защита за балкона

  • 14 910
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
Ще следя темата с интерес. Нашия апартамент ще е на първи жилищен етаж. Балконите на нашия етаж имат излас на обща козирка. Иска ми се да обезопасим срещу крадци, но изобщо не виждам как ще стане при условие че горния етаж е по-навътре и решетки или рамка за остъкление няма как да се захване. newsm78 Нашият апартамент е краен и още като го купувахме ни казаха че по-късно ще можем да си заградим част от козирката, но тя е доста широка и изобщо не си представям как може да стане това и да изглежда добре. Варианта решетки на вътрешните прозорци и врати на балкона пък съвсем не ми харесва.  Приемам идеи.
И аз съм със същия проблем, чакам идеи.

# 16
  • Мнения: 721
Daizy, можеш ли да дадеш снимка на балкона, нещо не мога да си го представя кованото желязо  newsm78 newsm78

И аз ще търся това лято решение за балкона, че така не се живее. Балконът ми е голям, почти 30 % от площта на жилището и искам да го използвам. Мислила съм да сложа цветарници, но това пак не е надеждно обезопасяване за малко дете

# 17
  • Мнения: 252
ние ще се местим в ново жилище, но балконите не са обезопасени.парапетът е всиок, но решетките са така направени, че по тях може да се изкатерят децата. някой дали е имал подобен проблем?мислиме да потърсим някаква мрежа или стъкло/плексиглас, които да са прозрачни и да сложим от вътрешната страна на решетките.дали някой е правил подобно нещо?

# 18
  • Мнения: 3 376
И ние в новото жилище сме с много нисък парапет.Като гледам сина ми как отсега се катери направо ми се изправя косата ooooh!

Стъкло/плексиглас от вътрешната страна ми се струва добре+ ковано желязо отгоре на прапета,за да стане още по-висок.
Направо се чудя как ги строят тези нови жилища,изобщо терасите не са пригодени за малки деца.

# 19
  • Мнения: 252
и аз това се чудя-няма ли някакви изисквания за безопаснот на тези тереси?иначе ако всеки запояне да преправя парапетите, пък се раваля вида на сградата-тези неща би трябвало да се помислят предварително от архитектите. но ние специално сме пред свършен факт и трябва да измислим как да си обезопасим нашите тераси.

# 20
  • София
  • Мнения: 958
Ще следя темата, че и ние скоро може да имаме този проблем....

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Направо се чудя как ги строят тези нови жилища,изобщо терасите не са пригодени за малки деца.
Че кой ти мисли за децата. Гледа се естетиката. Новото строителство особено е с красиви фасади, но не е помислено, че там ще живеят и деца все пак.

# 22
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз се записвам. Мисля да имам навсякъде открити тераси, но децата ми са още малки и мисля за всякакви варианти за обезопасяването им.

# 23
  • Мнения: 2 498
И на нас ни предстои местене в нов апартамент и за обезопасяване на парапетите на терасите/от ковано желязо са и малката се провира между решетките-на 3-я ет. сме/ порь4ахме вътрешни стъклени парапети /доста хотели по морето са с такива  парапети/, за да не нарушаваме дизайна на самия блок...монтажа ни е др. седмица -ще снимам и ще ви ги покажа....

# 24
  • София
  • Мнения: 418
Принципно има изисквания за височината на парапета ( в миналото има доста паднали жени докато тупат). Но кой ти спазва в днешно време. И аз съм в клуба на страхливите. Не давам на детето да излиза на балкона сам, а като е с мен го държа непрекъснато.Но при нас е стар блок и имам чувството, че парапета ще се срути направо. И като си помисля, че като дете сме живели на 15 етаж............

# 25
  • Мнения: 252
valia77, а в каква фирма поръча да ти направят тези стъклени прегради?аз в София звъннах на няколко, но ми отказват.

# 26
  • Мнения: 2 498
Gabuna, писах ти на лични....във ф-ма за алуминиева дограма..

# 27
  • София
  • Мнения: 958
Ето това е балкона, който се чудя как да обезопася.... newsm78 Направо е като стълба за малките деца....... #Crazy

http://i152.photobucket.com/albums/s171/Mila_71/Drugi/DSC00384.jpg

Единствената идея, която имам е да сложа от вътрешната страна плексиглас, за да не успее да се покатери. Казаха ми, че имало и на по-достъпна цена....

valia77 - имаш ли вече снимка на направеното?

# 28
  • Мнения: 252
и аз се чудих за плексиглас, но не намерих фирма, която да ми сложи. решихме изцяло да си сменим балконските парапети, за да сме спокойни. докато се чудих какво да правим, видях и балкони на които от вътре са сложени ламарини или опъната мрежа-не седи особено красиво, но все пак най-важно е да си обезопасите балконите. имам приятел архитект и той твърди, че по стандарт парапетите НЕ трябва да имат хоризонтални елементи, но уви в БГ повечето балкони са изключително опасни за малки деца.

# 29
  • Мнения: 5 924
Въпрос не съвсем по темата към тези,които вече са остъклили с плъзгащи прозорци.При нас остъкление ще се прави освен по всички споменати по-горе причини и поради факта,че в стария апартамент кухнята беше пушалня,но в новия няма отделна кухня,та смятаме едната тераса да я използуваме за това.Плъзгащите прозорци изолират ли достатъчно добре?Ако дъжд бие косо в тях-влиза ли и в терасата?

Общи условия

Активация на акаунт