40 is the new 18 или как на US дамите не им личи, че го докараха до 40

  • 13 733
  • 289
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 393
Арая, хмм, интересно- на мен и на Еф-1 и на ОПиТи са ми удържали соушъл секюрити.  newsm78

# 196
  • Мнения: 613
Освен да има нещо променено, от преди. Объркване също има. Според адвокатът ми, който ми движи H1, в момента, тъй като съм повече от 5 години тук, било редно да ми ги удържат вече.

Според работодателят - не. На всичкото отгоре, това не е в мой интерес, защото, така както ми върнаха данъците, така и ме 'изхвърлиха' от мед.застраховка. Аз предпочитах да си плащам данъците, но да имам право на застраховка. Сега ще трябва да си чакам H1.

# 197
  • usa
  • Мнения: 2 113
миз, госпожо Фокър, честито, наздраве! За 15-тата годишнина ще ви провождам последно поколение шредър за подарък. До тогава - вино, любов и гълъби ви желая, а между гълъбите - веселие, здраве и слънчеви дни!

а не може ли за 14-годишнината, че кучът безобразен изкризал кабела на наличния и много сме го закъсали със шредването напоследък Flutter?

Bistre, MrsG, чул ви Господ (за кеф на миз, с главна буква  Laughing)

благодарности ти изказвам за вниманието! спомени и джизъс следващия път и ще изпадна в телешки възторг най-вероятно  Party.

за данъците и ние разчитаме на софтуери. но аз не се радвам на ритърните, една година ни върнаха близо $3к! заболяха ме бъбреците като си представих колко неща сме можели да си напазарувам с тези пари през годината... ама кой ни е виновен като съпругът тъпо и упорито отказва да намали сумата, която му удържат от заплатата за данъци???

Въпрос за кулинарките: имам един пакет замразени berries в камерата. Като ги размразя стоят едни мокри Sick. Стават за сладкиш, но не и за снак. Има ли трик при размразяването или да ги ядем на мъфини?  newsm78

аз хич и не ги размразявам. обикновено както са си замразени ги правя в блендера на смути с кисело мляко и малко джус, че иначе е много гъсто, половинката си ги яде направо така от камерата.

# 198
  • Мнения: 1 800
Съгласна съм с Арая. Сестра ми е от 2 години с Ф-1 и и се връща абсолютно всичко и точно така са  й казали, че за първите пет години е така, след това удържат.

На нас винаги ни удържат повече, така като ни върнат, са спестени пари, които иначе никога нямаше да спестим и да ги видим.
Тази година ги "спестявам" за ууд флорс Wink

# 199
  • Мнения: 1 783
Аз не ходя при H&R, нашия го препоръчаха познати и сме много доволни. С два дохода, къща, студентски заеми, дете, дей кеър разходи и пр. не ми се занимава просто. Дето ще купувам софтуеър и ще си губя времето да ги правя и ... по-добре да му дам $60-70, колкото ни взима и сме квит. Хич даже не се интаксикейтвам  Rolling Eyes...., ама ние нямахме по-добър избор - или плащаме повече, или ще доплащаме накрая. Пък поне сме ги 'спестили' тези пАри.

Тина, давай сушени без проблем, Марти това си мисли че е най-сладкото нещо на света и си умира за тях (ако сега не му променят мнението в Б-я с тез сладости дето под и над път му предлагат.... ooooh!). Анет ти говори да не си купуваш дето са с добавена захар, всичко, което съм виждала в магазините и е производствено пакетирано е с добавена захар и аз такива не купувам, само бълк. В Мплс в гръцкия магазин, където половината стока е бг, има много хубави турски и гръцки фурми и смокини. Можеш да му ги нарязваш все пак, защото искат много дъвчене.


Арая, хмм, интересно- на мен и на Еф-1 и на ОПиТи са ми удържали соушъл секюрити.  newsm78

И на мен също, ама няма да се занимавам сега да ги търся. След време може.

# 200
  • Мнения: 3 367
Тина, със сушените плодове е добре да се внимава защото в а. 1 порция има повече калории сравнено с мокрия плод (няма вода) и б.в редица добавят захар (може да си е написано като захар или корн сироп)
та ако даваш по малко и никъде не пише added sugars си ок (кренбърис само са ужасни ако не са подсладени, слагам в салата по 1/3 шепа)
ето бърз гид как да се четат етикети,свиква се много бързо макар на 1 поглед да излежда сложно
http://www.cfsan.fda.gov/~dms/foodlab.html

# 201
  • Мнения: 2 563
Съгласна съм с Арая. Сестра ми е от 2 години с Ф-1 и и се връща абсолютно всичко и точно така са  й казали, че за първите пет години е така, след това удържат.



Въпрос на работодател. Някои са много загубени.

# 202
  • Мнения: 2 254
Благодаря Анет! Ще се обуча.
 

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 16:12 от ТинаХрис

# 203
  • Мнения: 7 091
Малко отзад напред почвам Simple Smile

Анетка, ела да видиш моите как нагъват кренбърис без нищо, че и мен научиха  Laughing И аз давам всякакви такива, дребните се спукват да  ядат. Ели ми е на долна граница на тегло и на горна на височина Rolling Eyes ДОкторицата ме кара да давам по-калорична храна, ама то детето да е живо и здраво плющи ядене като за световно, направо не мога да повярвам, че толкова малко наддава. Аз като се сетя на нейната възраст бях също така... newsm78 Та и аз купувам големите торби със сухи плодове и те тъпчат Simple Smile

Juturna, замразени плодове не е полезно да се размразяват! Мият се както са замразени и после ги правиш на каквото, защото иначе всичко полезно в тях си отива.  Peace

Хиър, много си права! На мъжа ми на Ф1 единия работодател му удържаше, другия не.

Като сте зачоплили данъците, я ми кажете каква е разликата в данъците на тези дето са на работни визи и тези дето са със зелени карти?  newsm78

То хубаво се връщат за градини и училища, ама проблема е, че трябва и двамата родители да работят. АКо сте в ситуация като нас, нищо не се признава.  Confused



# 204
  • Мнения: 351
Арая, може би е така, както казва6 за 6те месеца, ние сме на H1 ина4е
Тандури, има6 предвид, 4е ако само единият работи не се признават тези разходи ли?

# 205
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Добре дошъл на Константин (прекрасно име!)! Да е здрав и весел!

Аз от съвети за кърменето не се оплаквам, всички консултанти бяха много компетентни, начело с гинеколожката ми, която ми говореше през цялата бременност, а пък след като родих (друга лекарка беше на раждането), дойде да ни види как се кърмим, пипна, стисна, каза, че всичко ще е супер.  Mr. Green

Руми, Иво много е пораснал и е много сладък! Честит имен ден и рожден ден на патерица!

Миз, на вас още много такива годишнини ви пожелавам! (и все с нови бебета около вас  Wink)

Данъците ги прави мъжО, на софтуеър, нали финансист се пише и добре че, че имаме много условности - ипотеки, студентски заеми, а доскоро пренасяше и загуби от кариерата му на сток маркета.  Grinning Справя се добре, връщат бая пари всяка година, но те вече са преброени и изхарчени, както всичко.  Tired

Какво връщат за градини и училища?

Имали сме чужди разходи на кр. карта, благодарение на загубени портфейли, няма проблем, всичко връщат. А имах и разход от някое летище в Европа, 2 месеца след като бях минала оттам и картата в мен...  

Дани е оздравял, но още реве като магаренце всяка сутрин, много е гадно. Успокоявам се с това, че наистина му е добре там (крия се и го слушам кога спира да реве), почва да играе, и вечер не иска да тръгва. Лиготии за мама, обаче ми къса сърцето.

Айде до уикенда.

# 206
  • Мнения: 7 091
Тандури, има6 предвид, 4е ако само единият работи не се признават тези разходи ли?

Да, на нас в Пенсилвания не ни върнаха нищо за градината на Калин, защото аз не работех. Много се надявам да е до щат и този път да ни върнат за училището на Калин, че е бая разход, а точно както не работя...ама няма как  Sad

Току-що проверих, ако нямаш ССН( такспейърс ИД не важи) и не работиш ( или търсиш работа, което ако си на Н4 като мен нямаш право да правиш) не получаваш нищо  Sad

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 17:47 от Tandoori

# 207
  • Мнения: 351
хубаво де, ама то това ( у4или6те, градина, т.н.) нали е семеен разход и едната половинка е със ССН и документите се подават заедно.... запо4вам да се ядосвам, а въпросът ми бе6е изпълнен с толкова надежда

# 208
  • Мнения: 1 783

Какво връщат за градини и училища?

Не е точно връщане, а признаване като разход, който ти намалява данъчната основа, deduction ли беше, как. Но май беше до определена граница, не помня точно и трябва да се уговориш с градината - да са или фирма, или ако е един човек да е със ССН, защото го даваш, това значи, че той/тя трябва да ги декларират, като доход също. Аз си мислех да го направим с нашите баби, като бяха тук, ама не би.

Идете на irs.gov, там има много инфо.

# 209
  • Мнения: 7 091
хубаво де, ама то това ( у4или6те, градина, т.н.) нали е семеен разход и едната половинка е със ССН и документите се подават заедно.... запо4вам да се ядосвам, а въпросът ми бе6е изпълнен с толкова надежда

АМи съжалявам, че ще те разочаровам, ама така е за съжаление...

Общи условия

Активация на акаунт