ШофьорКИ сами ли сипвате горивото или чакате ?

  • 13 155
  • 196
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 309
За какво самообслужване говорите,когато навсякъде в България има обслужващ персонал по бензиностанциите!?!?!?
Не съм наливала сама гориво именно,поради тези обстоятелства...
Заставам на колонката и ако до 2 мин. никой не се появи,скачам на клаксона и си решавам проблема с клецането!

# 166
И второ- на една дама не й е това работата, затова си има обслужващ персонал. Wink
Аааа, най-после изплюхте камъчето. Значи това да си сипете сами бензин, означава, че не сте дами.... Брей да му се невиди. Знаех си аз, че съм плебей.
Обаче да чакате някоя мърда от обслужващия персонал да благоволи да ви обърне внимание, да се правите, че не чувате псувните на изнервените шофьори от опашката, която сте направили, са далеч по-достойно отношение към една дама.

Karen, права си за касите.  Peace
О,това сега го видях.Заради този закостенял начин на мислене мисля че сме доста назад във всяко едно отношение,особено в сферата на обслужването.
Значи не стига че момчетата за зареждането ги няма на работното си място,ами отгоре на това и трябва да ме е срам ,че чакам и че зад мен чакат коли ли???Клиентът е бог-чували ли сте това мото?
.И разбира се че не става въпрос за унижение.

# 167
  • София
  • Мнения: 61
Айде сега... малко да променим темата. А бакшиш оставяте ли?  Laughing

# 168
  • Мнения: 2 755
И второ- на една дама не й е това работата, затова си има обслужващ персонал. Wink
Аааа, най-после изплюхте камъчето. Значи това да си сипете сами бензин, означава, че не сте дами.... Брей да му се невиди. Знаех си аз, че съм плебей.
Обаче да чакате някоя мърда от обслужващия персонал да благоволи да ви обърне внимание, да се правите, че не чувате псувните на изнервените шофьори от опашката, която сте направили, са далеч по-достойно отношение към една дама.

Karen, права си за касите.  Peace
О,това сега го видях. Заради този закостенял начин на мислене мисля че сме доста назад във всяко едно отношение,особено в сферата на обслужването.
Значи не стига че момчетата за зареждането ги няма на работното си място,ами отгоре на това и трябва да ме е срам ,че чакам и че зад мен чакат коли ли???Клиентът е бог-чували ли сте това мото?
И разбира се че не става въпрос за унижение.
Така. Относно закостенялият ми начин на мислене, ами консерва съм и това ни най-малко не го смятам за минус.
Относно срамът.... newsm78, къде го прочете? Това плод на твоето разкрепостено мислене ли е? Тук въпросът опира до едно - загубата на време, разберете го. За европейците времето струва пари!!! Какво ти дава правото да губиш времето на хората зад теб, само защото не умееш или не искаш да си сипеш сама? Но у нас, времето е просто нещо, което можем да разпиляваме с лека ръка. Защото ни е кеф, или защото се правим на по-важни отколкото сме в действителност.
Относно унижението, вече в няколко постинга съм обяснила, ама няма кой да чете.

П.П. Butaloto, ние сипваме бензин, не сменяме маслото на двигателя, за да се цапаме до уши. Ръчичките с вода и сапун и отново сме във форма. Peace

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 4 229
Аз оставям винаги. Не защото го дължа, а защото това е знак, че съм оценила усърдието на персонала и ми е приятно да им го покажа.

# 170
  • Мнения: 7 837
Тонита, не го правят,защото не се цени труда, а защото има опасност при самообслужване в Б-я, да настанат големи щети за бензиностанциите. Навремето Шел навлязоха с колконки за самообслужване и това беше една от причините да се откажат.

# 171
  • Мнения: 1 172
Butaloto  , аз знам, че качественото отстраняване на проблема с налят бензин вместо дизел включва не само източване на горивото, а и демонтиране и почистване на резервоара. Така че завеяният служител и управата няма да минат с просто източено гориво и наливане на дизел за тяхна сметка, колкото и да ми се кълнат, че така се прави. В крайна сметка ще ми загубят поне 1/2 ден, за да ми оправят наистина колата. Отделно, ако колата ми е гаранционна за нищо на света няма да оставя някой си там да я човърка. И това, че налятият бензин е за сметка на сгафилия, въобще не ме интересува. Интересува ме повече как ще ме обезщетят заради това, че са ми загубили толкова време в разправии и последвали дейности.

Колкото до бакшишите - зависи от много неща. Имала съм много специални случаи, в които съм оставяла големи бакшиши заради това, че са ми помогнали. Имало е и случаи, в които категорично да отказвали да приемат пари. Забранено им било. На бензиностанция на Петрол ми отказаха. На ОМВ винаги си прибират бакшиша.

# 172
  • Мнения: 2 070
Все някога ще се появят колонките на самообслужване. Трябва да сложат една скрита камера, защото голямо блеене, почесване, повъртане и чупки ще настанат тогава. А какви теми ще има в Красива мама, ух...
Чакам с нетърпение този момент, ваши благородни величества.

Хехех, аз ще съм първата, която ще се почесва сигурно. Колата е едно от малкото неща, към които не проявявам любопитство и желание да науча къде какво по нея, освен да я карам колкото да стигна от точка до точка. Така, че това с бензина и други неща ще се науча да ги правя, когато наистина ми се наложи. Но и нямам голям опит, само миналата година карах близо три месеца всеки ден. Дори не помня вече какъв бензин зареждах.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Тук въпросът опира до едно - загубата на време, разберете го. За европейците времето струва пари!!! Какво ти дава правото да губиш времето на хората зад теб, само защото не умееш или не искаш да си сипеш сама?


Ти май нещо не схващаш - НЕ АЗ, ПЕРСОНАЛЪТ губи времето на останалите, понеже не си изпълнява задълженията. Правиш ли разлика между услуга, за която си плащаш и е задължение на персонала и доброволен личен труд?!

Наистина ни куца културата на обслужване. Не сме свикнали да изискваме качествено да се направи това, за което сме си платили. Че и за капак се оказва, че тези, които си търсят правата са ти виновни.

# 174
  • Мнения: 1 002
според мен самообслужването е , защото там цената на труда е много по-скъпа , същото е и с продаването на билети за влак ( примерно ) от машина ...

# 175
  • Мнения: 4 586

Изчетох ви. И преди изчетох, че ставате за шофьорки.
Какво разбрах от двете теми:
1.Жените са добри шофьори.
2.Не е важно да можеш да си сипеш бензин.
3.Не е важно да можеш да си провериш налягането на гумите и да ги донапомпиш.
4.Не е важно да проверяваш нивото на маслото в двигателя.
5.Не е важно да знаеш къде се долива вода за чистачките.
6.Нивото на антифриза не е важно.
7.Нивото на електролита не е важно.
8.Не еважно да смениш спукана гума с резервната.
9.Важно е да можеш да държиш лентата на магистралата. Това е достатъчно да си добър шофьор.

# 176
  • София
  • Мнения: 61
В OMВ е най-лошо... Дневната надница е 17лв., нощната -19лв. Смяната е 12 часа, работи се 2/2. Не плащат 'вредни'... има удръжки от авточастите (ако изчезне нещо). Мен винаги ме гледат в ръцете като ме обслужват, почти винаги оставям бакшиш...

# 177
  • Мнения: 1 813

Изчетох ви. И преди изчетох, че ставате за шофьорки.
Какво разбрах от двете теми:
1.Жените са добри шофьори.
2.Не е важно да можеш да си сипеш бензин.
3.Не е важно да можеш да си провериш налягането на гумите и да ги донапомпиш.
4.Не е важно да проверяваш нивото на маслото в двигателя.
5.Не е важно да знаеш къде се долива вода за чистачките.
6.Нивото на антифриза не е важно.
7.Нивото на електролита не е важно.
8.Не еважно да смениш спукана гума с резервната.
9.Важно е да можеш да държиш лентата на магистралата. Това е достатъчно да си добър шофьор.


Важно е :  Да не предизвикаш ПТП .  Да се съобразяваш с другите шофьори на пътя. Да не паркираш на място за 2 коли .  Да спазваш правилника от Контролните органи.

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Разбира се, че не си наливам сама. Дори не отключвам и заключвам резервоара, това го прави персоналът. Макар че веднъж съжалих, след като един льольо наля в чисто новата ми дизелова кола бензин. Льольото блял някъде, когато съм му казвала "дизел", зяпал по мухите наоколо, когато отварял резервоара, касиерката не ми потвърдила какво е горивото и така. Аз обаче разбрах на 20 метра от бензиностанцията, когато колата ми угасна сред оживено кръстовище и не запали повече. Келешите на бензиностанцията дори не се сетиха да помогнат да се върне колата обратно в бензиностанцията, за да не пречи на движението на кръстовището, а и за да не я ударят. Добре че имаше един възрастен шофьор на цистерна, който им се развика веднага да отидат да избутат колата, а на мен (за което съм благодарна) - да отивам при управителя, за да си поемат отговорността. Не успях даже да се ядосам. Макар че бях с двумесечното си бебе. Върхът беше, когато тези момченца взеха да се чудят как да източат бензина ooooh!. не вярвах на очите си. Кой знае какви проблеми щяха да създадат, ако не висях там и не се развиках, че колата е гаранционна и да не я пипат. Вярно е, че се сменят филтри и други неща, не се източва само горивото. След това настояваха да я закарат до близък сервиз, с който работели добре. Категорично отказах и заявих, че ще трябва да я закарат в гаранционния такъв. Естествено отидох и аз. Е, компенсацията за половин загубен ден, нерви, неудобство с бебето, търсене кой да го гледа, за да не го влача по сервизи, беше изречението: "Ами, надявам се, че няма да ви загубим като клиент".
Вече гледам кой маркуч хващат, но държа да ми налеят горивото и да си вършат работата. Ако не - има си книги за клиенти. Когато бензиностанцията има претенции за качество, трябва да го предлага наистина.

Маслото, антифриза и водата за чистачките си ги проверявам, но не на бензиностанциите, а преди да тръгна на път. Знам, че е голяма грешка да ти проверяват (особено маслото) на бензиностанция. Пука им на тях за твоето масло. Гума наистина не мога да сменя, но не мисля, че това ме прави по-лошА шофьорКА.

# 179
  • Мнения: 7 837
Какво са 17 лв. надница за една уважаваща се форумка. Та толкова струва маникюра й.

Общи условия

Активация на акаунт