Кое е най-странното име на дете което сте чували?- 6

  • 32 635
  • 455
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 907
Аз имах един приятел негър, който се казваше Адолф.

А в университета в групата ми имаше пак една негърка на име Маймуна. Точно както се произнася на български маймуна, а и така се пишеше.

Не са точно детски имена, но нали и те са били деца  Grinning

и аз когато бях студентка във франция имах в групата момиче с името Маймуна. после някой ми обясни, че това име е от арабски произход май и означава красота.

и един съвет ако може : не се казва "негър" - обидно е, а "черен, black" Peace

Хаха, ама моля ти се госпожо, знам как се казва. Само че в Бг. се казва негър. И този форум е български.

# 76
  • Мнения: 4 138
баш негър си се казва.......колкото до това, кое е коректно.......не се казва черен, а афроамериканец Whistlingили примерно афробългарин Mr. Green
то и циганин не се казва, а ром. обаче тези които са синти се обиждат пък...........а пък баш в българия да говорим за обидни думи относно малцинствата е малко смешно.........

# 77
  • Мнения: 393
  Нашата кокона я записах Емали Мари Еванс-не е много станно,но пък и не е често срещано име,за разлика от баткото,дето като викна,поне още двама ми отговарят на това име...

# 78
  • София
  • Мнения: 2 438
На една позната племенничката се казва Аннаила, което щеше да звучи много цардствено и красиво, ако не бше асоциацията с ....
А един познат (сърбин, вярно, но и при тях е смешно) се казва Небойша Заеков  Laughing

# 79
  • София
  • Мнения: 3 886
в тая тема като пишеш и винаги се намира някой засегнат родител, който е кръстил детето си с идиотско /без извинение/ име и ти пише лични бележки защо ти си писал еди кое си име и колко перфектно звучи то в страната, където то живее и става кълбо:)
затова пък аз няма да кажа какви смехотворни имена чух Mr. Green Sunglasses

# 80
  • Мнения: 395
Имам един съсед,който се казва Леонид.Явно тогава е било нормално това.

Ха, и аз имам съсед Леонид Simple Smile Но не ми се струва странно- мисля, че има нещо руско в името.

Ами бившата съветничка на Миглена Кунева се казва  Зинаида Велева . Ама и това не е толкова странно- просто е руско.

Хммм , имам приятелка ВЕЛЯНА. Е това винаги и е било странно

# 81
Интересни имена са и Онуфрии, а имам една колежка, коята се казва и Хинна  Grinning..........

# 82
  • Мнения: 3 158
Не е на дете,но пък ми е странно-Истатко

# 83
# 84
  • Мнения: 533
Ташко , Кирка ,Назлънка,Македонка , Пиринка , Астика , Черешка ......

# 85
  • Мнения: 30
А Атила как ви се струва?

# 86
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
аз пък имах съученичка на име свобода

# 87
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
сега се сетих и за Мочо

# 88
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
познавам една Загорка, а баща и се казва Херкулес

# 89
  • София
  • Мнения: 572
Малко не по темата, ама моят мъж има една роднина баба Буша(все я споменават в разговори). Един ден се сетих да попитам как и е истинското име и бях изумена като ми казаха, че името и е Барбара. Очаквах да е нещо подобно, бабешко, приличащо на Буша.

Общи условия

Активация на акаунт