Общи условия

Активация на акаунт