Каша или пюре?

  • 2 343
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
Аз захраних с домашно каргофено пюре, бързо добавих и морков, за да е по-сладко. Слагах и мляко и така постепенно увеличавах количеството.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
Оризова каша е моята препоръка. На около 6 месеца - най-добре.

# 32
  • Мнения: X
Аз захраних с картофено пюре- домашно приготвено. Не исках да започвам със сладко, за да не откаже после зеленчука. Първите няколко дни, седмица, давах по няколко лъжички, смесено с кърма, защото става доста гъсто. След това дадох, морков, тиква и така постепенно и др. зеленчуци. След месец чак дадох плодово пюре, а кашата още по- късно. Захраних на 5 месеца и 19 дни. Аз и досега се чудя какво да давам, как да давам, за да е разнообразно, да не го прехранвам и т.н. А може и по- спокойно, то детето ще си покаже!

# 33
  • Мнения: 27 524
С плодово пюре е най-правилният вариант според мен.  Simple Smile

# 34
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Аз бих ти препоръчала да захраниш със зеленчуково пюре преди плодово.Първо захраних сина си (към 5 месец) с плодово пюре и после имахме много големи трудности с въвеждането на зеленчуково.Аз захраних с каша чак към края на 6 месец(с оризова).

# 35
  • Мнения: 4 546
Всички тези теории за късно захранване, да не се даа плодов ско до 6м., да се почва със зеленчук а не със плодов сок го говорите и правите защото е модерно или. Кое е предимството.
Не мисля че има майка, която да прави нещо свързано със здравето и доброто развитие на детето си само, защото така е модерно Simple Smile

освен това, въпреки че  сме все най-най, ама едва ли чак толкова, че храносмилателната система на българчето да се развива 2-3-4 месеца по-рано от тази на американчето, швейцарчето и т.н.  Wink

аз лично се люшкам от вариант на вариант. със зеленчуково пюре ще започна, но се колебая с какво - картоф, тиквичка или броколи  newsm78 морков и тиква мисля да оставя за по-нататк, защото са сладки. но зависи и бебето какво ще каже по въпроса, може и по-рано да ги въведа  Grinning
някъде май бях чела, че на 60гр пюре се слага 1 доза сухо АМ. но не съм съвсем сигуран в мерките  Embarassed

а кашите и аз не разбрах защо се дават. може би просто различен вид храна?  newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 4 590
Аз захраних със зеленчуково пюре и това е най-добрият вариант според мен. След около месец дадох плодово, после каша и така...

# 37
  • Мнения: 15 379
С плодово пюре е най-правилният вариант според мен.  Simple Smile
Предстои ни захранване и темата ме вълнува. Мисля да започнем с плодово пюре - ябълка на Хипп, това е и препоръката на педиатъра ни.
Блонди, моля те от сърце за малко повече подробности - защо смяташ, че е редно да се започне с плод, а не със зеленчук, както масово се прави, за да не откаже зеленчука? Държа на мнението ти и много ще се радвам ако се включиш!  bouquet
До сега е само на Аптамил и не съм давала нищо различно от АМ Peace 

# 38
  • Мнения: 525
Мисля - заленчуково пюре.
Кашата не е подходяща за бързо наддаващи деца.
Последното, разбира се, не е мое мнение, а това на педиатъра. Според нея фактът, че бебчо е 8 кг. на 5 м. и малко не позволява кашата да присъства в нейното меню, тъй като е много калорична храна. Поне засега:)

# 39
  • Мнения: 422
Наистина колкото майки и колкото педиатри, толкова мнения ще 4уеш Simple Smile
Аз дадох първо плодово (ябълка на Хипп, тя е омекотена), после каша, после зелен4уково, после месно.
Това, 4е ако по4не с плодово, няма да яде зелен4укови според мен е някаква измислица, нашия вси4ко си яде Simple Smile . пу пу, дето се вика Simple Smile
Кашата по4нах с оризова на Милупа, после ориз с царевица, после оризова като слагах разли4ен вид плодово пюре вътре и в глутеновите по-натам ве4е избора е много голям.
Зелен4уково първо дадох картоф с тиква на Хипп.Не съм и мислила за домашно, защото слушах едно интервю на един педиатър, 4е можем да направим храната само на външен вид, но не и по 4истота или вид , подходящ за захранване, затова се препоръ4ва купено - то си е с необходимата консистенция и тн, и тн Simple Smile.4етох 4е се препоръ4ват кашите преди зелен4уковите заради това,4е зелен4уковите са по-трудно смилаеми. Въпрос на виждане....

# 40
  • Мнения: 29
i az zahranih s zelengykowo

и аз захраних с зеленчуково

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 13:50 от Vivi

# 41
  • Мнения: 217
Аз захраних малко преди 4 месеца с плодово пюре, после на 4 и пол. зеленчуково, сега и давам плодово между храненията, със зеленчуковото вече съм заместила обедното хранене, но и слагам малко АМ вътре.........
каша засега давам само оризова на милупа следобяд, с плодово пюре вътре........така я размесвам-100г каша с 50-60г пюре...... Simple Smile

чудех се пък аз, като дам следващата каша, например бананова на милупа или друга плодова, мога ли пак да и слагам плодово пюре вътре, след като вече си има плод....... newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 574
Аз захраних малко преди 4 месеца с плодово пюре, после на 4 и пол. зеленчуково, сега и давам плодово между храненията, със зеленчуковото вече съм заместила обедното хранене, но и слагам малко АМ вътре.........
каша засега давам само оризова на милупа следобяд, с плодово пюре вътре........така я размесвам-100г каша с 50-60г пюре...... Simple Smile

чудех се пък аз, като дам следващата каша, например бананова на милупа или друга плодова, мога ли пак да и слагам плодово пюре вътре, след като вече си има плод....... newsm78

Можеш да слагаш пюре-много е вкусно.Знам го от личен опит Simple Smile

# 43
  • Мнения: 508
аз започнах на 4 навършени с плодово,после плодово- зеленчукво и после на зеленчуково преминахме това в рамките на месец-не сме имали никакви проблеми,та и досега всичко което съм й дала яде Hug

# 44
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Зеленчуково пюре е най-добре. Така поне мисля аз де........  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт