Сезона на аспержите

  • 8 638
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara
Цитат на: debelanata
Месото го нарязвам на жулиени (ивички), осолявам ги и ги запържвам в зародишно олио и го задушавам с балсамов оцет и кафява захар


Само не разбрах какво е това зародишно олио. Значи аз имам слънчогледово, от тиквени семки, зехтин, сусамено и фъстъчено. Става ли някое от тия или трябва още нещо да купувам. А какъв е тоя балсамов оцет? И как го задушаваш това месо със захар и с оцет? Поръсваш го с тия неща докато е в тигана или след като го извадиш?

Значи Верче - Мazola Keimöl, Aceto balsamico dunkel
Това е което ползвам. Ако нямаш такова става зехтин (ама  много пръска при пържене в тиган( или сусамово олио
Олиото го купувам от Лидл, а оцета е една италианска простотия която аз много уважавам *имат и бял, затова писах от тъмния. Ако искаш може да го заместиш с Wurz na Maggi, ама аз не го кльопам много. Става и соев сос.
Поръсвам ги още в тигана - на немски ablöschen. Просто ми липсват някои готварски термни на български Embarassed . Оставям ги после да поемат всичко.
Дано да ме разбра

# 16
  • Мнения: 4 244
Цитат на: rosa
Laughing  Flutter   Flutter Няма да бия никого.   Wink  Темата е тук, zа да могат да я видят повече хора, които иначе не посещават готварския.

Мерси, мерси! Wink
Нали по едно време Лаура викаше че щели сме да имаме 2 готварски форума с изборао на Хонда, та аз затова Wink

# 17
  • Мнения: 1 246
И на мен белите аспержи не ми харесват,но зелените- да Stuck Out Tongue Използвам ги за гарнитура към месо на скара.

# 18
  • Мнения: 2 452
Цитат на: debelanata
Цитат на: rosa
Laughing  Flutter   Flutter Няма да бия никого.   Wink  Темата е тук, zа да могат да я видят повече хора, които иначе не посещават готварския.

Мерси, мерси! Wink
Нали по едно време Лаура викаше че щели сме да имаме 2 готварски форума с изборао на Хонда, та аз затова Wink


То и без Хонда се развихрите, а като се върне тя какво ще става, не зная. Imp ( Wink )

По въпроса за аспержите - ние не сме им особени ценители. Аз купувам рядко и ги правя набързо в микровълновата печка с масло и вода. Съпругът ми не ги обича въобще (за него всички зеленчуци освен картофи, моркови и сладка царевица са "краставица", т.е. отврат!). Рецептата на Деби звучи много апетитно обаче и смятам да я изпробвам скоро!

# 19
  • Мнения: 4 390
Аз обичам зелените.
Най-често си правя ризото с аспержи и лимон, пиле с аспержи и суфле от сирене и аспержи.

Дeби, направих салата по твоята рецепта!
Жестока е!
Благодаря.

# 20
  • Мнения: 4 244
Цитат на: diviana
Дeби, направих салата по твоята рецепта!
Жестока е!
Благодаря.

Mоля. моля, пак заповядайте, само внимавайе да не ви стане навик Wink

Общи условия

Активация на акаунт