Какво става с отношенията ни след появата на детето?

  • 3 627
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 390
При нас няколко месеца след раждането нещата взеха да си идват на мястото отново. Даже поради малките възможности да сме заедно, се радваме още повече един на друг, когато намерим и 10 минути. Всичко е въпрос на навик и организация. Аз на 9-тия месец вече имах и достатъчно време за мен самата, което ми се струваше невъзможно в началото.
Не се поддавай на рутината и ежедневието! Hug

# 16
  • Мнения: 5
След като се роди щерката бяхме да седмото небе от щастие. Дори не съм си помисляма да си зарежа детето и да хукна по разни романтични почивки на морето със съпруга си. В крайна сметка нали за това сме родители - за да даваме пример на децата си и да ги обичаме, а не да ги хвърмяме по баби и дядовци. Та сега мога да се похваля с едни чудесни семейни отношения и дете, което е винаги до нас - обичливо, прекрасно възпитано, готово да помогне.

# 17
  • Мнения: 4 965
Mamakami, двете неща, за които пишеш нямат нищо общо.
Става въпрос не да си захвърлиш детето, за да си с мъжа си, а за това, че с времето свободното ти време нараства с порастването на детето - просто то спира "да ти виси на ръцете" и става по-самостоятелно или има някакви други занимания, които не изискват плътно да си до него.
Не бъркай нещата - просто не върви децата да присъстват на всичките ви интимности, както и не можеш след появата на детето да си позволяваш свободно "волности" с половинката.
И аз мога да се похваля с много добри семейни отношения и с невероятни деца, но не искам да изпадам в крайности - има моменти, когато децата са 24/7 с нас, но има и моменти, които трябва да са си само наши /ако ще това да е точно един уикенд някъде само двамата/.
Peace

# 18
  • Мнения: 1 367
Ние сме заедно от 14 години,женени сме от 7.През това време отношенията ми са минавали през всякакви фази и са стигали до двете крайности-от безумна любов и страст до мисли за раздяла.Сега след раждането на детето нещата пак се промениха,към още по-добро.Въпреки нервите,недоспиването,липсата на време,понякога и на желание за близост.Аз също не съм се отделяла от детето от раждането му досега.Не съм вманиачена в ролята си на майка в никакъв случай и си мисля,че с течение на времето ще помислим повече един за друг.

# 19
  • Мнения: 2 751
Не мога да се съглася, отношенията ни се промениха в положителна посока, детето ни помогна да се обичаме повече и по-  често да се търсим, всяка открадната минута е много по - красива от часовете, които сме имали за себе си.
Абсолютно така стана и при нас. Отношенията ни станаха много мили.
Разбира се и проблемите стават повече, заради отговорността покрай детето.
Но сега се чувстваме истинско семейство.  Peace

# 20
  • Мнения: 53
   Лично нашите отношения със съпругът ми винаги са били страхотни. А след като се родиха и близнаците - разбрахме какво е всъщност значението на думата "семейство". Децата осмислиха живота ни /колкото и клиширано да звучи, но е вярно/, разбрахме всъщност колко много се обичаме и колко много държим един на друг. Любовта ми към него сякаш порасна, сега той е бащата на децата ми и съм изпълнена с гордост и щастие.
   Романтиката винаги ще я има между двама души, които са изкренно влюбени един в друг. Просто сивотата на ежедневието понякога ни обсебва и не ни позволява залисани в битови проблеми да я проявяваме или да я виждаме по-често.
   Когато оставим децата при бабите и излезем някъде само двамата - искрите отново започват да пръскат, погледите ни да се срещат, ръцете ни да се вплитат и т.н. да не изброявам, че ще стане като розов роман   Heart Eyes

С пожелания : любовта никога да не угасва !!!   Hug

# 21
  • Мнения: 1 817
интересна тема  Peace

# 22
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Мисля, че прекалено рано си правиш изводи. Първата година и половина на бебето е най-тежка и за двамата родители. Един затворен кръг между хранене, преобуване и домакинска работа. Без свободно време за срещи с приятели, кино и други развлечения. Да не говорим за секса. При нас малката като ревнеше и всичко отиваше по дяволите. След това започват да се пооправят нещата. Идва краят на памперсите и лигавниците. Детето става по-самостоятелно, както и вие. Имай още една година търпение.

# 23
# 24
При нас отношенията ни се задълбочиха. Разбира се моето внимание сега е насочено повече към дъщеря ни, но всеки ден съм му   благодарна  за това че имаме прекрасно семейство и бебче

# 25
  • Мнения: 22 433
До сега при нас няма никаква промяна.
Вярно че имаш голям ангажимент към детето, но и не мога да кажа, че постоянно това правя и нямам време за нищо друго.

# 26
  • Мнения: 1
Задълбочават се към още по-добро!
Става това, което си направите сами. Ценностната система и семейната митология са различни за отделните двойки - с или без деца. Доколко и кое ще вземе превес при появата на потомство си решавате вие помежду си.

# 27
  • Мнения: 5 178
изживяваме нова любов, вече не сме само двамата първо мислим за нуждите на малкия и след това сме ние..
но грижите за него са най-сладките грижи, които сме имали за 10 години.. Въпреки, че аз за известно време се бях вкиснала от преумора и нещата бяха караница след караница  Blush Blush Blush
След като 1 седмица грижите пое мъжът ми, а аз си отпочинах и от работа, и от малчо нещата се оправиха

# 28
  • Bulgaria
  • Мнения: 46
здравейте мами аз също съм мама от скоро малката е на 8 месеца при нас също нещата са много зле но причините са комплексни аз имам време но мъжа ми явно няма за малката ми помагат бабите а той все е пред компютъра няма романтика няма нищо усещам че всичко върви на много зле и незнам как да се справя ако не се промени нещо просто нещата са към своя край видях темата и реших да споделя

# 29
  • Мнения: 431
здравейте мами аз също съм мама от скоро малката е на 8 месеца при нас също нещата са много зле но причините са комплексни аз имам време но мъжа ми явно няма за малката ми помагат бабите а той все е пред компютъра няма романтика няма нищо усещам че всичко върви на много зле и незнам как да се справя ако не се промени нещо просто нещата са към своя край видях темата и реших да споделя


Махай бабите и обвързвай съпружието. Най-вредното в случая е гледката баби и майчето, обикалящи покрай домочадието. К'во да прави човекът- компа му запълва времето като нема нужда от него.
Съпружието ще се почувства татко и ще тежи на място като съпруг при СПОДЕЛЯНЕ на отговорности и грижи. А това няма как да стане с бабите.
Романтиката ще си дойде постепенно.
Ако знаеш каква романтика е да се погледнете сутрин, събуждащи се и между вас главицата на бебока, още спящ и мирише на бебе...Илядо романтики не могат да ми заменят този миг

Общи условия

Активация на акаунт