Рецепти от Турската кухня.

  • 375 560
  • 346
  •   1
Отговори
# 300
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Ето го и моето пиле със сметана.Стана много вкусно Peace,само че май хич не е диетично Mr. Green.Както и да е,аз не му простих...Благодаря,момичета за хубавите рецепти  bouquet.




# 301
  • Мнения: 160
Момичета,здравейте!
Много вкусотии,много нещо  Laughing аз прегледах набързо темата,но никъде не видях татлии,може ли някой да ме напъти   bouquet.Признавам си,че не съм чела стриктно,та ако я има някъде по страниците ме извинете. Peace

# 302
  • Мнения: 11 747
а, не са давани татлии, и аз искам...?!

Берина, хайде появи се и кажи за телешкото и за татлиите!! Praynig

# 303
  • Мнения: 745
Малее колко вкусутии сте заформили момичета  Hug Май се очертава на има седмица на турската кухня у дома  Laughing

# 304
  • Мнения: 1 425
Здравейте отново от мен.Съжалявам че не можах да се включа ,но Соломон нападна цялото ни семейство и се натръшкахме болни. Ill yu5В къщи беше като спешно отделение и време за нет нямаше............ doctor doctor doctor
Сега сме малко по-добре. smile3535
Радвам се че са ви се получили манджичките и най вече че сте успели да зарадвате мъжките стомаси,че от опит знам колко е трудно това........... perko
Пина мила телешкото предимно го взимаме домашно........Мъжа ми има приятел чиито родители са от едно селу тук и си отглеждат теленцата и когато колят си купуваме и пълним фризира.Но съм имала случаи когато оставам без месо и тогава копуваме от Пикадили/телешки шол/много крехко ми се е случвало винаги.Или от един друг магазин купува мъжа ми ама трябва да го питам къде точно се намира.Турци го държат и също им е хубаво месцето. yesПросто когато го избираш гледаш да е ярко червено със свеж цвят а не тъмно/тъмното месо обикновенно е от дядото на телето/ Peace
Мерги това не съм го чувала душа.Какво представлява горе долу........Ако някой друг знае да казва също, на мен нищо не ми говори......... newsm78 newsm78

# 305
  • Мнения: 11 747
Берина, ако е удобно пиши ми за магазина за телешко, който се държи от турци, дано там е хубаво. Аз от Пикадили съм купувала, беше дърто... Рядко купувам, може и да не съм случила.

Татлиите - аз съм яла домашно правени от туркиня от Белоградец. Като баклава е, но са едни малки парчета, навити на руло и много  сбръчкани, пак се сиропира. Те му казват по-точно 'татлъ' (сладко доколкото знам на турски).

# 306
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Смятам, че се има предвид татлъ, което на турски е сладко! И аз не знам за такъв десерт, те всички са татлъ!  hahaha Дайте повече инфо, за да помогнем!  Peace

# 307
  • Мнения: 1 425
Смятам, че се има предвид татлъ, което на турски е сладко! И аз не знам за такъв десерт, те всички са татлъ!  hahaha Дайте повече инфо, за да помогнем!  Peace
И аз първо за това се досетих ама кое по-точно от сладките........ newsm78
Пина ще ти пиша само мъжо да каже къде се намира.........А това в селото което си яла си е традиционната баклава която правят тук по селата.Бабите си точат корите,сбръчкват ги,увиват ги ,пекът ги на печки с дърва и после ги сиропирват. Peace

# 308
  • Габрово
  • Мнения: 402
Момичета, това мерджимек кьофтеси същото ли е като чик кюфте? В Турция мъжът ми обожава това нещо (поне така изглежда на външен вид), но там е убийствено люто, а в тази рецепта няма нищо люто... Пък и там май се казваше чик кюфте, но за името не гарантирам, че хич не помня  Grinning... Даже аз в началото си мислех, че е сурова кайма, объркана с много люти подправки  Blush

Уфффффффф, много съм загубена!!!! Намерих в рецептите това за което говоря!!!  Confused И все пак е било с кайма!!!  Mr. Green

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 13:36 от 3te...ki

# 309
  • Мнения: 4 358
Пъхни малко ориз в кафемелачката и бръмни два пъти - става идеално оризово брашно. Какво се чудиш толкова  Grinning

 ooooh!Ох тенкю Hug

И да си кажа - мерджимек кюфтеси с нахута нещо в къщи не се удобриха.Сигурно щото е без мръвка.Виж телешките манжи бяха един път и много похвали отнесох Mr. Green.
Сега да питам тези кюфтета вие как ги поднесохте (Беринка вие как ги ядете - като гарнитури ли към мръвки ли как).
Ще се пробвам да ги претикам с нещо мръвчено пък да видим.
Иначе на мен ми си харесаха  Peace

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 14:04 от Бъни

# 310
  • Мнения: 1 352
Праза със зехтин много ми хареса Peace, в скоро време ще пробвам и някой десерт. Благодаря за хубавите рецепти!

# 311
  • Мнения: 1 425
Пъхни малко ориз в кафемелачката и бръмни два пъти - става идеално оризово брашно. Какво се чудиш толкова  Grinning

 ooooh!Ох тенкю Hug

И да си кажа - мерджимек кюфтеси с нахута нещо в къщи не се удобриха.Сигурно щото е без мръвка.Виж телешките манжи бяха един път и много похвали отнесох Mr. Green.
Сега да питам тези кюфтета вие как ги поднесохте (Беринка вие как ги ядете - като гарнитури ли към мръвки ли как).
Ще се пробвам да ги претикам с нещо мръвчено пък да видим.
Иначе на мен ми си харесаха  Peace

Мила тези кюфтета не са с нохут, а с червена леща и булгур и в наща къща се ядат като предястие,тъй като мъжа ми е заклет месоядец.................. Crazy

# 312
  • Мнения: 22 867
Момичета,здравейте!
Много вкусотии,много нещо  Laughing аз прегледах набързо темата,но никъде не видях татлии,може ли някой да ме напъти   bouquet.Признавам си,че не съм чела стриктно,та ако я има някъде по страниците ме извинете. Peace

Ето темата за татлиите.

# 313
  • Мнения: 11 747
Да, аз съм се объркала!
'Татлъ' е това като баклава, което ядох и за което говорих.
'Татлии' съм яла в Брацигово - на 5 км от Пещера. То е като маслена бисквита, сиропирана.
Малко ми се преплетоха понятията.  Embarassed

# 314
  • Мнения: 1 425
Хммм това е нещо интересно,което  за първи път чувам.........,но тези дни ще го пробвам задължително. PeaceИзглеждат много апетитни.... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт