Някой от вас живее ли в комплекс от затворен тип?

  • 3 240
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
Ние уж ще живеем в такъв, само че малък- с 2 блока ( около 50 апартамента). В договора си имаме клауза че сме длъжни да изберем фирма за поддръжка или да плащаме на строителя за тази услуга.
Как обаче ще стане не знам. Да се надяваме че скоро ще мога да кажа повече. Засега имаме само охрана и озеленяване. Понеже още няма акт 16 няма чистачка, асансьор и т.н.

# 16
  • Мнения: 4 916
...В договора си имаме клауза че сме длъжни да изберем фирма за поддръжка или да плащаме на строителя за тази услуга.
Как обаче ще стане не знам. ...

Трябва да свикате Общо събрание на етажната собственост. Като цяло това е кофти преживяване...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Тогава, Бухте, е по-добре къща. Например, някъде на Траката. В момента сме временно на квартира в една вила на Траката и мястото ли ни е такова, не знам, но е супер спокойно, няма шумни купони, не се разминаваш с бабички клюкарки във входа и тем подобни. Имаш си двор, където можеш да се разходиш, без да се налага да се обличаш по-различно от домашните дрехи, да си правиш барбекю и т.н.

# 18
  • Мнения: 4 300
Не го написах май правилно- ако не свикаме ОС и не изберем фирма, се съгласяваме строителя да извършва тази услуга сам или той да избере фирма за поддръжка.

Така или иначе не съм юрист, не знам какво ще стане ако някой откаже да плаща например, дали строителя ще се занимава ад го съди и т.н. Просто казвам че имаме такава клауза.

# 19
  • Мнения: 6 904
Нее, сега не коментираме къща или апартамент. Ние търсехме къща по принцип и видяхме една, в която приятеля ми се влюби. Оказа се обаче, че била продадена. И тогава той само за къщата мислеше, колко била перфектна и как нямало да намерим друга такава. Аз тогава само споменах, че не знам как ще свикна да живея в къща, защото никога не съм живяла, а и според мен си има недостатъци, които не могат да се преодолеят. Та той го прие много буквално, сякаш не искам изобщо да живея в къща и започна да гледа комплекса. И почна да му харесва и сега само това му е в главата. Заради това пуснах темата, искам просто да знам реално как стоят нещата, за да не храним някакви напразни илюзии. А дали ще е апартамент в този комплекс или къща има още да го мислим.

# 20
  • Мнения: 7 605
Тогава, Бухте, е по-добре къща. Например, някъде на Траката.
....или към Добрева 4еШма  Wink  На долна Трака стана бая населено, zа Евксиноград пък да не говорим  ooooh!  там сега се строи и един блок  Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 2 952
Не го написах май правилно- ако не свикаме ОС и не изберем фирма, се съгласяваме строителя да извършва тази услуга сам или той да избере фирма за поддръжка.
Някой да има инфо каква е събираемостта на таксите за поддръжка? Примерно от строителя или от фирма за пропърти мениджмънт. Много ми е интересно, защото друг начин да прогнозираш, какво ще се случи с комплекса, в който живееш не знам. Наистина ми е интересно, защото имахме лошия късмет да попаднем от добре организиран вход на недотам добре организиран такъв. Всичко това без излишни дрязги между съседи или някакви крамоли. Просто на едното място нещата се случваха нормално и без напрягане, а на другото трууууднооооо  Close
Идеята за затворен комплекс много ми харесва, но нямам никаква информация как се развиват комплексите след 1-2-3, че и много години напред.

Общи условия

Активация на акаунт